انواع کانترهای بانکی
قبل
بعدی
شناسایی باجه و کانتر بانکی

رفت‌ و آمد به اداره و سازمان هایی مثل بانک  در دنیای امروز، موضوعی ضروری و برای همه‌ ی اقشار جامعه جهت استفاده و بهرمندی از تسهیلات آن ، امری طبیعی به حساب می‌آید . در هر جامعه‌ای بانک ها و سازمان های بانکی یکی از بخش های موثر در توسعه و تعاون می‌باشد . بانک ها و سازمان های بانکی جهت اعطای تسهیلات و ارائه‌ ی وام برای اشخاص هر جامعه‌ای ایجاد شدند ، که همواره در راستایی بهبود شرایط زندگی تلاش می‌کنند و همچنین برای بالا بردن سطح رفاهی در هر بخش از جامعه را دارند .

هر چقدر میزان اعطای تسهیلات و ارائه‌ ی وام ها بهتر و بیشتر باشد ، تمایل اشخاص برای سرمایه گذاری در بانک و سازمان های بانکی بالا می‌رود . در حقیقت یکی از عمده ترین علل مهم در پدیدار شدن بانک ها و سازمان های بانکی ، جذب مخاطبان و سرمایه های بیشتر جهت انجام فعالیت های سرمایه گذاری است که موثر در رونق اقتصادی می‌باشد .

به این سبب می‌توان عنوان نمود که دکوراسیون و نحوه‌ی طراحی داخلی بانک ها و سازمان های بانکی را یکی از مهم ترین عامل تاثیر گذار در جذب مخاطب و سرمایه گذار دانست . بنابراین باجه و کانتر بانکی جزء اصلی ، در دکوراسیون بانک ها و سازمان های بانکی است که همه ی آن ها جهت تاثیر گذاری فراوان در زیبایی و نیک منظری محیط و فضای داخلی ، به باجه و کانتر بانکی نیاز مبرم دارند .

شرکت آبادیس مفتخر است با گفتار این مقاله به شناسایی و بررسی صحیح ، جهت ارائه ی بهترین اطلاعات محصول ( باجه و کانتر بانکی ) برای کاربران میز و مبلمان اداری ایجاد نماید تا به انتخاب درست و مناسب منتهی شود ، اشاره می‌کنیم .

کانتر بانکی شیدر تیپ 904
انواع باجه ‌‌و کانتر بانکی

در این بخش باید به معرفی انواع باجه و کانتر بانکی بپردازیم ؛ هر محصولی از تنوع و انواع مختلف پیروی می‌کند . پس باید بیان کرد که باجه و کانتر های بانکی هم در انواع مختلف ساخته می‌شود و شناخت آن ها برای هر بانک یا سازمان های بانکی مهم است . به این جهت به طور اختصار به دو نوع عمده ی آن اشاره می‌کنیم .

باجه و کانتر بانکی مدرن
باجه و کانتر بانکی کلاسیک

 جدید ترین نوع محصول در صنعت میز و مبلمان اداری ، باجه و کانتر بانکی مدرن هستند . از نظر نوع رنگ بندی و مدل در طراحی ، همچنین در نوع جنس و متریال در ساخت ، از بروز ترین آن ها استفاده می‌شود تا یک باجه و کانتر بانکی مدرن ( دارای استاندارد ) تولید شود .

به جهت آن می‌توان ویژگی های این نوع محصول در صنعت میز و مبلمان اداری ( باجه و کانتر بانکی ) را مورد بررسی قرار دهیم . سبکی در وزن و نصب آسان ، تنوع در طرح و رنگ ، عموماً از متریال MDF ساخته می‌شوند ، به همین علت از قیمت ارزان ‌‌ و مقرون به صرفه هم برخوردار است . بنابراین عامل مناسبی برای محبوبیت در بین مخاطبان و کاربران می‌باشد .

در مقابل محصولات مدرن همواره مدل های دیگری ( کلاسیک ) هم وجود دارد که برای کاربران خود حائز اهمیت است و توجه به آن ها می‌تواند در تعیین و انتخاب کاربران موثر باشد .

از ویژگی های این محصول (باجه ‌ و کانتر بانکی کلاسیک ) باید به مواردی همچون : طراحی پر زرق و برق ، رنگ بندی متنوع و متفاوت ، زیبایی خاص و ویژه ، سنگینی در وزن و دشواری در نصب اشاره نمود و غالباً در نوع جنس و متریال چوب تولید می‌شود.

به علت عوامل بیان شده ، می‌توان دلیل گرانی آن را جزء جدایی ناپذیر ترین خصوصیت در باجه و کانتر بانکی کلاسیک دانست و به سبب آن ویژگی و خصوصیت خاص ، از کاربران و مخاطبان منحصربه فردی بهره می‌برند .

کانتر بانکی آرمز تیپ 902

 همانطور که می‌دانیم پدیدار شدن بانک‌ های ایرانی ، در طول تاریخ به سالیان دور برمی‌گردد و تمامی طراحی و دکوراسیون بانک ها ، اساسا به زمان تأسیس بانک و سازمان های بانکی باز برمی‌گردد . به بیان دیگر اکثر این طراحی و دکوراسیون قدیمی محسوب می‌شوند و متاسفانه فضا و محیط مطلوبی ندارند ، در این بانک و سازمان های بانکی از میز و مبلمان اداری ساده و حتی گاهاً کهنه استفاده می‌شود .

به این سبب ارتباط ارباب رجوعان با پرسنل هم از پشت پیشخوان‌ MDF یا شیشه انجام می‌شود . پرسنل و بانکداران از پشت باجه و کانتر بانک ( میز کانتر ) به برقراری ارتباط و صحبت می‌پردازند . در حقیقت باجه و کانتر های قدیمی ارتباط را با ارباب رجوعان را محدود می‌کند .

بانک و سازمان های بانک جزء شلوغ ترین و پر تردد ترین مراکز هستند که در طول روز ، همواره مردم به آن ها مراجعه می‌کنند و ممکن است مدت ها در آنجا به انجام امور بانکی مشغول شوند و همچنین خود بانکداران در طول روز به طور مداوم جهت پاسخ به امور مشتریان ، ساعت ها مشغول به انجام فعالیت هستند

و به سبب این وضعیت ، بانکداران حس خستگی و حتی کلافگی در آن ها به راحتی احساس می‌شود . پس برای التیام‌ چنین شرایطی چیدمان صحیح و اصولی تاثیرگذار در بهبود روحیه اشخاص می‌باشد . بنابراین طراحی و چیدمان صحیح و اصولی به ایجاد فضایی پویا و خلاق ، همچنین جلوگیری از کسالت و خستگی بیش از حد کمک ویژه‌ ای می‌کند .

در حقیقت طراحی و دکوراسیون خوب و مطلوب می‌تواند انرژی زیادی را به هر یک از افرادی که داخل بانک و سازمان های بانکی به انجام فعالیت مشغولند ، القا نماید تا در احساس خستگی دیرتر موثر باشد. به همین علت طراحی و چیدمان صحیح و اصولی می‌تواند در بهره وری کارکنان و همچنین روحیه ی مشتریان اثر بخش باشد .

کانتر بانکی رکتیکال
  • تولید‌ باجه و کانتر بانک‌ چگونه صورت می‌پذیرد ؟
  • در تولید ، طراحی چه نقشی را ایفا می‌کند ؟
  • در تولید حیاتی ترین موضوع چه امری می‌باشد ؟

با بیان موضوعات زیر می‌توان ، به پرسش ها پاسخ داد . تولید باجه و کانتر بانکی ، با توجه به مراحل تولید است . مراحل تولید عمدتاً شامل دو مرحله است ، که به سر انجام تولید و ساخت باجه و کانتر بانکی دارای استاندارد منتهی می‌شود . بررسی و واکاوی آن امری ضروری و مهم است .

ابعاد و طراحی باجه و کانتر بانکی باید به گونه‌ای باشد ، که کارمندان در طول زمان بسیاری از آن استفاده می‌کنند ، امکان بهره گیری مساعد از کلیه ی فضا و محیط ایجاد شده جهت قرار گرفتن مانیتور در سمت چپ یا راست میز ، تعبیه کشوها‌ ، محل مناسب برای قرار گرفتن کیس در دو طرف میز با دسترسی آسان به سوکت های پشت کیس ،

الکتریک باکس تلفنی و شبکه برق اضطراری ، داکت روی میز جهت عبور کابل ها و تجهیزات از روی میز به زیر میز و بست سیم گیر مهم و دارای اهمیت است، که اصل ارگونومی در تایید این استاندارد ها پدیدار شده تا باجه و کانتر بانکی استاندارد طراحی شود . اما ابعاد و اندازه در طول همواره بین 140cm تا 180cm است و سایر ابعاد متناسب با مدل و نیاز کاربران و کارمندان تعیین می‌گردد و برای انتخاب امری اساسی تلقی می‌شود .

نوع جنس و متریال باجه و کانتر بانکی، در تولید امری حیاتی و مهم به حساب می‌آید . به همین سبب به هنگام تولید از متریال و جنس مرغوب استفاده می‌شود تا در جهت تولید باجه و کانتر بانکی دارای استاندارد ، ختم شود .

این متریال عموما به شکل چوب یا MDF می‌باشد و از ویژگی های آن دو که از پرطرفدار ترین نوع جنس و متریال هستند ، می‌توان به مواردی مانند : مقاومت در برابر آب و رطوبت ، مقاومت در برابر ضربه ، طول عمر نسبتا بالا ، تنوع طرحی و رنگی و … اشاره کرد .

اما وجه تمایزاتی هم در این دو نوع جنس و متریال وجود دارد، که به مواردی مثل سنگینی در وزن ، طراحی و نصب دشوار ، طراحی پر زرق و برق ، قیمت بالا در نوع و متریال چوب و تنوع طرح و رنگ بروز شده ، سبکی در وزن و نصب آسان ، همچنین مقرون به صرفه بودن برای جنس و متریال MDF توجه نمود .

ضمنا می‌توان به موارد دیگری هم ( نوع جنس و متریال شیشه ، فلز ، ترکیبی و … ) که در تولید و ساخت توجه بنماییم .

کانتر بانکی اینترست تیپ 906

یکی از نکاتی که بانک و سازمان های بانکی هنگام تعیین و انتخاب به آن ها اهمیت می‌دهند ، میزان مراجعه ، تردد و جمعیت حاضر در بانک است . از این‌رو باید از متریال مرغوب استفاده شود تا به ندرت جهت تعویض یا تعمیر اقدام کنند .

همچنین نحوه ی چیدمان و طراحی باید به گونه‌ای باشد، که در حین استفاده صحیح و درست از فضا ( تناسب در طراحی با تمامی اجزا داخلی ) را دارا باشد تا محیطی دنج و کاربردی در اوج آرامش و امنیت ، ابتدا برای کارمندان و بعد برای مشتریان ایجاد کند .

تعیین رنگ بندی نقش بسزایی در عملکرد کارکنان و رغبت مشتریان را دارد ، به همین علت تعیین صحیح و اصولی رنگ ها می‌تواند احساسات متفاوتی را در فضای داخلی ، برای اشخاص ایجاد کند . انرژی ، نشاط ، احساس امنیت و آسایش موضوعاتی هستند که رنگ ها توانایی القاء آن را دارند و به همین دلیل در تعیین رنگ ، متناسب با دکوراسیون داخلی بانک دقت بیشتری می‌گردد‌ تا نهایت تاثیرگذاری را داشته باشد .

کانتر بانکی ویو تیپ 905

قیمت مهم ترین و اساسی ترین موضوع در انتخاب و خرید باجه و کانتر بانکی است که در بازه ی زمان ، معیاری ( انتخاب طرح ، رنگ ، جنس و متریال ، ابعاد و اندازه و … ) قابل تغییر می‌باشد و اطلاعات محصول ( باجه و کانتر بانک ) هم در این زمینه نقش دارد . علاوه بر آن ، ارائه‌ی مشاوره هم جهت بهره مندی از تجربه‌ی مشاوران ، موثر در تعیین و انتخاب این محصول ( باجه و کانتر بانک ) می‌باشد .

پس به جهت آن ، شرکت آبادیس در تلاش بوده تا بهترین اطلاعات محصول را از طریق سایت شرکت وهمچنین شرایط مناسبی را برای بهره مندی از تجربه‌ی مشاوران ، جهت انتخاب وخرید صحیح برای کاربران و مخاطبان ایجاد نماید . پس می‌توان با استفاده از اطلاعات محصول ( باجه و کانتر بانک ) در سایت شرکت و دریافت مشاوره از تیم مشاوره شرکت آبادیس، به انتخاب و خرید اصولی اقدام نمایید .

همچنین مارا در ترب و ایمالز دنبال کنید