کمد باشگاهی
کمد باشگاهی

امروزه برای ایجاد نظم در هر فضا و مکانی از کمدها استفاده می‌شود . بنابراین کمدها دارای انواع متنوعی هستند چرا که برای انواع دکوراسیون‌ها ، نوع کاربری ، محیط‌ها و … موجود است و طراحی و ساخته شده‌اند . همانطور که گفته شد کاربرد اصلی کمدها ایجاد نظم در فضا است پس در محیط‌های شلوغ و پر رفت و آمد بسیار کاربردی هستند . یکی از این مکان‌ها پر رفت و آمد و عمومی باشگاه‌ها هستند . ایجاد نظم در باشگاه‌ها بسیار مهم است و با این کار می‌توان افراد بسیاری را جذب نمود و افراد هنگام حضور در باشگاه احساس راحتی و آسودگی خواهند داشت .

کمدهای باشگاهی دارای انواع متنوعی است و این نوع کمد دارای قفل‌هایی مختص خود هستند که قفل کمدهای باشگاهی نیز دارای انواع متنوعی می‌باشند . این کمد بسیار کاربردی است و در این مقاله می‌خواهیم به برخی از آنها اشاره نماییم . برای انتخاب و تهیه کمد باشگاهی باید نسبت به انواع آن از همه نظر و قفل‌های آن آشنا بود و نیز نسبت با کاربردهایش آگاه بود بنابر همین موضوع در این مقاله می‌خواهیم شما عزیزان را با این کمد باشگاهی آشنا کنیم . پس با طرح چند سوال به ادامه‌ی مطلب می‌پردازیم .

  1. کمد باشگاهی چیست ؟
  2. انواع کمد باشگاه از نظر جنس و متریال کدام‌اند و هر کدام دارای چه مزایا و معایبی هستند ؟
  3. کمد باشگاهی دارای چه تعداد درب است ؟
  4. قفل کمد باشگاهی چست و انواع آنها چیست ؟
  5. کاربرد و نقش کمد باشگاهی چیست ؟
کمد باشگاهی

باشگاه‌ها از فضاهای و اماکن عمومی بسیار شلوغ و پر رفت و آمد هستند و حداقل در طول روز 50 نفر در این مکان رفت و آمد دارد . حال لوازم این افراد هنگام ورزش کجاست ؟ در کجا قرار می‌گیرد ؟ به همین منظور در ساخت باشگاه قسمتی به عنوان رختکن طراحی و ساخته شده است .

که برای ایجاد نظم ، سازماندهی وسایل افراد ، ایجاد امنیت در باشگاه از کمد باشگاهی استفاده می‌شود . کمدهای باشگاهی در دور تا دور اتاق و قسمت رختکن نصب می‌شود و اندازه‌ها آن با یکدیگر باید یکسان باشد و این کمد دارای چند ردیف است و شما باید نسبت به فضای خود آن را انتخاب نمایید .

کمد باشگاهی

کمدهای باشگاهی مانند دیگر کمدها دارای انواع متنوعی از نظر و جنس و متریال است . جنس این کمد بسیار مهم است و باید توجه بسزایی به آن داشت . در ادامه می‌خواهیم شما را با انواع کمدهای باشگاهی بر حسب جنس و متریال آشنا کنیم .

MDF ، از جمله متریال‌هایی است که بسیار در صنعت دکوراسیون و مبلمان اداری پر کاربرد است و می‌باشد . چرا که MDF دارای انواع متنوعی از روکش‌ها مانند هایگلاس ، وکیوم و … است ؛ به همین دلیل برای هر نوع سلیقه‌ای موجود است . یکی از بزرگترین مزایای MDF این است که در ساخت آن از تخته فیبر با چگالی متوسط استفاده شده است که این مواد ارزان می‌باشد . معمولاً می‌توانید MDF را با هزینه‌ی کمتری نسبت به چوب طبیعی تهیه کنید .

از دیگر مزایای MDF این است که می‌توانید مانند چوب آن را رنگ‌آمیزی کنید و مشخص نمی‌شود یک چوب مصنوعی است . MDF سطح نسبتاً محکم و مقاومی دارد که باعث می‌شود به راحتی دچار ترک‌خوردگی یا شکستگی نشود .  در برابر حرارت مقاومت بالایی دارد و حرارت بالا را تحمل می‌کند . MDF  بر حشرات ، میکروب و قارچ‌ها مقاوم است و خیال مشتریان از این نظر آسوده است .

MDF نسبت به چوب جامد شکل‌پذیری آسان‌تر و راحت‌تری دارد . همچنین می‌توان کنده‌کاری و طراحی را با دقت بیشتری بر روی MDF انجام داد . صددرصد از مواد بازیافتی در ساخت آن استفاده می‌شود و هیچ درختی قطع نمی‌شود . بنابراین با محیط زیست سازگار است .

از مزایای این کمدهای باشگاهی می‌توان به مقاوم بودن در برابر خوردگی و پوسیدگی متریال اشاره کرد و نیز سفارشی بودن آن از مزیت‌های کمد باشگاهی MDF است یعنی می‌توانید متناسب با فضای رختکن باشگاه خود ، این نوع کمدهای باشگاهی را سفارش دهید و مختص محیط شما طراحی و ساخته می‌شود . اکنون با مزایا این متریال بسیار پر کاربرد آشنا شدید و این از دلایلی است که این متریال بسیار کاربرد دارد .

کمدهای باشگاهی MDF نیز دارای این مزایا است و در اندازه سایز و ابعاد و رنگ‌های مختلف طراحی و ساخته می‌شود . همچنین در ساخت کمدهای باشگاهی به دلیل کاربرد آن در محیط‌های عمومی MDF ضد آب استفاده می‌شود و از روکش‌هایی که در برابر آب و رطوبت مقاوم هستند به کار گرفته می‌شود چرا که ممکن است در معرض آب قرار بگیرد حتی به طور اتفاقی .

اما این کمد مانند سایر کمدهای MDF دارای معایبی نیز است یکی از شایع‌ترین آنها ضد آب نبودن اکثر روکش‌های MDF است و امکان متورم شدن سطح آن در رطوبت نسبت به سایر متریال‌ها بسیار بالا است . همچنین کمد باشگاهی MDF نسبت به جنس چوب مقاومت کمتری در برابر ضربه و فشار دارد بنابراین باید بسیار محتاطانه و با دقت تمام از این کمدهای باشگاهی استفاده کرد .

کمد باشگاهی PVC از دیگر انواع کمدهای باشگاهی از نظر جنس و متریال است . این کمد باشگاهی از نوعی روکش پلاستیکی فشرده طراحی و ساخته می‌شود و به علت مراحل ساخت فشرده و همین فشرده‌سازی مقاوم است همچنین مانند MDF دارای انواع متفاوتی می‌باشد و برای تمامی محیط‌ها و سبک دکوراسیون‌ها موجود است .

PVC ، از متریال رایجی است که در ساخت کمدهای باشگاهی بسیار استفاده می‌شود چرا که ورقه‌های PVC  مقاوم هستند و از انتقال رطوبت و هر چیزی به داخل کمد‌ها جلوگیری می‌کند و این کمد باشگاهی ضد آب و بسیار مقاوم است .

از مزایا یک خوب کمد باشگاهی که در اماکن عمومی است ؛ ضد باکتری و قارچ بودن آنها است چرا که کاربرد کمد باشگاهی برای فضاهای عمومی است و ممکن است هر فرد عامل انتقال انواع باکتری‌ها باشد و فضا و وسایل‌های رختکن باشگاه را آلوده کند کمدهای باشگاهی PVC دارای چنین ویژگی است یعنی مانع رشد باکتری‌ها می‌شود .

یکی دیگر از مزیت‌های این کمد باشگاهی با این جنس ، وزن سبک آن است و به راحتی حمل و نصب می‌شود و نیز همانطور که گفته شد این کمدهای باشگاهی ضد آب و بسیار مقاوم است بنابراین می‌‎توان به راحتی آن را ضدعفونی و تمیز و شستشو نمود چرا که در برابر آب و رطوبت و نیز مواد شوینده و شیمیایی بسیار مقاوم است  . کمد باشگاهی PVC دارای طول عمر بالا و با دوام است و در دراز مدت می‌توان از آن استفاده نمود بدون اینکه دچار خوردگی و یا حتی پوسیدگی شود .

یکی دیگر از کمدهای باشگاهی از نظر جنس و متریال ، کمد باشگاهی HPL است . این کمد باشگاهی از ورقه‌‌های HPL ( High Pressure Laminate ) به معنی لمینیت با فشار بالا است ، طراحی و ساخته می‌شود . کمدهای باشگاهی HPL به صورت استاندارد و نیز به صورت سفارشی طراحی و ساخته می‌شوند و شما می‌توانید با توجه به مکان رختکن باشگاه و سبک دکوراسیون آن و نیز نیازهای خود آن را انتخاب نمایید و سفارش دهید .

این کمد نیز مانند کمد باشگاهی PVC ضد آب و بسیار مقاوم است . این کمد یکی از بهترین کمدهای باشگاهی به حساب می‌آید . همانطور که می‌دانید حفظ نظافت در مراکز عمومی و محیط‌هایی مانند رختکن‌ها بسیار مهم و حائز اهمیت است این کمد را به راحتی می‌توان تمیز کرد و سهولت شستشو از مزیت‌های بسیار مهم این کمدهای باشگاهی است چرا که این کمد باشگاهی مقاوم است و در برابر مواد شوینده و ضدعفونی و شیمیایی مقاومت بالایی دارد .

همچنین این کمدهای باشگاهی در برابر باکتری‌ها و قارچ‌ها مقاوم است و نیز دارای انواع متنوعی از رنگ‌های زیبا و شکیل است و دارای قیمت مناسبی می‌باشد .

می‌توان گفت اولین کمد باشگاهی از جنس فلز طراحی و ساخته شده است . این نوع کمد باشگاهی همانطور که از اسمش مشخص است از فلز می‌باشد و مقاومت بسیار بالایی دارد . اما فلز در برابر رطوبت دچار خوردگی و پوسیدگی می‌شود به همین دلیل عمر زیادی ندارد ولی با استفاده از رنگ‌هایی که آن را در برابر زنگ زدگی مقاوم و عایق می‌کند می‌توان این مشکل را حل کرد .

امروزه برای ساخت لوازم و وسایل فلزی مانند کمدهای باشگاهی فلزی از فلز استیل استفاده می‌شود چرا در برابر خوردگی و پوسیدگی مقاوم است و این فلز در دو رنگ نقره‌ای و طلایی می‌باشد .

کمد باشگاهی

کمد باشگاهی دارای انواع متنوعی از نظر تعداد درب است و شما بر اساس نیاز ، محیط و بودجه‌ی خود می‌توانید آن را انتخاب نمایید . تعداد درب کمدهای باشگاهی به شرح زیر است :

کمد دو درب

کمد چهار درب

کمد شش درب

کمد هشت درب

کمد ده درب

کمد دوازده درب

کمد باشگاهی

قفل باشگاهی ، از پلاتیک بوده و منبع انرژی آن باتری است . بدون نیاز به سیم‌کشی و برق به راحتی کار می‌کند . این قفل باشگاهی در اماکن عمومی کاربرد دارد و به راحتی با استفاده از کارت باز می‌شود . قفل باشگاهی ، قفلی الکترونیکی است و برای باشگاه‌ها ، استخرها و حتی کتابخانه‌ها نیز ساخته شده‌اند . این قفل به منظور ایجاد امنیت برای مراجعه‌کنندگان طراحی و ساخته شده‌اند . این قفل دارای انواع متنوعی است و دارای ویژگی‌هایی است . از جمله ویژگی‌های قفل باشگاهی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود .

  1. ضد حرارت و رطوبت
  2. منبع تغذیه از طریق باتری
  3. امکان شبکه شدن بی‌سیم قفل باشگاهی بدون نیاز به سیستم کامپیوتری
  4. مجهز به سیستم هشدار در صورت کاهش ولتاژ باتری
  5. طراحی اصیل و مدرن
کمد باشگاهی

کمدهای باشگاهی برای ایجاد امنیت و آرامش در مراکز عمومی ساخته شده‌اند و همچنین برای سازماندهی وسایل و ایجاد نظم در محیط‌های عمومی به وجود آمده‌اند . این موارد از مهم‌ترین کاربرد کمد باشگاهی است و هدف از تولید کمد باشگاهی ایجاد نظم ، امنیت و زیبایی در فضاهایی مانند باشگاه‌ها ، استخرها و … است .

کمد باشگاهی

شرکت طراحی مبلمان اداری آبادیس با کمک این مقاله شما را با یکی از کمدهای کاربردی در فضاهای شلوغ و عمومی آشنا نمود تا با استفاده از کمد باشگاهی نظم و امنیت در فضای خود ایجاد نمایید و با ذکر انواع کمد باشگاهی ، مزایا و معایب هر کدام ، قفل کمد باشگاهی شما را نسبت به آنها آگاه کرد تا بهترین را برای محیط خود انتخاب و تهیه نمایید .

همچنین مارا در ترب و ایمالز دنبال کنید