کمد دکوراتیو کوتاه مدست تیپ 1101S
کمد کردنزا

کمد کردنزا در واقع یک کمد کشیده و جادار با ارتفاع کم و پایه‌های کوتاه است که به‌صورت افقی روی زمین قرار گرفته است . این قطعه‌ی شیک و مدرن معمولا چوبی و دارای درب‌های کشویی است و در منازل مسکونی و همین‌طور محیط‌های اداری کاربرد دارد . در این مقاله با کمد کردنزا ، انواع و کاربردهای آن به‌طور کامل آشنا می‌شویم .

کمد دکوراتیو بلند مدست تیپ 1101T

همان طور که بیان شد بوفه مدیریتی یا کمد کردنزا ، نوعی میز با طراحی ظریف و زیباتر است که عمدتا جنس آن از mdf یا چوب می‌باشد . این نوع کمدها همراه با میزهای مدیریت و کنفرانسی سفارش داده می‌شوند و می‌توانند محل مناسبی برای نگهداری وسایل تزئینی ، اضافی و یا لوح‌های یادبود باشند .

منظور از کمد کردنزا ، کمد‌های کناری برای میزهای اداری هستند که ممکن است با کمدهای الحاقی یا ال کنار میز ، اشتباه گرفته شوند . این محصول می‌تواند به عنوان یکی از تجهیزات اداری استفاده شود و علاوه بر گسترده کردن فضای لازم برای جای‌گذاری اشیا ، باعث زیبایی محیط می‌گردد . زیرا نمای خارجی این میزها طراحی زیبایی دارد و می‌توان از آن همچنین برای نگه داشتن وسایل تزئینی و وسایل یادبود استفاده نمود . کمد کردنزا همچنین به عنوان بوفه مدیریتی نیز شناخته می‌شود و می‌توان آن را با کنسول فضاهای خانگی مشابه دانست .

کمد دکوراتیو کوتاه آرمز

از عنوان کمد کردنزا برای مبلمان اداری استفاده کردیم ، ولی این بدان معنا نیست که نمی‌توان در منازل از آن‌ها استفاده کرد . در منازل می‌توان از بوفه کردنزا برای نگهداری ظروف آشپزخانه استفاده کرد . این بوفه‌ها همچنین برای زیباتر شدن دکوراسیون اتاق پذیرایی نیز به کار می‌روند . قفسه‌های شیشه‌ای آن مکان مناسبی برای اشیا تزئینی یا قاب عکس است و شاید تبدیل به محلی برای نگهداری کتاب‌های شما نیز بشود .

مدل‌های طرح میز را می‌توانید به‌جای میز تلویزیون به کار ببرید و کمدهای آن هم برای نگهداری کالکشن فیلم‌های شما جای مناسبی خواهد بود . از نظر شکل ظاهری شباهت‌هایی میان کمد کردنزا و میز کنسول وجود دارد . پس با کمی ارفاق ، بسته به سلیقه شما می‌شود برای بهبود دکور اتاق پذیرایی یا اتاق‌خواب نیز روی آن‌ها حساب کرد .

کمد دکوراتیو بلند آرمز

اتاق یا سالن انتظار جایی است که مشتریان یک شرکت دقایقی را در آن سپری می‌کنند تا امکان ملاقات فراهم شود . برای این محیط که به‌نوعی یک نمای کلی از کسب‌وکار شما را پیش چشمان مخاطب ترسیم می‌کند باید بهترین کمد کردنزا اداری را انتخاب کنید .

اگر مدل‌های بوفه‌ای را برای خرید در نظر داشته باشید می‌توان تقدیرنامه‌ها ، تندیس جوایز و دیگر افتخارات شرکت را در قفسه‌ها قرار داد و آنها را در معرض دید مشتریان گذاشت . اگر مدل‌های میز مانند را برای سالن انتظار خریداری کنید می‌توانید بر روی آن روزنامه‌ها ، مجلات و خواندنی‌های دیگر را قرار دهید تا مراجعه‌کنندگان از آنها استفاده کنند .

کمد دکوراتیو کوتاه آرمز

کاربرد کمد کردنزا ، فایل اداری و بوفه در واقع یکی است . تمامی آن‌ها برای یک هدف یعنی نگهداری اشیاء ساخته شده‌اند . بسته به این‌که وسایل قرار گرفته درون آن‌ها تزئینی باشد یا اداری باشد ( مانند : زونکن ) و … نام و کاربرد این کمدها متفاوت می‌شود . مثلا بوفه وسیله‌ای است که در پذیرایی خانه قرار می‌گیرد و وسایل تزئینی و آنتیک درون آن قرار می‌دهند . مدل اداری بوفه برای نگهداری کتب استفاده می‌شود .

چون اشیاء داخل بوفه جنبه نمایشی دارند ، درب‌ها می‌تواند تمام شیشه ‌یا شیشه و فریم چوب باشد . ارتفاع بوفه بلندتر از تمامی‌ مبلمان‌ها است . اما کمد کردنزا در بخش کوچکی از مبلمان اداری یا در گوشه‌ای از منازل برای تزئین قرار می‌گیرد و معمولا درب‌های چوبی دارد و داخل آن قابل رویت نیست ؛ البته بخشی از کمد کردنزا همواره می‌تواند بدون درب باشد تا وسایل تزئینی را در خود جای دهد . به دلیل ارتفاع کوتاه کمد کردنزا ، روی آن نیز می‌توان وسایلی جهت زیبایی محیط قرار داد .

کمد کردنزا معمولا نسبت به بقیه انواع مبلمان ارتفاع کوتاه‌تری دارد و پایه‌های آن نیز کوتاه‌ است . درب‌های کمد کردنزا غالبا کشویی است اگرچه گاهی اوقات دارای درب‌هایی شبیه به کابینت و کمد نیز است . فایل اداری ممکن است بلندتر و یا کوتاه‌تر از کمد کردنزا باشد اما مشخصه بارزی که تفاوت آن را با کمد کردنزا معین می‌کند کشوهای زیاد فایل اداری است که جهت قراردادن اسناد و مدارک اداری استفاده می‌شود .

در نهایت مهم‌ترین تفاوت کمد کردنزا با سایر بوفه‌ها و کمدهای اداری ، ظرافت بیشتر کمد کردنزا است . کمد کردنزا حس مدرن بودن و منحصر به‌فرد بودن به محیط اطراف می‌بخشد و امروزه جزو کمدهای مدرن و شیک محسوب می‌شود و طرفداران خاص خود را دارد . تنوع در ابعاد و مدل انواع کمد کردنزا باعث محبوبیت این کمد زیبا در بین مدیران جوان و خوش ذوق شده است .

کمد دکوراتیو بلند رکتیکال

شما می‌توانید کردنزاهایی را پیدا کنید که تقریبا با هر نوع دکوراسیون زیبایی مطابقت دارند ، از طرح‌های مدرن مینیمالیستی گرفته تا مدل‌های چوبی سنتی با خاتم کاری‌های چشم‌نواز که حالتی کلاسیک را در محیط ایجاد کنند . چند راه برای ایجاد تغییر در کمد کردنزا در فضای شما وجود دارد . به عنوان مثال : برای جلب توجه در آن قسمت از اتاق ، یک رنگ روشن انتخاب کنید یا آن را رنگ کنید . فقط مطمئن شوید که اتاق را با رنگ‌های پررنگ زیاد غرق نکنید .

اگرچه کردنزاها روشی شیک برای پر کردن فضای خالی در یک اتاق بزرگ هستند ، اما در عین حال برای فضاهای کوچک نیز به همان اندازه مناسب هستند . می‌توانید کردنزاهایی پیدا کنید که فضای مورد نیاز را بدون اشغال جای زیاد به خانه شما اضافه می‌کنند .

کمد دکوراتیو بلند شیدر تیپ 1104T

همان‌طور که گفتیم این کمدها کاربردهای زیادی دارند . انتخاب نوع مناسب آن نیز بستگی به نیاز و هدف مشتری دارد . انواع کمد کردنزا عبارت‌اند از :

این مدل بیشتر برای مدیران طراحی شده است . ابعاد آن معمولاً بین 140×70×35 در نظر گرفته می‌شود و می‌توان از آن برای قرار دادن لوازم تزئینی ، اسناد و کتاب استفاده کرد . این کمدها کشو و طبقات مختلفی دارند و هر یک کاربرد مخصوص به خود را دارد .

این مدل به گونه‌ای طراحی شده که فضای زیادی در داخل آن وجود داشته باشد . این مدل کمدها دارای کشوهای جادار است که به صورت ریلی یا لولایی حرکت می‌کنند . از کردنزا کنسولی به عنوان نظم‌دهنده محیط استفاده می‌شود .

این مدل کتابخانه مدیریتی برای نگهداری کتاب‌ها و پرونده‌ها می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد . طراحی آن به گونه‌ای است که امکان مشاهده این موارد وجود داشته باشد و زیبایی محیط را افزایش دهد .

کمد دکوراتیو بلند اینترست تیپ 1106T

کوتاه و خلاصه بگویم ، امروزه با پیشرفت تکنولوژی بسیاری بر این باورند که فایل‌های بایگانی و کتابخانه‌ها دیگر کارایی گذشته را ندارند . اول از همه باید به اطلاع شما برسانیم که بله همینطور است ! اما آیا در محیط‌هایی که هنوز بسیاری از اسناد و مدارک به صورت فیزیکی و روی کاغذ معتبرند ، این موضوع صدق می‌کند ؟! کتابخانه‌های اداری بلند یا حتی کردنزا و کتابخانه اداری کوتاه باعث دسته‌بندی و حفظ اسناد و مدارک به صورت یکپارچه می‌شوند .

در حال حاضر ما نیز به سمت الکترونیکی شدن تمام فرایندها و حذف کاغذها می‌رویم و روزی می‌رسد که تماما کارها و اسناد به صورت الکترونیکی حفظ می‌شوند . از مزیت‌های این موضوع همه ما با خبریم اما حالا که در این راه قرار داریم بهتر است ایجاد آشفتگی نکنیم . یکی از دلایل انجام از فرایند الکترونیکی دسته‌بندی اسناد و حفظ فضا می‌باشد . کتابخانه‌های اداری نیز همین استفاده را دارند . در صورت استفاده از یک محصول اداری ارزشمند علاوه بر زیبایی کارایی بسیار خوبی را می‌بینید ، و در نهایت بازده بسیار بالایی را به دست میاورید .

کمد دکوراتیو بلند اینترست تیپ 1106T

اگر بخواهیم محصولی مانند کمد کردنزا را از نظر جنس متریال به کار رفته در ساخت ، به دسته‌های مختلف تقسیم کنیم ؛ می‌توانیم از دو گروه محصول بسیار پرطرفدار و پرفروش که با فرآورده چوبی بسیار مقاومی مانند : MDF یا با استفاده از چوب ساخته می‌شوند ، یاد کنیم .

همانطور که در بخش قبل نیز توضیح دادیم ؛ از MDF و چوب خام و طبیعی نیز می‌توان برای ساخت این محصول استفاده کرد . چوب یک متریال بسیار زیبا و شیک است و اصالت دارد . پس اگر قصد دارید فضای اداری خود را بسیار شکیل و پر زرق و برق چیدمان کنید ؛ حتما کمدهای کردنزا که از چوب ساخته می‌شوند را خریداری کنید .

رنگ طبیعی و بافت و گره‌های بسیار جذاب چوب ، برای چنین محیط‌هایی بسیار مناسب است . یکی از معایب این مدل از کمدها ، مقاومت کمتر آنها در برابر رطوبت در مقایسه با کمدهای ساخته شده از MDF است . ضمنا فراموش نکنید که تمام مصنوعات چوبی ، برای داشتن عمر بیشتر ، نیازمند نگهداری دقیق هستند .

MDF نوعی ورق فیبری ساخته شده از خرده چوب و چند ترکیب دیگر است که تحت یک فرایند حرارتی و پرسی بسیار دقیق تولید می‌شود . چند سالی می‌شود که از این ورق‌ها به عنوان جایگزینی اصلاح برای چوب در صنایع مختلف استفاده می‌شود . این روزها از کابینت گرفته تا برخی از اکسسوری‌ها که قبلا بیشتر با چوب ساخته می‌شدند ؛ با استفاده از این ورق‌ها تولید می‌شوند . MDF نسبت به چوب مقاوم‌تر است و از تنوع رنگی بیشتری برخوردار می‌باشد .

ضمن اینکه علی‌رغم ظاهری بسیار مشابه با چوب ، نیاز به نگهداری خاصی ندارد . فقط باید مراقب باشید که بیش از اندازه در معرض رطوبت قرار نگیرد . یکی از بهترین مزایای کمدهای کردنزا MDF ، قیمت پایین‌تر آنها نسبت به کمدهای چوبی است . پس اگر به دنبال کمدی برای فضای اداری می‌گردید که هم زیبایی چوب را داشته و هم دوام بیشتری داشته باشد ؛ می‌توانید محصولات ساخته شده از ام‌دی‌اف را انتخاب کنید . این کمدها هم از نظر طرح و هم از نظر رنگ ، تنوع بیشتری نسبت به نمونه چوبی خود دارند .

اکنون که می‌دانید کمد کردنزا چیست و چگونه می‌توانید از آن در محل کار و خانه خود استفاده کنید ، وقت آن است که گزینه‌های خود را بررسی کنید . شما عزیزان برای دیدن و خرید کمد کردنزا می‌توانید با شرکت آبادیس در ارتباط باشید .