میز مدیریت چستر تیپ 114L

میز مدیریت و انواع میز مدیریت در شرکت آبادیس

با طرح چند سوال می خواهیم، به شناسایی موارد و اهمیت داشتن میزهای اداری بپردازیم و آن ها را مورد بررسی قرار دهیم.

  • تاثیرات میز مدیریت برای شرکت یا اداره و سازمان به چه میزان می باشد؟
  • اهمیت داشتن میز مدیریت در شرکت یا اداره و سازمان تازه تاسیس، تا چه اندازه حائز توجه است؟ و…

در پاسخ به چنین سوالاتی باید بیان نمود، که میز مدیریت همیشه و همواره جزء اصلی و اساسی و همچنین گل سر سبد همه ی میزها در اداره و سازمان یا شرکت ها محسوب می شود. زیرا با توجه به سلسله مراتب در هر سازمانی بالاترین و مهمترین جایگاه، مدیر و مدیریت است. بنابراین باید از بهترین ابزار و وسایل در جهت انجام کار و فعالیت روزمره که در راستای اهداف آن سازمان می باشد، صورت پذیرد و مورد استفاده قرار گیرد.

در ضمن طراحی خاص این میزها به زیبایی و نیک منظری محیط و فضای داخلی و دکوراسیون آن کمک ویژه و قابل توجهی می کند. به این سبب به هنگام تاسیس هر شرکت یا اداره و سازمان در نظر گرفتن، میزهای مدیریت و انتخاب دقیق و هوشمندانه آن از اهمیت ویژه و خاصی برخوردار است.

انواع میزهای مدیریت

میزهای مدیریتی با در نظر گرفتن کاربرد و دکوراسیون محیط داخلی اداره و سازمان یا شرکت ها انتخاب و خریداری می شود. که این میزها به صورت تکی یا جدا از هم و همچنین میز مدیریت و کنفرانس قابل طراحی و تولید می باشد. انواع آن عبارتند از:

میز مدیریت مدرن
میز مدیریت کلاسیک
میز مدیریت سلطنتی

به عنوان یکی از زیباترین و محبوب ترین میزهای مدیریت، میز مدیریت مدرن است. که عمدتا در هر سازمان و اداره یا شرکتی استفاده می شود و به دلیل هزینه مناسب با توجه به طراحی و ساخت و مقرون بصرفه بودن آن در تولید و همچنین تنوع در رنگ و طرح، به شکل گسترده مورد استفاده قرار می گیرد.

از قدیمی ترین سبک های میز در طراحی و دکوراسیون داخلی، می توان از میز مدیریت کلاسیک نام برد. میز مدیریت کلاسیک از چوب تولید می شود. که در زیبایی داخلی محیط شرکت یا سازمان و اداره جلوه فوق العاده و منحصر بفردی را می بخشد. نسبت به میزهای مدیریت مدرن و به دلیل طراحی خاص آن، گران تر می باشند. که در هنگام انتخاب باید به قیمت توجه کرد و همچنین دارای تنوع در رنگ و طرح است.

افرادی هستند، که به سبک سلطنتی بودن میز مدیریت و پر زرق و برق بودن آن علاقه ی زیادی دارند، که زیبایی و جلوه خاص و ویژه ای را به محیط و دکوراسیون می دهد. این میزها عمدتا از چوب خالص تولید می شود، که عموما از طرح های برجسته و منبت کاری های زیبا در طراحی بهره می برند و همچنین اکثرا در رنگ های تیره تولید می شود.

نوع جنس و متریال میزهای مدیریت در تنوع های متفاوت، هم ساخت و هم تولید می شود. به همین جهت، با در نظر گرفتن طرح و سبک های مختلف در رنگ های متنوع و ویژه ای می باشد. تنوع در جنس و متریال عبارتند از: چوب، ام دی اف، فلز، استیل، شیشه، لمینیت و کامپوزیت و می توان ترکیبی هم باشند.

بیشتر این متریال ها در تنوع طرحی و رنگی می باشند، خصوصا در چوب و ام دی اف ها و ترکیبی از آن ها، علاوه بر تنوع در طرح و رنگ، ویژگی های متفاوتی در آن ها وجود دارد. برای بیان ویژگی آن ها ( مقاوم در برابر ضربه، مقاومت در برابر رطوبت و گرد و خاک، مقاومت در برابر آب و…) به این موضوع اشاره می کنیم، که در تولید و طراحی می تواند به عنوان ملاک برای متریال و نوع جنس باشد.

یکی از انواع میزهای اداری می باشد، که نسبت به دیگر میزها تقاضای کمتری دارند ولی از ارزش و قیمت بالاتری برخوردار است. میزهای مدیریت علاوه بر ویژگی زیبایی و چشمگیر بودن که باعث می شود، جلوه ی محیط خاص شود.

 باید ویژگی هایی همانند کارایی بالا و فراهم کردن حس آرام را به ارمغان آورد، تا در طول روز که ساعت ها در پشت آن مشغول به انجام فعالیت می شوند. به جهت القاء چنین ویژگی هایی، از اصلی و اساسی ترین ملاک برای میزهای مدیریت می باشد.

کیفیت در میزهای مدیریت به چگونگی نوع ساخت و طرح و متریال وابسته است. چنین تابعی به جنس بدنه، باز و بسته شدن راحت و آسان کشوها و… بستگی دارد و همچنین توجه به یک میز مدیریتی که قرار است در طول زمان بیشتر مورد استفاده قرار گیرد. زیرا یک میز مدیریت با کیفیت، به نسبت دیگر مبلمان اداری کمتر مورد تعویض و جایگزینی می باشد، مهم است.

میز مدیریت کرنیکت

در طراحی میز و مبلمان اداری اصل آرگونومی، پیوسته حرف اول را برای تولید و طراحی میز مدیریت دارای استاندارد را می زند به این جهت توجه داشتن به نحوه کاربرد میز، برای کاربر و قرارگیری اجسام و وسایل مورد نیاز آن بر روی میز حائز اهمیت است و ضمنا توجه به نحوه ی اتصالات برای سیستم های سمعی و بصری (کامپیوتر، کیس و تلفن و…) مهم می باشد.

به عنوان مثال یک میز مدیریت دارای استاندارد باید فضای مناسبی جهت قرار گرفتن سیستم  (کامپیوتر و لب تاب) ، ایجاد فضای کافی برای انجام امور، تعبیه محل مناسب جهت نگهداری و استقرار اسناد ، پرونده و اوراق و در جریان مواردی از این قبیل: وجود کشوهایی در نزدیکی نشیمنگاه و در دسترس ترین نقطه برای استفاده ی آسان و بهینه ی کاربر را داشته باشد.

 در اغلب میزهای مدیریت یک کشو، همیشه به عنوان کشوی امن تعبیه می شود که به شکل کامل و اصولی مقاوم سازی شده. امکان دسترسی آسان و راحت ، جهت در آوردن اسناد و مدارک یا باز کردن آن را به راحتی فراهم نباشد تا تنها مدیران توانایی بهرمندی و استفاده از آن ، به سبب نگهداری وسایل و مدارک مهم خود را داشته باشند.

 با استفاده از اصل آرگونومی و همچنین به دلیل هماهنگی کاربری که پشت میز نشسته است باید در قسمت لبه ی جلویی میز، پهنای مناسبی داشته باشد و دارا بودن عمق استاندارد و مناسب نیز از دیگر اولویت هاست. بنابراین، طول میز باید بین 160 سانتیمتر تا 2 متر باشد و همچنین عرض میز مدیریت هم باید بین 80 سانتیمتر تا 1.2 متر باشد، در نهایت ارتفاع میز مدیریت هم باید بین 70 سانتیمتر تا 1 متر باشد.

البته نباید از تنظیم ارتفاع به این نسبت نگران باشید. زیرا که اصولا صندلی پشت میز امکان تنظیم به کاربر را می دهد. میز مدیریت نباید به قدری کوتاه باشد که نیم تنه ی کاربر را خیلی بالا نشان دهد و از سوی دیگر نیز نباید به قدری بلند باشد، که کاربر را کوتاه جلوه دهد یا به دلیل بالا بردن ارتفاع صندلی، پاهای کاربر را از زمین جدا کند.

میز مدیریت آرک نود تیپ 132L

نکات مهم در انتخاب میز مدیریت می توان به شرح زیر باشد.

  • توجه به ابعاد اتاق
  • نور و رنگ مهم می باشد تا با انتخاب بهتر رنگ که متناسب با شرایط اتاق آن صورت می گیرد
  • هنگام ورود مهمان به اتاق مدیریت نشان دهنده تفکر و ذهنیت مدیر و قدرت آن که در راستای اهداف و موفقیت های شرکت و مجموعه می باشد

می توان جزء معیار در میزهای مدیریت باشد. اتاق مدیریت پیوسته از مهمترین بخش های بک مجموعه و شرکت ها می باشد و به طبع آن انتخاب میز مدیریت دارای استاندارد هم مهم است.

زیرا، انتخاب میز مدیریت شیک و مناسب باعث می شود که افرادی که برای اولین بار وارد یک مجموعه یا شرکت می شوند، در ابتدا قطعا جذب چیدمان و دکوراسیون شرکت یا مجموعه خواهند شد. به همین سبب انتخاب یک میز مدیریت شیک و دارای استاندارد، دارای اهمیت خاص و ویژه ای می باشد.

قیمت براساس نوع متریال و نوع جنس مورد استفاده شده در ساخت و همچنین نحوه طرح و طراحی است، که قابل تغییر می باشد. با اطلاع از ویژگی و خصوصیت های محصول از طریق سایت شرکت آبادیس می توانید، جهت خریداری به صورت آنلاین و مجازی یا حضوری با استفاده از مشاوره مساعد و مناسب از گروه مشاوره شرکت آبادیس بهره مند شوید و اقدام نمایید.  

همچنین مارا در ترب و ایمالز دنبال کنید