قبل
بعدی

کمد دیواری و کتابخانه در شرکت آبادیس

اصولا هدف ما از ساخت کمد دیواری و کتابخانه ایجاد فضای ذخیره سازی برای سر و سامان دادن به وسایل ، لباس ها و کتاب هایمان است ، تا زیباتر کردن دکوراسیون اتاق خواب .کمد دیواری و کتابخانه ، نظم خاصی را به محیط می بخشند و از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار هستند. به نوعی می توان گفت نبود کمد دیواری و کتابخانه ، در خانه برای ساکنان مشکلات زیادی را به وجود می آورد.

بنابراین، دکوراسیون کمد دیواری و کتابخانه نیاز به فکر و بررسی زیادی دارد و عاقلانه آن است که به استفاده بهینه و هوشمندانه از فضا به منظور افزایش کارایی، هزینه کنیم تا سبک و طرح آن. در ادامه به معیارها و ویژگی های یک کمد دیواری وکتابخانه مناسب پرداخته می شود.

در دکوراسیون اتاق کمد دیواری و کتابخانه نقش مهمی دارد؛ البته نه فقط در زیبایی آن بلکه در کاربردی بودنش. پس باید دسترسی به قفسه ها در کتابخانه و رگال آویز کمد دیواری آسان باشد تا شما مجبور نشوید خود را بیش از اندازه بالا بکشید یا خم شوید.

در کمد دیواری ، عمق کشوها و قفسه ها نباید به اندازه ای باشد که برای دسترسی به انتهای آن و وسایل درونش سختی بکشید. لباس های فصل های دیگر را در طبقات بالایی بچینید و در صورت نیاز به آن ها از چهار پایه یا نردبان استفاده کنید. در قسمت پایینی کمد دیواری جاکفشی در داشبوردی طراحی کنید ، زیرا دسترسی به کفش ها در آن ها بسیار راحت تر از قفسه های معمولی است.

برای انتخاب کمد دیواری وکتابخانه مناسب ،کیفیت اهمیت بسياري دارد. برای این که این وسیله ها از موارد بسیار کاربردی هستند، که در طی روز مدام برای برداشتن وسایل و کتاب ها با آن سر و کار داریم و از طرفی باید تحمل وزن سنگین وسایل را داشته باشند. بدین ترتیب انتخاب جنس، طرح، رنگ و… اهمیت دارد.

محصولات مشابه

شاید به نظر برسد که یک کمد دیواری و کتابخانه تنها باید فضای مناسبی برای قرار دادن لوازم و وسیله‌های شما داشته باشد اما از آنجایی که امروزه تنوع گسترده‌ای از جنس‌ها و طرح‌های مختلف برای کمد دیواری وکتابخانه ایجاد شده، شما می‌توانید با توجه به طراحی و سبک خانه و سلیقه خودتان کمد دیواری وکتابخانه ای را که با نیازهای شما سازگارتر است انتخاب کنید.

از طرف دیگر شما باید در نظر بگیرید که برای کمد دیواری وکتابخانه، چه معیارهایی بیشتر برایتان اهمیت دارد و چقدر فضا برای قرار دادن کمد دیواری و کتابخانه دارید و اینکه قرار است چقدر هزینه کنید، سپس با توجه به همه این مسائل طرح کمد دیواری و کتابخانه خود را انتخاب کنید.

برای خیلی از افراد که کتاب و لوازم و لباس‌های زیادی دارند، محکم بودن کمد دیواری و کتابخانه اهمیت زیادی دارد و از این رو بهتر است از کمد دیواری و کتابخانه، با چهارچوب فلزی استفاده کنند و یا توجه داشته باشند که چهارچوب ام‌دی‌اف کمدشان حتماً دوگانه باشد. از طرف دیگر انتخاب یراق‌آلات باکیفیت نیز نقش مهمی در نتیجه کار خواهد داشت و از این رو بهتر است در زمان ساخت و یا خرید کمد دیواری وکتابخانه به این موضوع توجه کنید.

ساخت یک کمد دیواری وکتابخانه باید به دست افرادی متخصص و ماهر انجام شود و این موضوع روی کیفیت نهایی کار و حتی ظاهر کمد شما نیز مؤثر خواهد بود.

از گذشته برای ساخت کمد ، استفاده از فرآورده‌های چوبی رایج بوده است و کماکان نیز این رویه ادامه دارد. در حال حاضر و پس از فراگیری محصولات MDF، کمدهای دیواری و کتابخانه، هم اغلب با استفاده از این محصول ساخته می‌شوند، که کیفیت‌ مختلفی دارند. در کنار این‌ها برای روکش کمد نیز از جنس‌های متفاوتی استفاده می‌شود که با MDF ساده تفاوت‌هایی دارد.

کمدهای دیواری شیدر تیپ 1404-45

انتخاب رنگ مناسب کمد تأثیر زیادی بر دکوراسیون اتاق شما خواهد داشت. کمد دیواری و کتابخانه با رنگ سفید فضا را بزرگ‌تر و روشن‌تر نشان خواهد داد. اگر اتاق کوچک است و با رنگ‌های تیره دکور شده؛ استفاده از رنگ سفید تعادل دید را به وجود می‌آورد. همین طور اگر یکی از دیوارها با کاغذ دیواری شلوغ و پر نقش تزیین شده است کمد دیواری سفید بهترین انتخاب است.

استفاده از رنگ مشکی در کمد دیواری باعث می‌شود فضا کوچک‌تر به نظر برسد؛ اما ترکیب آن با رنگ روشن می‌تواند جذاب باشد. وقتی دکوراسیون اتاق خیلی ساده است ،کمد دیواری وکتابخانه اتاق بیشتر از همیشه به چشم می‌آید. به همین دلیل سعی کنید کمد رنگی داشته باشید. حتی می‌توانید خلاقیت به خرج دهید و از ترکیب رنگ و کاغذ دیواری برای تزیین استفاده کنید.

بسیاری از خانه‌های نوساز در مراحل پایان کار ساخت و ساز و با سفارش سازنده و معمار خانه، صاحب کمد می‌شوند. البته این موضوع در برخی موارد صرفا به کارگذاری چارچوب فلزی و آماده‌سازی بستر کار برای ساخت درها برای کمد دیواری، بر اساس ذائقه و سلیقه صاحب اصلی خانه منجرمی‌شود. کمد دیواری و کتابخانه، در نقاط مختلف خانه ساخته ‌می‌شوند.

کمد دیواری، از کمدهای کوچک‌تری که در ورودی داخلی خانه، برای نگهداری لباس مهمان یا کفش‌های اهالی خانه نصب می‌شوند، تا آنهایی که در اتاق‌خواب خانه، محل قرارگیری همه لباس‌ها و کفش‌ها و بخش زیاد و متنوعی از دارایی‌هایی خانواده است، یا بخش‌های بالایی که در نگهداری وسایلی که نیاز روزمره و مدام ندارند، همه و همه در این دسته‌بندی کار نجاری قرارمی‌گیرند.

هزینه ساخت کمد به عوامل گوناگونی برمی‌گردد که چوب مصرفی در ساخت و مدل درها و بخش‌بندی‌های داخلی کمد دیواری و کتابخانه از جمله این موارد هستند.

محصولات مشابه

به عنوان کلام آخر باید بگوییم که کمد دیواری و کتابخانه، صرفا طرح های معمولی و ساده نیستند که میتوانند توسط شما در منزل و به عنوان کمد به اجرا درآیند. میتوانید از کمد دیواری و کتابخانه های نوینی استفاده کنید، که چشم هر بیننده ای را به خود جلب کند.

در این مقاله سعی شد تا به شما در مورد بررسی و یا ساخت کمد مناسب در منزل اطلاعات مهمی داده شود. امیدواریم این مطالب برای شما مفید بوده باشد . طراحان شرکت آبادیس اینجا هستند تا در این زمینه به شما کمک کنند .

همچنین مارا در ترب و ایمالز دنبال کنید