میز گردهمایی مدست

شناسایی میز گردهمایی و اجلاس

امروزه در اداره و سازمان یا شرکت ها، لزوم برگزاری گردهمایی و اجلاس به این صورت است که در طول یک سال اصولا به صورت دو یا چند مرحله ، برگزار می گردد و از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به این سبب از ابزارآلات ویژه ای در این بخش استفاده می شود، که دارای استانداردهای می باشد. مهم ترین ابزار در میز و مبلمان اداری و در این بخش، میز گردهمایی و اجلاس است. دقت به انتخاب آن نیازمند آشنایی و شناسایی میز گردهمایی و اجلاس می باشد.

 براساس تحقیقات حاصله، کارمندان و کارکنان و همچنین شرکت کنندگان در جلسات، نگاه و انتظارات خاصی از ابزارآلات، به خصوص میز گردهمایی را دارند که با بررسی و واکاوی آن می توان به نکاتی پی برد و آن ها را عنوان نمود. که تاثیرات چشمگیری در برگزاری جلسات و همچنین در بازده آن موثر است و در پی آن به موفقیت در انجام فعالیت و کسب و کار ختم خواهد شد.

 افراد و کارمندانی که در چنین جلساتی شرکت می کنند پس از اتمام جلسه ی گردهمایی تاثیرات روحی و روانی ای مثبتی از تک تک موضوعات حاصل در اتاق گردهمایی به خصوص میزهای گردهمایی و نوع طراحی آن ها، می گیرند تا در خلاقیت و بهره وری آن ها موثر باشد.

میزهای گردهمایی آرمز

انواع میزهای گردهمایی

میز گردهمایی مدرن
میز گردهمایی کلاسیک

جدیدترین و بروز ترین نوع میزها، میز گردهمایی مدرن است که از محبوبیت عمده ای برخوردار است. به دلیل این که، اکثرا از جنس و متریال ام دی اف می باشد. از خصوصیات ویژه ی آن به سبکی در وزن، تنوع در طرح و رنگ های بروز و مهم ترین آن یعنی قیمت است،

که از ارزان ترین و مقرون به صرفه ترین نوع میز گردهمایی، میز گردهمایی مدرن می باشد. این ویژگی ها باعث شده تا در نظر کاربران توجه ویژه ای داشته باشد.

یکی از خاص ترین و ویژه ترین محصول در میز و مبلمان اداری، میز کلاسیک می باشد که به عنوان قدیمی ترین نوع میز گردهمایی است. عنوان گران ترین میز را به خود اختصاص داده است.

زیرا، به علت این که عموما  از نوع جنس و متریال چوب می باشد و همچنین پر زرق و برق بودن در طراحی که حس خاص و منحصر بفرد بودن را دارد. معمولا در طراحی و رنگ بندی تیره ای ساخته می شود.

میز گردهمایی رکتیکال تیپ 703U ، میز گردهمایی رکتیکال ، میز گردهمایی ، میز جلسه ، خرید میز جلسه ، خرید میز گردهمایی ، فروش میز جلسه ، قیمت میز جلسه ، فروش میز گردهمایی ، قیمت میز گردهمایی

با توجه به این که یکی از اجزاء مهم در میز و مبلمان اداری، میز گردهمایی است و می توان به سوالاتی همانند:

  • ویژگی های یک میز گردهمایی در چیست؟
  • مولفه ی این ویژگی بر چه اساسی می باشد؟
  • عامل کیفیت چگونه در تعیین یک میز گردهمایی دارای استاندارد، نقش دارد؟

با بررسی سوالات می توان به ویژگی و کیفیت میز گردهمایی پرداخت، چرا که جزء مهم در شناسایی و بررسی می باشد . از خصوصیات میزهای گردهمایی می توان به طراحی و تولید توجه نمود. زیرا به علت این که، زمان زیادی را کاربران در اتاق گردهمایی جهت مشاوره و گفتگو برای امور شغلی و یا در حوزه ی فعالیت یک مجموعه تشکیل می شود.

در پشت میز گردهمایی به سر می برند تا در طول چند ساعت برای دریافت و تبادل نظر هر یک از افراد داخل و یا خارج مجموعه، به دور یکدیگر جمع شوند. بنابراین، حتما ویژگی هایی اعم از طراحی (نحوه قرار گیری سیستم سمعی و بصری به ویژه شبکه و داکت ها، ایجاد فضای مناسب برای قرارگیری ابزار کاربر و …) مهم می باشد.

همچنین ایجاد فضایی پر نشاط از طریق طراحی این میزها، تاثیر خوبی در بازده چنین جلساتی را خواهد داشت. زیرا، می تواند با استفاده از نشاط حاصل شده از طراحی مناسب اتاق گردهمایی و میز آن به خلاقیت و ایجاد فضای شاد در کاربران موثر جلوه کند و …

همچنین از دیگر عوامل برای میز گردهمایی باید به کیفیت میزها اشاره نمود، که همواره موثر است. عامل کیفیت همیشه به تعیین نوع جنس و متریال میز گردهمایی است. به همین سبب، هنگام تولید باید به نوع جنس و طراحی توجه بسزایی کرد، این موضوع را در بخش تولید به آن می پردازیم.

میز گردهمایی شیدر تیپ 704C

تولید، مراحل مختلفی را شامل می گردد. هم برای تولید کنندگان دارای اهمیت است، که به تولید و ساخت یک محصول (میز گردهمایی) دارای استاندارد ختم شود و هم برای کاربران و مخاطبان آن، زیرا به هنگام انتخاب عامل تاثیرگذار در این امر، تولید آن می باشد. تا انتخاب صحیح جهت بهره گیری از میز گردهمایی نمایند، به این علت باید روند تولید میز گردهمایی را مورد بررسی قرار داد. این بررسی به مدیران هر اداره و سازمانی یا شرکت ها کمک مساعدی برای انتخاب یک میز گردهمایی دارای استاندارد ارائه می نماید.

طراحی این نوع محصول از میز و مبلمان اداری ، یعنی میز گردهمایی به تعداد و میزان کاربران و افراد یا اشخاصی است. در زمان برگزاری گردهمایی، به پشت این میزها رفته و برای ارائه و دریافت گفتگویی مناسب از آن بهره می ببرند. این شرایط زمانی محقق می شود، که از اصول و قائده هایی در تولید و طراحی استفاده می کنند. اصل ارگونومی از اولین موضوعاتی می باشد که هنگام طراحی به آن توجه می شود، تا در زمان بهره مندی از آن استفاده نمایند. این اصل به کاربران اجازه ی مساعد و مناسب در شرایط استاندارد و صحیح را به آن ها می دهد.

همچنین ایجاد فضایی مناسب برای سیستم ها (سمعی و بصری کامپیوتر ، لپ تاپ، میکروفن و…) و اتصالات آن جهت بهره وری کاربران از آن میز، نحوه و تعبیه ی مناسب و صحیح شبکه، برق و داکت ها در میز گردهمایی مهم است. که در صورت دارا بودن چنین ویژگی هایی، عنوان میز گردهمایی استاندارد را به آن ها می دهد.

طراحی این میزها اساسا برای کاربران متعدد و زیاد است که به صورت چندین نفره (10،20،30) تشکیل می شود تا در فضایی مناسب و به دور از هر گونه تداخل و بهم ریختگی و فاصله ی بین کاربران به نحوه ی طراحی می شود، که نه نزدیک بهم بنشینند ( باعث معذب شدن کاربران ) و صندلی ها نباید به دور میز بچرخند. معمولا ارتفاع میز گردهمایی 75 سانتی متر است و در شکل های متفاوت ( مربع، مستطیل، لوزی، دایره و …) طراحی و تولید می شود و طول آن بستگی به تعداد و میزان کاربران دارد.

میز گردهمایی ویو تیپ 705C

تولید کنندگان میز گردهمایی توجه بسزایی به نوع جنس و متریال را دارند. زیرا، هر نوع متریالی که مورد استفاده در تولید قرار می گیرد از ویژگی ها و خصوصیات خاصی برخوردار می باشد. این خصوصیات نقش مهمی در قیمت و انتخاب کاربران دارد. بنابراین، به هنگام تولید نگاه ویژه ای جهت تولید و ساخت میز گردهمایی می شود تا یک میز گردهمایی دارای استاندارد تولید شود.

برای مثال، جنس و متریال چوب به علت این که از طراحی های خاص و پر زرق و برق استفاده می گردد و به ویژه سنگینی که این نوع از میزها دارند، در قیمت به عنوان گران ترین و خاص ترین میز گردهمایی تولید می شود. در نوع متریال ام دی اف به دلیل سبکی در وزن و تنوع و تفاوت در طراحی و همچنین تنوع رنگی بالا به عنوان ارزان ترین و مقرون بصرفه ترین میز گردهمایی ساخته می شود. از دیگر متریال و نوع جنس باید به شیشه، آلومینیوم و یا ترکیبی از این ها، تولید می شود.

از نکات و اهمیت میز گردهمایی می توان به، رنگ بندی این میزها اشاره کرد. رنگ بندی میز گردهمایی بستگی به نور پردازی اتاق گردهمایی دارد. که از رنگ بندی های متضاد و مخالف در طراحی این میزها استفاده می شود. به بیان ساده، اگر محیط از رنگ بندی های طبیعی بهره ببرد، در طراحی از رنگ بندی تیره استفاده می شود و اگر محیط و فضا از رنگ های تیره استفاده شود، در طراحی میز گردهمایی از رنگ بندی های روشن بهره می برند.

این رنگ بندی باید به نحوه ی باشد، که تناسب را در طراحی و دکوراسیون سایر بخش ها حفظ کند. همچنین میزهای گردهمایی بدون فضایی مناسب جهت پذیرایی نمی باشد. بنابراین، از نکات و اهمیت در انتخاب میز گردهمایی است.

در دنیای امروز، دریافت اطلاعات خصوصا محصولات به آسان ترین شکل ممکن صورت می پذیرد و مشاوره به شکل دائمی می باشد، که توسط مشاوران و تیم مشاوره ارائه می گردد. تیم و سایت آبادیس از این قائده مستثنی نمی باشد و همواره با ارائه ی بهترین و مناسب ترین مشاوره و اطلاعات به کاربران کمک مهمی در انتخاب و خرید یک میز گردهمایی داده است. قیمت در بازده ی انتخاب نوع طرح و متریال و… می چرخد و قابل تغییر می باشد، که به هنگام انتخاب و خرید میز گردهمایی باید به آن توجه شود.

همچنین مارا در ترب و ایمالز دنبال کنید