مبلمان سینمایی
شناسایی مبلمان سینمایی

هر مکانی ، نوع خاصی از مبلمان را می‌طلبد ؛ زیرا هر نوع از آن‌ها دارای کاربرد به خصوصی است . مثلاً مبلمان مخصوص اتاق غذاخوری میز ناهارخوری است یا مبلمان مخصوص اتاق نشیمن با مبلمان اتاق خواب متفاوت است . همانطور که می‌دانیم ، هر محیط یا مکانی باید مبلمان مخصوص به خود را داشته‌ باشد . سالن و محیط‌های سینمایی و همایش‌ نیز از این امر مستثنی نمی‌باشند . هر محیطی براساس ویژگی‌های منحصربه فرد خود نیازمند مبلمانی متفاوت است .

به سبب آن ، مبلمان مخصوص سالن و محیط‌های سینمایی یا همایش را ” مبلمان سینمایی ” می‌نامند که دارای کاربرد بسیار متفاوتی می‌باشند . با توجه به نگاه خاص مخاطبان آبادیس و موضوع ” چرا آبادیس ” هدف از بیان این مطلب توسط بانک اطلاعاتی آبادیس ، معرفی دقیق مبل‌های سینمایی است که به بررسی اصولی خصوصیات آن خواهیم پرداخت . در ادامه‌ی این مقاله بیشتر با این نوع از مبلمان و ویژگی‌های آن آشنا می‌شویم .

 • انواع مبلمان سینمایی را نام ببرید ؟
 • چرا در مبل و صندلی سینمایی باید به نوع فوم‌های استفاده شده در تولید آن توجه شود ؟
 • آیا کیفیت نهایی حاصل در تولید مبلمان سینمایی تاثیری بر روی قیمت آن دارد ؟

آن دسته از مبل‌هایی را مبلمان سینمایی می‌نامند که در سالن و محیط‌هایی مانند سالن سینما ، آمفی تئاتر ، همایش و سمینارها مورد استفاده قرار می‌گیرند . این نوع از مبلمان با توجه به فضا و کاربرد سالن و محیط‌های سینما و آمفی تئاتر طراحی و تولید می‌شوند و دارای ویژگی‌هایی هستند که سالن و محیط شما را در استفاده از آن سالن زیبا و منحصربه فرد می‌کند .

همواره انسان به دنبال رفع نیازهای خود بوده و از زمانی که بشر به گردهمایی نیاز پیدا کرد ، اولین مبل‌های سینمایی شکل گرفتند که این مبل‌های سینمایی ابتدایی بسیار ساده بودند و معمولاً از سنگ‌ و گل تراشیده شده ساخته می‌شدند . نمونه‌ این مبلمان در همایش رم و یونان باستان مورد استفاده قرار می‌گرفت . در پی اجتماعی شدن انسان و نیز بیشتر شدن همایش‌ها و گردهمایی‌های بشر ، مبلمان سالن و محیط سینمایی پیشرفته شدند . این مبلمان در طول تاریخ تحولات بسیاری داشته تا توانسته به شکل امروزی خود در بیاید .

همانا در گذشته این نوع از مبل‌ها به شکل سنگی و گلی طراحی و ساخته می‌شدند . اما در دنیای امروز این مبلمان بیشتر از چوب ساخته می‌شوند که با رونق گرفتن فعالیت‌های هنری ، بشر به این فکر افتاد که مبل کنفرانس راحت‌تری بسازد و افراد بتوانند برای مدت زمان طولانی روی آن‌ها بنشینند تا در اوج راحتی و آسایش به تماشای نمایش یا سخنرانی مشغول شوند . این محصول از مبلمان اداری در ابتدا بسیار ساده ، ثابت و با امکانات حداقلی بودند که به مرور این صندلی‌ها تکامل یافتند و پیچیده‌تر شدند و نیز ویژگی‌های دیگری به آن‌ها اضافه شد .

مبل سینمایی به شکل امروزی اولین بار در سال ۱۸۹۰ توسط یک طراح خلاق در اروپا ساخته شد که در تولید این مبل از تخته سه لایه خم شده استفاده شد . قالب این مبل‌ها از چدن بود و روکش آن نیز از پارچه‌های مخمل یا چرم تهیه می‌شد که درون روکش را هم با الیاف پنبه‌ای یا الیاف نارگیل پر می‌کردند ؛ البته طرح اولیه مبلمان سینمایی ارگونومیک نبود . زیرا مبل‌های سینمایی انحنای کمی داشتند و برای استفاده طولانی مدت مناسب نبودند .

به طور کلی ، این مبل‌های سنگی و گلی در طی زمان تحول یافتند و به صندلی‌های چوبی تبدیل‌شدند ؛ در طی سالیان بسیار این نوع از مبلمان دستخوش تغییر و تحولات زیادی‌شدند تا اینکه در دهه 90 از قرن 19 نوعی از مبلمان سینمایی شبیه به مبلمان امروزی اختراع شد .

مبلمان سینمایی

مبلمان سینمایی براساس نیاز مخاطبان و کاربرد سالن و محیط مدنظر دارای انواع مختلفی هستند . گونه‌های متفاوت این مبل‌ها ممکن است که در نگاه اول با هم تفاوت خاصی نداشته باشند ‌‌‌؛ اما در حقیقت اینگونه می‌باشد که در بسیاری از جزئیات با یکدیگر متفاوت دارند . چرا که کاربرد سالن و محیط‌های مختلف با هم متفاوت است و اصولاً مبلمان براساس ویژگی‌های یک سالن و محیط به گونه‌ای طراحی می‌شود که موجبات آسایش افراد در آن به عمل آورد . در ادامه قصد داریم ، برخی از مهم‌ترین انواع مبلمان سینمایی را به شما عزیزان معرفی نماییم .

این نوع از مبل‌ها در سالن و محیط‌های آمفی تئاتری واقع در مکان‌هایی مانند : مدارس و دانشگاه‌ها و ادارات استفاده می‌شود . مبل آمفی تئاتر با دیگر انواع مبلمان سینمایی تفاوت‌هایی دارد و در تولید این محصول آمفی تئاتری بیشتر از رنگ‌های روشن بهره می‌برند ؛ هرچند که مخاطبان آن با صلاح ‌دید خود می‌تواند رنگ مورد نظر خود را انتخاب نماید .

این محصول در دو گرو‌ه شناسایی می‌شوند ؛ مبل دسته تحریر و مبل دسته معمولی که مبل‌هایی با دسته تحریر معمولاً در آمفی تئاترهای واقع در مراکز آموزشی مانند : دانشگاه‌ها و مدارس کاربرد دارد و نیز مبل‌های واقع در سالن‌های آمفی تئاتر ادارات و مراکز دیگر می‌توانند از نوع عادی باشند .

از سویی ، دیگر تقسیم‌بندی این محصول را می‌توان در 2 نوع معمولی و وی‌آی‌پی معرفی نمود . صندلی‌های VIP در ابعاد بزرگتری نسبت به صندلی‌های معمولی ساخته می‌شوند که دارای یک پایه هستند ، این در حالی است که مبل‌های معمولی دو پایه هستند . همچنین صندلی‌های Vip دسته‌های معمولی دارند و در بیشتر مواقع رنگشان نیز با مبل و صندلی‌های معمولی متفاوت است .

این صندلی‌ها مناسب برای همایش هستند که برای سالن‌های همایش طراحی می‌شوند . در طراحی مبل همایش نیز همانند آمفی تئاتر استفاده از رنگ‎‌های روشن مرسوم است . حال آن که به دلیل طولانی‌تر‌ بودن همایش‌ها ، این مبل صندلی‌ها نسبت به دیگر انواع مبلمان سینمایی راحت‌تر هستند و در چیدمانشان نیز به فاصله‌ی میان دو فرد توجه زیادی می‌شود .

این محصول نیز صندلی‌های همانند آمفی تئاتر دارای دو نوع دسته‌ی معمولی و تحریر بوده و همچنین خود به دو نوع Vip و معمولی تقسیم می‌شوند . مبلمان سینمایی وی‌آی‌پی که در ردیف جلو قرار می‌گیرند و عموما رنگ متفاوتی با دیگر صندلی‌ها دارند . ضمنا صندلی‌های VIP نیازی به دسته‌ی تحریر ندارند ؛ زیرا معمولاً میزهایی جدا در ردیف جلو برای آن‌ها در نظر گرفته ‌می‌شود .

مبل و صندلی‌های سینمایی مورد استفاده در سالن و محیط‌های سینمایی قرار می‌گیرند که طراحی آن برای دیدن فیلم در محیطی مملو از آرامش است . مبل و صندلی‌های سینمایی باید دارای رنگ‌های تیره باشند ؛ زیرا رنگ روشن در سالن تاریک سینما تمرکز بیننده را از بین می‌برد و بازتاب نور آن چشم تماشاچیان را آزار می‌دهد .

دسته این صندلی‌ها طوری طراحی می‌شود که محلی مناسب برای قرار‌دادن خوراکی را فراهم نماید که آن دسته‌ها را اصطلاحا دسته‌های پاپ‌کرنی می‌نامند . در تولید و ساخت مبل و صندلی‌های سینمایی باید از مواد مقاوم استفاده شود ؛ زیرا این صندلی‌ها به طور مداوم در حال استفاده و در معرض آسیب‌های زیادی می‌باشند .

علاوه بر آن ، پشتی این مبلمان سینمایی نیز از مواردی است که باید به آن‌ها توجه کنید . به این شکل که اگر محیط و سالن شما تخت است و شیبی ندارد ، باید برای ردیف‎‌های جلوتر صندلی‌هایی با پشتی کوتاه‌تر انتخاب کنید تا خللی در دید تماشاچیان ردیف‌های عقب‌تر ایجاد نشود .

همانگونه که بیان شد ، کاربرد مبلمان سینمایی بر اساس نوع محیطی تعیین می‌شود که در آن محل مورد استفاده قرار می‌گیرند . بنابراین کاربرد مبل سینمایی در محیط و سالن‌های آمفی تئاتر ، همایش ، سینما و … می‌باشد که در مجموعه‌هایی همچون : مراکز آموزشی ، مجموعه‌های اداری ، محیط و سالن‌های سینمایی و … برگزار می‌گردد .

اما امروزه به وفور دیده می‌شود که از این محصول در مجموعه‌های تلویزیونی مانند : مسابقات ، رئالیتی شوها ، برنامه‌های استودیویی و دیگر برنامه‌ها که در صدا و سیما یا بستر و پلت فرم‌های نمایش خانگی در حال پخش است ، استفاده می‌شود . چنین امری باعث می‌گردد تا مخاطبان برنامه به طور مستقیم به تماشای آن مشغول شود که برای مجموعه‌ها موضوعی مهم تلقی می‌گردد .

چراکه بهره‌گیری از این محصول می‌تواند مخاطبان بیشتری را برای تماشای برنامه جذب کند و نیز محیط و سالن برنامه را خاص و زیبا نماید . در واقع ، مبلمان سینمایی یک جایگاه بسیار متفاوتی را در این بسترها برای خود فراهم کرده تا با ارائه کاربردی مناسب ، محیطی سرشار از شادمانی و نشاط را به وجود آورند .

مبلمان سینمایی

این محصول خاص دارای ساختار بسیار متفاوت است که تشکیل شده از متریال با کیفیت و مواد اولیه مرغوب می‌باشد . پس می‌توان بیان نمود که عامل به وجود آمدن مبلمان سینمایی با کیفیت و زیبا ، ساختار آن است . جهت اشاره دقیق به این ساختار باید به بررسی عناوین زیر بپردازیم .

فوم‌ها ( دو نوع فوم سرد و گرم ) یکی از موادی است که در تولید این نوع از مبلمان استفاده می‌‌‌کنند . فوم‌ها باعث می‌شوند که صندلی حالت ارتجاعی به خود بگیرد . کیفیت فوم در مرغوبیت آن‌ها بسیار مهم است ؛ زیرا ایجاد فرم کلی این مبل و صندلی‌‌ها بر عهده فوم است .

 • فوم گرم که برخلاف فوم سرد تحت حرارت مستقیم ساخته می‌شوند . در طی زمان خاصیت ارتجاعی خود را از ‌دست ‌داده و پس از آن صندلی عملا کارایی خود را از دست می‌دهد . در مبلمان استاندارد سینمایی باید از فوم سرد استفاده شود ؛ زیرا این نوع از صندلی‌ها به‌طور مداوم مورد استفاده قرار می‌گیرند .
 • فوم سرد کیفیت بالاتری نسبت به فوم گرم دارد و به دلیل سخت بودن تشخیص فوم سرد از گرم برخی از افراد سود جو اقدام به تولید و توزیع صندلی‌های بی‌کیفیت می‌کنند که هیچ گونه استانداردی را ندارند . اما اگر قصد خرید مبلمان سینمایی دارای استاندارد را دارید ، بهتر است که از شرکت‌های تولیدکننده معتبر آن خرید کنید .

دسته صندلی‌های مناسب این مبلمان یا از جنس چوب و یا از جنس انتگرال است . انتگرال به عنوان یکی از مشتقات پلاستیک‌ به حساب می‌آید که در دو نوع نرم و خشک در بازار وجود دارد . دسته‎‌های چوبی از نظر زیبایی نسبت به دسته‌های ساخته شده از انتگرال برتری دارند . اما به‌ دلیل امکان خش افتادن بر روی نوع چوبی کم‌تر در تولید از آن استفاده می‌شود .

روکش از دیگر متریالی هستند که در تولید مبلمان سینمایی مورد استفاده قرار می‌گیرد . روکش می‌تواند از جنس چرم ، پارچه و یا مخمل باشد که بسته به کاربرد محیط و سالن ، روکش مناسب صندلی‌های آن نیز متفاوت است . مثلا به علت سر و صدا و هیجان در سالن‌های سینما ممکن است که زود پاره می‌شود ؛ باید از روکش‌ پارچه‌ای استفاده شود .

در محیط و سالن‌های آموزشی نیز همانند سینما باید از روکش پارچه‌ای استفاده گردد . اما برای برگزاری مراسمات خاص مناسب‌تر است که از صندلی‌هایی با روکش چرم استفاده شود . در کل روکش مبلمان سینمایی با کیفیت ، علی‌رغم جنس آن ، باید غیرقابل نفوذ در برابر آب و رطوبت باشد .

کف و پشت مبل و صندلی سینمایی ممکن است که به چند صورت ( به صورت ورق‌های وکیوم abs یا چوب پرس شده چند لایه و یا ورق‌های mdf 16 میل کف و پشت abs کف و پشت مبلمان سینمایی ورق‌های abs ) تولید شود . ورق‌های abs یکی از مشتقات نفتی ( پلاستیک ) می‌باشند که در صنایع مختلفی کاربرد دارد .

از جمله مزایایی در تولید مبلمان سینمایی که از آن استفاده می‌شود ؛ در زمان سوختن ، گازی خنثی از خود تصاعد کند که مضر نباشد . این متریال از دوام بالایی برخوردار است و اگر از ضخامت مناسبی برخوردار باشد ، می‌تواند وزن سنگینی تحمل کند و تا حدودی نشکن است .

از سویی دیگر ، متاسفانه گاها دیده می‌شود که یک سری افراد سودجو از ضایعات این مواد به تولید کف و پشت abs صندلی می‌پردازند . این کفی و پشت‌های مبلمان و صندلی سینمایی فاقد هر گونه مقاومت و استانداردی هستند که بعد از مدت کوتاهی ترک خورده و حالت شکنندگی پیدا می‌کنند .

مصنوعات چوبی ( ورق ملامینه و ورق MDF ) از دیگر متریال‌هایی هستند که در تولید مبلمان سینمایی مورد استفاده قرار می‌گیرد . این نوع ورق‌های چوبی که در بازار وجود دارد ، دارای یک مغز هستند که روکش می‌شوند . آن‌ها از ترکیب خرده چوب‌ها با چسب مخصوصی ساخته می‌شوند و یک روکش زیبا بر روی آن پرس می‌گردد تا زیبایی و مقاومت آن افزایش یابد .

در واقع می‌توان گفت که مغز ورق ملامینه همانند نئوپان ، از خرده چوب‌ها تهیه می‌شود ؛ اما در مقایسه با نئوپان دارای متفاوت است و مغز ورق ملامینه از نئوپان با کیفیت‌تر است . معمولا با یک روکش طرح چوب یا طرح دیگر در مقابل خط و خش معمولی مقاوم خواهد بود .

پایه‌ها از جنس فلز هستند که معمولا از جنس پروفیل می‌باشند و تقریبا همه قسمت‌های پایه مبلمان سینمایی را در بر می‌گیرد . پایه‌های این مبلمان به دلیل آنکه ستون آن محسوب می‌شوند ، باید از مقاومت و پایداری بالایی برخوردار باشند . به همین دلیل بهتر است که از پروفیل سنگین استفاده شود .

پروفیل‌ها به صورت قطعه‌های مناسب برش خورده می‌شوند که با جوش co2 به همدیگر متصل می‌گردند . بعد از اینکه کار جوشکاری به اتمام می‌رسد ، پایه‌ها رنگ می‌شوند که بهترین نوع رنگ ، رنگ کوره‌ای الکترواستاتیک می‌باشد . این نوع رنگ کاری باعث دوام بالای پوشش روی پروفیل می‌شود .

مبلمان سینمایی

ویژگی و خصوصیات مبل و صندلی سینمایی شامل یک سری عناوین مهم و اساسی است که در جهت انتخاب و خرید مبلمان سینمایی دارای استاندارد کمک کننده خواهد بود . این ویژگی‌ها و خصوصیات را می‌توان در عناوین زیر خلاصه نمود که به هنگام انتخاب و خرید ، باید به آن‌ها توجه شود .

اولین ویژگی این محصول کاربردی مکانیزم آن است که به صورت برگشت کفی و صندلی ” برگشت یاتاقانی یا تعادلی ” و ” برگشت فنری ”  می‌باشد . در حقیقت ، هرکدام از این برگشت کفی‌ها در مبلمان سینمایی دارای معایب و مزایای خاص خود را هستند که به طور جداگانه هر دو صورت از این مکانیزم ، قابل بررسی می‌باشند .

مکانیزم فنری یکی از انواع مکانیزم‌هایی است که در مبلمان سینمایی مورد استفاده قرار می‌گیرد . از مزایای این قابلیت می‌توان به برگشت کفی صندلی کفی به صورت آرام و بدون صدا اشاره کرد که به هنگام باز و بسته کردن کاربرد دارد .

اما در کنار این مزیت ، یکی از بزرگ‌ترین عیوب آن در مبل و صندلی‌های سینمایی این است که بعد از مدتی فنر آن حالت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و از شکل و قابلیت اولیه خود خارج می‌شود . این امر باعث می‌گردد که بعد از مدتی کفی مبلمان و صندلی‌ها به صورت نامرتب قرار گیرند .

سیستم برگشت پذیری یاتاقنی نوع دیگری از مکانیزم برگشت پذیری کفی و صندلی می‌باشد . این مکانیزم که در مبلمان سینمایی وجود دارد ، به نام‌های دیگری از آن ( از جمله مکانیزم وزنه‌ای ، مکانیزم تاشو تعادلی و … ) یاد می‌شود .

این مکانیزم نیز دارای مزایا و معایب خاص و منحصربه فرد از خود است . از معایب این سیستم و مکانیزم می‌توان برگشت سریع کفی و صندلی به حالت اولیه را یاد آور شد . اما برای معرفی محاسن این نوع مکانیزم از مبل سینمایی باید به دوام بسیار بالای آن اشاره کرد .

در تولید و ساخت تمام مبلمان اداری ( اعم از مبل و صندلی‌های سینمایی ) باید مسائل مختلف مرتبط با استاندارد سازی و ارگونومیک به شکل کامل لحاظ گردد و در صورتی که مبل و صندلی با چنین مواردی طراحی و تولید شود ، هر فرد در هنگام استفاده از آن دچار مشکل نخواهند شد .

در صورتی که مبلمان سینمایی بر اساس اصول ارگونومی ساخته نشود و افراد حتی برای زمانی کوتاه از آن‌ها استفاده کنند ، قطعا بسیار آزار دهنده خواهد شد . در کنار آن بلندی بیش از حد ارتفاع مبل و صندلی‌ها می‌تواند باعث شود که افرادی که در فاصله دورتر هستند ، نسبت به سن دید خوبی نداشته باشند . بنابراین ارتفاع استاندارد باید نشیمنگاه تا زمین حدود 90 سانتی‌متر از کف باشد .

مبلمان سینمایی

نما و ظاهر مبلمان سینمایی نقش تأثیرگذاری را در محیط و سالن‌های سینمایی دارد . بنابراین باید در انتخاب رنگ مبل و صندلی سینمایی دقت کرد . به عنوان مثال : اگر محیط و سالن‌های سینمایی و آمفی تئاتر برای مراکز آموزشی و فرهنگی طراحی می‌شود ، نباید از رنگ‌های یکدست مشکی و صندلی‌های سیاه استفاده نمود .

رنگ‌ها در فضای مراکز آموزشی و فرهنگی باید دارای قدرت و نشاط باشند . بنابراین باید بهره‌گیری از دکوراسیون رنگارنگ و نیز انتخاب مبل و صندلی سینمایی به رنگ‌های شاد با کاربرد این سالن هماهنگ باشد . همچنین برای تجهیز سالن‌هایی که در مسجد احداث می‌شود و نیز نباید از رنگ صندلی قرمز و نارنجی استفاده کرد ؛ زیرا در مراسم عزاداری مورد استفاده قرار می‌گیرد .

در جهان امروزی ، به دلیل عدم آشنایی بعضی سازندگان مبلمان اداری با کارکردها و ویژگی‌های یراق‌آلات و همچنین نداشتن آگاهی و اطلاعات کافی مصرف کنندگان درباره آن‌ها ، بعد از مدتی با افت کیفیت در محصولات تولیدی مبلمان اداری به ویژه مبلمان سینمایی مواجه می‌شویم . بدون تردید نقش اتصالت و یراق‌آلات در ساخت و مونتاژ مبلمان اداری با کیفیت و استاندارد را نمی‌توان منکر شد و باید کیفیت و مرغوبیت اتصالات و یراق‌آلات را جدی تلقی کرد . بی‌شک رعایت نکردن معیارها و ملاک‌های تأثیرگذار بر کیفیت و استاندارد یراق‌آلات می‌تواند بر کیفیت مبلمان سینمایی تأثیر بگذارد .

شرکت‌هایی که به صورت حرفه‌ای کار تولید و ساخت مبلمان اداری انجام می‌دهند ؛ به دلیل داشتن سال‌ها تجربه در زمینه طراحی و تولید و شناخت بازار ، همچنین برای حفظ برند و نام خود حتما از اتصالات با کیفیت و یراق‌آلات مرغوب در محصولات خود استفاده می‌کنند . عدم کیفیت یراق باعث می‌شود که اعتبار خود را خدشه وارد گردد . همانگونه که می‌دانید ، جلب رضایت مشتری و جذب اعتماد و اطمینانش به سادگی حاصل نمی‌شود و پس از موفق شدن در این هدف حیف است که به راحتی آن را از دست داد . به این علت برای تولیدکنندگان مبلمان سینمایی توجه به این ویژگی و خصوصیت بسیار حائز اهمیت می‌باشد .

مبلمان سینمایی

از دیگر ویژگی‌های مبل و صندلی سینمایی ، داشتن گارانتی و ضمانت‌نامه مناسب و خدمات مطلوب است . مطمئنا تولیدکننده آن گارانتی یک محصول بی‌کیفیت را به عهده نمی‌گیرند ؛ چونکه هزینه‌های بعدی آن افزایش می‌دهد و بار مالی زیادی را برای فروشنده آن درپی خواهد داشت . در حقیقت ، این نکته نیز قابل ذکر است که متاسفانه تعدادی از تولیدکنندگان و فروشندگان محصول فقط به صورت سوری و بدون پشتوانه از گارانتی و ضمانت صحبت می‌کنند .

در زمان مورد نیاز به طرق مختلف از این قضیه شانه خالی کرده و خدمات مناسبی را ارائه نمی‌دهند که این قضیه سبب به وجود آمدن مشکلات بسیاری برای مخاطبان مبلمان سینمایی می‌گردد . لازم به ذکر است که وجود یا عدم وجود گارانتی و ضمانت دلیل قانع کننده‌ای جهت انتخاب و تصمیم‌گیری نهایی درباره با کیفیت بودن یک محصول از مبلمان اداری نیست ؛ بلکه این قضیه هم مثل دیگر گزینه‌ها فقط می‌تواند یک نشانه باشد که مجموع همه این نشانه‌ها می‌تواند به شما جهت انتخاب و تصمیم‌گیری کمک شایانی کند .

علاوه بر اطلاع از قیمت مبلمان سینمایی ، باید به کیفیت نیز توجه کرد ؛ زیرا تعیین قیمت رابطه مستقیمی را با کیفیت و مرغوبیت آن را دارد . در واقع ، هنگام پذیرش قیمت این محصول کاربردی باید به حداقل کیفیت مورد انتظار توجه داشته باشیم تا یک انتخاب و خرید مطمئنی را به انجام برسانیم . از جمله مهم‌ترین و ضروری‌ترین ملزومات محیط و سالن‌های همایش و آمفی تئاتر ، مبل و صندلی‌های سینمایی به حساب می‌آید .

گاها دیده می‌شود که ادارات و شرکت‌‌ها به منظور کاهش هزینه‌های تجهیزات خود ، به دنبال خرید مبلمان اداری ارزان قیمت‌تر هستند ؛ در این صورت باعث از بین رفتن کیفیت اصلی آن می‌شوند . همانا ، این امر در دراز مدت آسیب بسیار جدی به افراد و کادر پرسنل شرکت یا اداره‌ می‌زند ؛ همچنین سلامتی افراد و کادر پرسنل را به خطر می‌اندازد . در حال حاضر ارزان‌ترین مبلمان سینمایی موجود در بازار ، مبل و صندلی‌های اداری ثابت هستند که در محیط‌هایی مانند سالن‌های انتظار مورد استفاده آن‌ها رایج است .

به طور کل ، این مبل و صندلی‌های ثابت به علت کمبود کیفیت یا عدم وجود استانداردهای لازم نشستن ، به کمر و مهره‌های کمر فشار می‌آورند و سلامتی کارمندان عزیز را به خطر می‌اندازند . به همین منظور نمی‌تواند انتخاب مناسبی جهت خرید مبل و صندلی سینمایی داشته باشیم . پس با در نظر گرفتن تمامی این موارد می‌توان برای خرید مبلمان سینمایی کمک‌کننده باشد .

مبلمان سینمایی

با توجه به تمامی عناوین و موضوعات بیان شده می‌توان به نکات و اهمیت مبلمان و صندلی‌های سینمایی پی برد . بنابراین در نظر گرفتن هر کدام از این موارد به هنگام انتخاب و خرید مبلمان سینمایی با کیفیت و دارای استاندارد برای مخاطبان آن حائز اهمیت به خصوصی است .

در کنار این مبل و صندلی سینمایی از دیگر محصولات مبلمان اداری نیز استفاده می‌کنند . در حقیقت این محصولات مکمل خوب و مناسبی برای مبل و صندلی سینمایی می‌باشند که می‌تواند زیبایی و نیک‌منظری محیط را افزایش دهند . با توجه به نوع کاربرد مبل سینمایی این محصولات شامل : تریبون‌ها ، دیوارکوب‌ها ، میز جلو مبلی ، فلاور باکس‌ها ، مبلمان پدر خوانده و … می‌باشند .

مبل و صندلی سینمایی تاشو به دلیل مزایای متعددی که دارد ، امروزه در سالن تئاتر از مبل و صندلی سینمایی تاشو استفاده می‌شود . مزیت‌های این نوع مبل و صندلی کاربردی با قابلیت تاشو را می‌توان در موضوعات مختلف خلاصه نمود . بنابراین باید به موضوعات زیر توجه کرد .

 • از مزایای کف تاشو باعث ایجاد نظم در سالن سینما می‌شود .
 • رفت و آمد افراد در صندلی سینمایی تاشو آسان‌تر می‌باشد .
 • نظافت سالن صندلی سینمایی تاشو راحت‌تر می‌باشد .
 • از استانداردهای سالن سینما استفاده از صندلی سینمایی تاشو می‌باشد .
 • جهت ایجاد نظم و هماهنگی و زیبای سالن کنسرت از صندلی سینمایی تاشو استفاده می‌شود .
 • از مزایای مهم این صندلی فضای کم‌تری می‌گیرد و باعث استفاده بهینه از سالن می‌شود .
 • صندلی سینمایی تاشو باعث احساس راحتی افراد می‌شود و به راحتی می‌توانند پاهای خود را حرکت دهند .
 • طبق بررسی‌ها صندلی سینمایی تاشو بیشترین رضایت مشتری نسبت به صندلی‌های که کف ثابت و فاقد تاشو است ، ایجاد کرده است .
مبلمان سینمایی

آبادیس یک شرکت و مجموعه پیش قدم و پرچمدار در صنعت طراحی و تولید و اجرای مبلمان اداری به حساب می‌آید که در شهر کرج مشغول به فعالیت است . چراکه هموار در تلاش است که با تلفیق هنر ، دانش و تکنولوژی‌های روز دنیا و ارائه ایده‌های نو و خلاقانه محیطی کاربردی و شکیل ، درخور مجموعه‌های اداری ایجاد نماید .

مجموعه مبلمان اداری آبادیس با اتکا بر تجربیات فنی چندساله خود در صنعت مبلمان اداری و با شعار تضمین کیفیت ، قیمت مطلوب ، تحویل به موقع و خدمات پس از فروش قصد دارد ؛ آرامش و زیبایی و محیطی کاربردی مناسب شرکت و سازمان شما ارائه دهد . به طور کل شما می‌توانید از تخفیفات شگفت انگیز آبادیس در جهت انتخاب و خرید مبلمان سینمایی استفاده نمایید .

همچنین مارا در ترب و ایمالز دنبال کنید