درباره ما
مبلمان اداری

مبلمان اداری

میز و کمد و فایلینگ و اقلام مختلف مبلمان اداری در طرح و ست‌های متفاوت

دیوارکوب اداری

دیوارکوب اداری

طراحی خلاقانه سطوح دیوار توسط طراحان آبادیس برای جلوه بخشیدن به فضاهای ...

پارتیشن اداری

پارتیشن اداری آبادیس

پارتیشن و جداکننده‌های دو جداره و تک جداره آبادیس با سه تیپ ارتفاعی مختلف

درباره ما همه چیز از اینجا شروع شد ...

صبح سرد یک روز زمستانی سال ۱۳۷۴ برای جابه‌جایی مبلغی به یکی از بانک‌ها مراجعه نمودم ، هوا سرد بود و ازدحام زیادی داخل بانک وجود داشت ، به سختی توانستم خودم را از میان جمعیت جمع شده در ورودی درب به داخل بکشانم ، بانکی به هم ریخته و قدیمی ، باجه‌های سرد سنگی ، کمدهای زهوار در رفته ، در و دیوار گچی و پر از یادگاری دست‌نویس ، شیشه‌های چرک و نور ضعیفی که به داخل می‌تابید .

صندلی‌های انتظار خالی بودند ولی جمعیت ایستاده فراوان که همه پشت باجه‌ها جمع شده و چشم دوخته بودند به کارمند صندوق و هیاهویی که بر تنفر من از آن محیط می‌افزود ، برخلاف آن همه ازدحام و شلوغی ، احساس تنهایی و سکوت وجودم را فراگرفته بود و گویی صدایی نمی‌شنیدم ، من که فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع چوب بودم و دستی در طراحی دکوراسیون داخلی نیز داشتم .

بارها و بارها که در بانک منتظر انجام کار بودم ، به طراحی متفاوت و عاری از شلوغی و منظم بانک فکر می‌کردم تا اینکه تصمیم گرفتم با مسئولین مهندسی ساختمان بانک که اجرای دکوراسیون داخلی شعب بانک‌ها توسط آن‌ها انجام می‌شد صحبتی داشته باشم و با توجه به شناختی که از سیستم‌های نوبت‌دهی و طراحی جدید کانترهای بانکی داشتم ، موفق شدم بدون تشریفات خاص اداری طراحی شعبه جدیدالاحداث بانک را به عهده بگیرم که اگر مورد موافقت مدیران مربوطه قرار گردد به مرحله اجرا در آید .

در مدت زمان مناسبی که برای طراحی داشتم ، سعی کردم سبک‌های مختلف معماری را مطالعه کنم و با رنگ و زیبایی شناسی نیز آشنا شوم . طرح اولیه را براساس استفاده از نئوپان رنگ شده که آن روزها حرف اول را در دکوراسیون داخلی میزد شروع کردم ، کانترهای کوتاه که ارباب رجوع نیز امکان نشستن داشت و کارمند نیاز نبود سنگینی نگاه مشتریان را تحمل کند ، سیستم نوبت‌دهی ، کمدهایی با درب‌های ترکیبی از نئوپان و شیشه ، میز ظهرنویسی برای مشتریان و صندلی‌های انتظار و … در نهایت پس از چندین بار تغییر و اعمال نظر مدیران بانک موفق شدم تاییدیه طرح نهایی را با رنگ‌بندی روشن از مدیران بگیرم .

طراحی زیبا و چشمگیر آبادیس

اداره مهندسی بانک برای اجرای طرح مربوطه ، پیمانکاری را مشخص نمود و بنده به عنوان ناظر اجرا در کنار آن‌ها همکاری داشتم ، با توجه به اینکه طرح نو و خلاقانه بود و من احساس مسئولیت زیادی در قبال آن داشتم ، تمام وقت و با دقت زیادی پیگیر اجرای آن بودم ، در نهایت پس از گذشت دو ماه ، دکوراسیون بانک تکمیل و تحویل ریاست شعبه گردید . روز افتتاحیه بانک ، بی صبرانه منتظر بازگشایی درب بانک و مشاهده عکس العمل یا رفتار مشتریان در قبال تغییرات دکوراسیون بانک که چه تغییراتی در نوع رفتار آن‌ها با خدمات بانکی قابل ارائه در شعبه خواهد داشت ، بودم .

بالاخره انتظار پایان یافت و شعبه افتتاح گردید ، مردم با همان ازدحام قبلی وارد بانک شده و با سرعت به پشت باجه‌ها رفتند ولی با تذکر متصدی بانک مواجه شدند که می‌بایستی در وهله اول با دستگاه نوبت‌دهی ، شماره بگیرند و طبق شماره به باجه‌ها مراجعه نمایند ، چند ساعتی گذشت ولی هنوز اعتماد کافی برای این تغییر به وجود نیامده بود و مراجعین با وجود اینکه از شماره خود آگاهی داشتند ، گاها برای اطمینان به مقابل باجه می‌رفتند و شرایط را بررسی می‌کردند ولی با راهنمایی‌هایی روی دیوارها نصب شده بود و همچنین راهنمایی شفاهی کارمندان بانک ، بالاخره اوضاع سر و سامان گرفت و نتیجه بخش بود .

پس از چند هفته که از این ماجرا گذشت ، تماسی از سمت بانک داشتم که درخواست همکاری برای طراحی دکوراسیون شعب داشتند که با کمال میل پذیرفتم ، حالا که اعتمادبه‌نفس بهتری نیز پیدا کرده بودم ، جرات تغییرات بزرگتری را نیز پیدا کرده بودم و توانستم در دکوراسیون داخلی بانک تغییرات اساسی ایجاد کرده و حتی رنگبندی را نیز عوض کنم .

پس از طراحی و نظارت حدود ده شعبه و آشنایی با نحوه کار پیمانکاران و نجاران تصمیم گرفتم کارگاه کوچکی راه اندازی کرده و در امر تجهیز دکوراسیون بانک ها فعالیت داشته باشم و از آنجا که مدیران بانک نیز اعتماد قابل توجهی نسبت به من داشتند ، درخواست بنده را راجع به کار اجرایی و پیمانکاری شعب پذیرفتند و از اینجا بود که فعالیت تولیدی بنده با نام تجاری آبادیس آغاز شد .

کانتر و میز اداری اینترست آبادیس

در ابتدا کارگاه کوچکی خارج از شهر با امکانات ساده تجهیزات ، تجهیز نمودم و تقریباً با پنج کارگر و استاد کار شروع به کار نمودم ، به یاری خدا و حساسیت بنده به طراحی و اجرای دقیق همکارانم در شعب بانک باعث شد از بانک‌های دیگر نیز درخواست برای تجهیز دکوراسیون و طراحی شعب بانک مربوطه داشته باشم . پس از گذشت مدت دو سال تعداد سفارشات به قدری زیاد شده بود که دیگر آن کارگاه کوچک جوابگو نبود و نیاز به کارگاه بزرگتر با ماشین‌آلات مناسب‌تری بودم که شکر خدا خیلی سریع توانستم مکان جدیدی را اجاره کرده و دستگاه‌های مناسب‌تری خریداری کنم و با تعداد ۱۵ کارگر به فعالیت خود ادامه دادم .

سیستمی که در کارگاه آبادیس فعال بود ، هنوز فاقد یکسری ملزومات رشد و بزرگ شدن بود مانند : عدم داشتن دفتر فنی ، تجهیزات آلات تمام اتوماتیک و فضای مناسب و … به همین دلیل به فکر افتادم از دوستانی که در زمینه برنامه‌ریزی و کنترل سیستم‌های تولیدی فعالیت داشتند ، کمک بگیرم و با چند جلسه در نهایت قراردادی با آنها منعقد نمودم که سبک تولید کارگاه کوچک آبادیس را به سمت تولید صنعتی و مکانیزه با کنترل مناسب هدایت می‌نمود .

در وهله اول نیاز به فضای بزرگتر و دستگاه آلات پیشرفته‌تری داشتم که با توجه به شناختی که در بانک داشتم توانستم برای تهیه آن‌ها از وام حمایت از تولید استفاده کنم و خیلی سریع ، ظرف مدت یکسال کارگاه کوچک آبادیس به کارخانه مجهز آبادیس تبدیل شد که ظرفیت تولید قابل توجهی داشت ولی مدتی که گذشت متوجه شدم ، تازه اول راه هستم و این قطار سنگینی که ساخته شده را می‌بایستی روی ریل قرار داده تا شروع به حرکت کند و کنترل این حرکت نیز انرژی بسیاری می‌طلبید که نیاز بود مجموعه آبادیس را آماده ورود به فضای پر تلاطم بازار کار کنم .

پس از تحقیقات زیادی که انجام دادم متوجه شدم یکی از بهترین راهکارهای کنترل سیستم تولید ، حرکت کردن براساس استانداردهای بین‌المللی ایزو می‌باشد ، لذا از مشاوران در این بخش کمک گرفته و سیستم تولید را به سمت استانداردسازی پیش بردیم که اولین حرکت برای استاندارد سازی ، طراحی و ساخت محصولات مختص به آبادیس بود ، از این رو با استخدام طراحان خبره و کار آزموده شروع به طراحی محصولات اداری شامل میز و کمد و پارتیشن و … نمودیم که ماحصل آن در سایت آبادیس قابل دسترس است .

در مرحله دوم نیاز به نمونه سازی و تولید محصولات طراحی شده بود که این مهم نیز با تلاش گروه تولیدی آبادیس با موفقیت پشت سر گذاشته شد و از هر محصول طراحی شده یک نمونه تولید گردید و اشکالات آن مرتفع شد . گویی این دریایی که در آن شروع به شنا نموده بودیم ، نهایتی نداشت چرا که ، پس از مدتی متوجه شدیم نیاز شدیدی به ارتباط با مشتریان برای خدمات پس از فروش و گارانتی محصولات داریم ، از این رو بخش خدمات پس از فروش مشتریان را در دپارتمان اداری آبادیس تشکیل داده تا نهایت تکریم مشتری را داشته باشیم .

کانترهای شیک آبادیس

البته یکی از مسائلی که در امر تولید همیشه برای من دغدغه بوده ، رضایت مشتریان از محصولات آبادیس است ، که پلان‌های مختلفی را برای رسیدن به این مهم آزمودم و در نهایت به این نتیجه رسیدم که علاوه بر کیفیت و زمان تولید مناسب ، یکی از مسائلی که مشتریان خیلی به آن اهمیت می‌دهند ، خوشرویی پرسنل فروش و در نهایت نصب می‌باشد ، که با غربالگری که در این دو بخش داشتیم ، خوشبختانه نیروهایی به ما ملحق شدند که رضایت مشتریان را نیز در بخش ارتباط گیری کسب نمودند .

و اما امروز ، آبادیس در جایگاه مناسبی از تولید با توجه به مشتریان قرار دارد ولی با توجه به مسیر سخت و طولانی برندسازی ، هنوز نتوانسته‌ایم برندی شناخته شده در اذهان عموم مردم باشیم که امیدواریم با تلاش همکارانمان به این هدف نیز در آینده‌ای نه چندان دور برسیم .

از مهمترین چشم‌اندازهای آبادیس ، رضایت عمومی مشتریان از هر آنچه که تولید کرده‌ایم می‌باشد ، البته بخش طراحی آبادیس نیز پیوسته با تحقیق و توسعه که در امر مبلمان اداری دارد ، سعی بر آن دارد که نیازهای مشتریان را به طور کامل در تولیدات خود لحاظ نموده و علاوه بر آن از نظر طراحی نیز حرفی برای گفتن داشته باشد و با طراحی منحصر به فرد خود ، جایگاه مناسبی در دیدگاه مشتریان عزیز کسب نماید .

امروز آبادیس با داشتن فضای تولید به اندازه ۵ هزار متر مربع و سابقه‌ای بیش از ۱۸ سال به همراه ۴۰ پرسنل تولیدی و اداری چشم دوخته به بازار صادرات و سعی در آن دارد که از طریق ارتباط‌گیری با کشورهای مجاور ، فعالیت خود را در صادرات محصولاتش آغاز نماید .

طراحی مدرن در شرکت آبادیس

چشم انداز

هدف بلند مدت ما در مبلمان اداری آبادیس رهبری بازار در حوزه صنایع چوب ، دکوراسیون و مبلمان اداری است . واضح است که این هدف تنها در سایه سیاست‌گذاری صحیح مدیریتی ، خلاقیت در طراحی ، بهبود کیفیت ، رضایتمندی مشتریان ، نوآوری در خدمات و رعایت اخلاق و انصاف در برخورد با مشتریان ، پرسنل و همکاران محقق می‌گردد .

شرکت مبلمان اداری آبادیس هنر پردازش فضا در آینده نزدیک ، مجهزترین و بزرگترین تولیدکننده و صادرکننده مبلمان و دکوراسیون اداری کشور خواهد بود . ما راه سختی در پیش داریم ولی در این راه از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم کرد .

تاسیس

شرکت مبلمان اداری آبادیس هنر پردازش فضا در سال ۱۳۸۴ با همفکری و هم‌افزایی جمعی از متخصصین زبده صنعت دکوراسیون و مبلمان کشور تأسیس شد . مؤسسین و پرسنل آبادیس دانش آموختگان رشته‌های مهندسی صنایع چوب ، معماری ، طراحی صنعتی ، صنایع و سایر رشته‌های مرتبط با صنعت چوب هستند .

درباره ما ، تماس با ما ، محصولات ما

تحقیق و توسعه

شرکت مبلمان اداری آبادیس هنر پردازش فضا در سال ۱۳۸۴ با همفکری و هم‌افزایی جمعی از متخصصین زبده صنعت دکوراسیون و مبلمان کشور تأسیس شد . مؤسسین و پرسنل آبادیس دانش آموختگان رشته‌های مهندسی صنایع چوب ، معماری ، طراحی صنعتی ، صنایع و سایر رشته‌های مرتبط با صنعت چوب هستند .

مأموریت

مأموریت اصلی ما در شرکت مبلمان اداری آبادیس جلب رضایت مشتریانمان است . نیک می‌دانیم که این مهم تنها با نوآوری در تولید صنعتی و رعایت اصول مدیریت در بازرگانی ، کیفیت ، ایمنی و رضایتمندی شغلی پرسنل مبلمان اداری آبادیس امکان‌پذیر است . به روز رسانی تجهیزات نیز همواره از راهکارهای ما برای افزایش کیفیت ، ایمنی و بهره‌وری بوده است .

درباره آبادیس 1

خدمات پس از فروش

این اطمینان را همواره به مشتریانمان می‌دهیم که فروش آغاز تعهدات ما برای پشتیبانی و پوشش نیازهای آنهاست . واحد خدمات پس از فروش آبادیس در دوره ضمانت کیفیت محصولات و پس از آن – چه اینکه خسارت ناشی از نوع استفاده باشد یا نباشد – همواره پشتیبان مصرف‌کننده است .
یکی از اهداف مهم ما سرآمدی بازار در بخش ارتباط با مشتریان است . ارتباطی که باعث توسعه بازار فروش و افزایش شاخص رضایتمندی مشتری خواهد شد .

  • گارانتی کلیه محصولات : 18 ماه
  • خدمات پس از فروش : 60 ماه
سبد خرید شما
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
0