کمد های بلند مدست تیپ 1201-45
انواع کتابخانه اداری در شرکت آبادیس

با بزرگتر شدن جوامع بشری و بالا رفتن سطح علم و هوشیاری افراد جامعه ، نیاز به خواندن کتاب و مطالعه در سطوح مختلف نیز، بالاتر رفته است . افراد هر جامعه سعی بر تهیه انواع مختلف کتاب و نگهداری و مطالعه آن ها برای بالا نگه داشتن اطلاعات خود دارند ، به موجب همین امر، امروزه انواع کتابخانه های اداری و … طراحی می شود .

کمدهای بلند اینترست تیپ 1206-45

مطمعنا در گذشته اهمیت دکوراسیون داخلی و مبلمان اداری شرکت‌ها به اندازه امروز نبود . یکی از اجزای مبلمان اداری که با طراحی خلاقانه خود می ‌تواند زیبایی سایر اجزای مبلمان اداری را تکمیل کند ،  انواع کتابخانه اداری می‌ باشد . انواع کتابخانه اداری از آن دسته از مبلمان اداری می‌ باشد که فوق‌ العاده پرکاربرد است و دارای زیبایی چشم‌ نوازی می ‌باشد.

در واقع انواع کتابخانه اداری می‌ تواند به محیط کاری شما نظم ببخشد ، چراکه با داشتن قفسه‌ ها و فضاهای زیاد می‌ تواند تمامی پوشه ‌ها ، مدارک ، اسناد و کتاب ‌ها را نیز در خود جای دهد . در این مقاله سعی در انتشار مطالبی مفید درباره انواع کتابخانه اداری ، مشخصات و ابعاد استاندارد آن ها خواهیم پرداخت ، از اینکه تا پایان مقاله ما را همراهی می کنید ، سپاس گزاریم .

طراحی انواع کتابخانه اداری یکی از اصول و نکات مهم در دکوراسیون داخلی در اداره جات می باشد. کتابخانه اداری علاوه بر نقشی که در زیبایی قسمت داخلی اداره ایفا می نماید ، موجب ایجاد هماهنگی و نظم بخشیدن به اداره می شود . کتابخانه اداری در ابعاد و طرح های مختلف ساخته و طراحی می شود که با توجه به سلیقه ای که دارید می توانید یکی از انواع کتابخانه اداری را انتخاب و در طراحی دکوراسیون داخلی اداری خود به کار بگیرید .

کمدهای دیواری شیدر تیپ 1404-90T

برای اینکه کمی تصمیم شما را راحت‌ تر کنیم ، ابتدا یک دسته ‌بندی کلی از انواع کتابخانه‌ های اداری را با هم بررسی می‌کنیم . واقعیت این است که تمام انواع کتابخانه ‌های اداری موجود در بازار در یکی از این دو دسته قرار می‌گیرند :

  • کتابخانه ‌های باز
  • و کتابخانه ‌های در‌ دار .

کتابخانه باز به کتابخانه ‌ای گفته می‌ شود که در ( چوبی یا شیشه ‌ای ) ندارد . این نوع از انواع کتابخانه اداری نسبت به کتابخانه در دار اداری رایج ‌تر است و در سبک ‌ها و قیمت ‌های مختلفی یافت می ‌شود . بیشتر انواع کتابخانه‌ های اداری آماده و پیش‌ ساخته از نوع کتابخانه ‌های باز هستند .

اگر بودجه شما محدود است ، کتابخانه باز از نظر قیمتی گزینه مقرون ‌به ‌صرفه ‌تری است . کتابخانه باز وزن کمی دارد و دسترسی به کتاب ‌ها و لوازم موجود در آن آسان ‌تر است . این نوع کتابخانه ‌های اداری معمولا از چوب فشرده ساخته می‌ شوند و دارای روکش ورقه‌ ای هستند .

این نوع ، از انواع کتابخانه های اداری می باشد که کتابخانه ‌های در‌ دار به طور معمول تمام ویژگی‌ های کتابخانه باز را ، همراه با چند مزیت بیشتر دارند . مزیت اول امنیت است که کتابخانه ‌های اداری در‌ دار معمولا مجهز به قفل و کلیدند و به همین دلیل می‌ توانید اسناد و مدارک و مواردی که کمی جنبه امنیتی دارند را داخل آن‌ ها بگذارید .

البته خود کتاب ‌ها هم گاهی به مراقبت بیشتری نیاز دارند و هیچ کس دلش نمی‌ خواهد کتاب ‌های نفیس و گران ‌قیمت خود را از دست بدهد . این موضوع به ‌ویژه در مورد کتابخانه اداری که با کتاب ‌های مرجع پرشده ، اهمیت بیشتری می‌ یابد و مزیت دوم زیبایی است .

همانطور که در قسمت بالا اشاره شد ، کتابخانه اداری یکی از بهترین اجزاء در طراحی دکوراسیون داخلی در محیط های کاری و اداری ، محسوب می شود . چنانچه از انواع کتابخانه اداری در فضای کاری اداری مورد استفاده قرار گیرند به چند دسته تقسیم می شوند که شامل موارد زیر است :

این نوع کتابخانه از چوب یا MDF به صورت منظم ساخته می شود ، فضاهای مساوی ، قفسه های منطبق بر هم و دارای چهارچوب بسته ، شیشه ای و جنبه ی تزئینی داشتن از ویژگی های کتابخانه ی استاندارد برای انواع کتابخانه اداری است .

 این کتابخانه با طبقات پلکانی برای تکیه دادن به دیوار طراحی شده است ، هرچه به طرف بالا می رود اندازه ی قفسه ها کمتر می شود .

این نوع کتابخانه های اداری جهت قرار گرفتن در گوشه ی اتاق طراحی و تولید شده اند . این مدل برای افرادی که به داشتن کتابخانه علاقمند هستند اما فضای کافی برای قرار دادن آن را ندارند بسیار مناسب می باشد . در این نوع ، از انواع کتابخانه اداری می توانید یک کنج از دیوار اتاق خود را انتخاب نمایید و کتابخانه خود را در آن قرار دهید و یا طبقات را روی آن دیوار نصب کنید .

 این نوع از انواع کتابخانه اداری ، امروزه بسیار طرفدار پیدا کرده است . قفسه ها در این نوع کتابخانه ، بین دو اهرمی که به شکل نردبان طراحی شده اند ، نگه داری می گردند .

تقسیم به دو جهت افقی و عمودی و ساختن شکلی مکعب مانند ، کتابخانه ی مکعبی را از دیگر مدل ها متمایز می سازد .

کمد درب کشویی کوتاه شیدر تیپ 1304-120

این دسته از انواع کتابخانه اداری برای مدیران و معاونین ارشد ادارات و سازمان ها ، مورد استفاده قرار می گیرد. کمد کتابخانه دکوراتیو از چینش و قرار گیری چندین کمد کتابخانه در کنار یکدیگر ، شکل می گیرد. کمد های دکوراتیو بیشتر جنبه ظاهری دارند و به شکل ظاهری کمد اهمیت داده می شود . نکته ای در طراحی این نوع کمد ها اهمیت دارد ، هارمونی کمد با میز مدیریت و دیگر ملزومات اداری ، اتاق می باشد که از نظر سبک و رنگ باید مکمل یکدیگر باشند .

انواع کتابخانه ها و کاربردی که هر یک دارند، دارای نکات بسیاری می باشند که اگر این نکات را مورد توجه قرار دهید می توانید کتابخانه ای زیبا و معقول به وجود آورید .

  • نکته اول این است که کتابخانه ها هر کدام یک طراحی متفاوت را می طلبند و افراد باید با توجه به انواع کتابخانه اداری یکی از طراحی ها را به بهترین نحو ممکن صورت دهند .
  • نکته دوم این می باشد که انواع این کتابخانه اداری را باید در جایی طراحی کرد که به محیط خانه یک نمای زیبا بدهد .
کمد بلند آرمز تیپ 1202-45

طراحی و ساخت انواع کتابخانه اداری یا خرید آن ، با توجه به مواردی که گفته شد خیلی کار سختی نیست . فقط نیاز به کمی دقت و سلیقه دارد . مواردی مانند انتخاب جنس خوب ، طراحی مناسب و البته چیدمان کتاب‌ ها ، می‌ تواند کتابخانه را تبدیل به زیباترین بخش دکوراسیون خانه و دفتر کند . با رعایت این نکات ،‌ کتابخانه ‌ای کاربردی و در عین حال زیبا خواهید داشت .

همچنین مارا در ترب و ایمالز دنبال کنید