پارتیشن آلومینیومی
پارتیشن آلومینیومی

پارتیشن از اجزای دکوراسیون است و به عنوان دیوار کاذب طراحی و ساخته شده است . این محصول دکوراسیون بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و دارای انواع متنوعی می‌‌باشد با استفاده از این اجزای دکوراسیون می‌توان به راحتی فضای خود را تفکیک کرد و فضایی محرمانه برای کارمندان خود ایجاد نمود . در این مقاله می‌خواهیم شما عزیزان را با یکی از انواع پارتیشن‌ها یعنی پارتیشن آلومینیومی ، ویژگی‌های این نوع پارتیشن که از انواع پارتیشن فلزی است و نیز کاربردهایش آشنا کنیم .

پارتیشن آلومینیومی

پارتیشن آلومینیومی یا با هر نوع کاربرد دیگری ، یکسری ویژگی‌های شاخص و بسیار مهم دارد . اولین ویژگی ترکیب کردن آلیاژ آلومینیوم در ساخت پروفیل با شیشه‌های نشکن برای تکمیل محصول است . این شیوه ترکیب دو متریال به نوعی یادآور سبک مدرن ، ساده و مد روز است . براقی ظاهری شیشه‌های نشکن که برای این پروفیل‌ها استفاده می‌شود ، ظاهری شفاف و براق ایجاد می‌کند که از هر زاویه‌ای زیبا است . چنانچه این پارتیشن‌ها با شیشه‌های نشکن دو جداره استفاده شوند ، می‌توان در میزان نور ورودی هم تغییرات ایجاد کرد .

پارتیشن آلومینیومی

پارتیشن آلومنیومی مانند تمامی پارتیشن‌ها دارای انواع متنوعی می باشد که به شرح زیر هستند .

پارتیشن آلومینیومی تک‌ جداره باعث شده است تا افراد بتوانند محیط سازمان یافته‌ای داشته باشند و کارمندان به بهترین نحو ممکن کار کنند . یکی از مهم‌ترین مزایای این پارتیشن‌ها این است که باعث شده فضای محرمانه و شخصی کارمند یا مدیران حفظ شود و دیگر نگران برخی اتفاقات در شغل و کار خود نباشند . این یک امر عادی است که هر فردی به فضای خصوصی برای کار و استراحت احتیاج و نیاز دارد ؛ پس با استفاده از پارتیشن آلومینیوم می‌توان محیط آرام و دلنشین را برای خود و کارمندان مهیا کرد .

این نوع پارتیشن می‌تواند بدون اتصال به سقف و حالت ایستایی طراحی شود . در واقع این پارتیشن‌ها بدون جداسازی از سقف حالت اتاق مانند ایجاد کرده که کم هزینه نیز خواهند بود . ناگفته نماند که در ساختار پارتیشن تک‌ جداره علاوه بر حفظ زیبایی و هارمونی ، پارتیشن نقش استحکام بخشی به محیط را دارد و احساس خوب و مثبتی را به فضاهای اداری و محیط‌های کاری می‌بخشد . پارتیشن‌ها قابلیت باز شدن ، جداسازی ، تکان دادن و … را دارند .

این مدل پارتیشن ، نسبت به پارتیشن تک‌ جداره عایق مناسب‌تری در برابر سرو صدا است . چنانچه زیبایی ظاهری محیط برای شما خیلی مهم است پارتیشن‌های اداری دوجداره بهترین گزینه می‌باشند . این پارتیشن‌ها ستون ندارند اما به راحتی بر روی زمین قرار می‌گیرند و از مقاومت بالایی برخوردار هستند . این نوع پارتیشن نیز مانند پارتیشن تک‌ جداره می‌توانند در ابعاد کوتاه ، نیمه بلند ، بلند و یا تا سقف باشند .

پارتيشن آلومینیومی دوجداره برای جلوگيری از مزاحمت‌های شنيداری و ديداری استفاده می‌شود . به منظور ایستایی ، زیبایی و عایق صوتی و آکوستیک بودن این نوع پارتیشن ، عمدتاً در پارتیشن دوجداره استفاده از شيشه‌های دوجداره‌ی مات به جای پنل UVC توصيه می‌شود . از دیگر مزایای پارتیشن آلومینیومی دوجداره این است که دارای مسیر عبور کابل‌های برق تلفن شبکه و سایر موارد تاسیساتی پارتیشن است این پارتیشن ، عاری از هرگونه اتصال بدنه و رسانایی برق و عدم ایجاد پارازیت و noise است .

قابلیت استفاده از شیشه ساده و سندپلاست و طلق پلی کربنات با شفافیت 92 درصد ضد ضربه و ایمن از مزایای این محصول اداری است .  پارتیشن آلومینیومی دوجداره منحصر به فرد نسبت به موارد مشابه در ایستایی بدون هرگونه ساپورت و اتصال به زمین پارتیشن است . این مدل پارتیشن نسبت به پارتیشن تک‌ جداره به دلیل مقاومت ، استحکام و قابلیت‌های بیشتر قیمت بالاتری دارد .

درب کشوهای فایل‌های اداری عمودی که یکی از انواع فایل اداری در کرج است به سمت عرض باز می‌شوند و معمولاً عمق بیشتری نسبت به سایر انواع فایل‌های اداری دارند . این نوع فایل اداری معمولاً ارتفاع بیشتری نیز نسبت به مدل‌های جانبی دارد و فضای بيشتری را در اداره و محیط‌کاری شما اشغال می‌كنند و كاربران به راحتی می‌توانند به پرونده‌ ، اسناد و مدارک‌های موجود در كشوهای آن دسترسي داشته باشند .

این نوع پارتیشن آلومینیومی همانطور که از اسمش مشخص است به صورت ثابت طراحی و ساخته شده است و امکان جابه‌جایی را ندارد و برای انجام این کار نیاز به نصاب و تجهیزات مناسب این کار است .

این نوع پارتیشن دارای چرخ‌هایی است که امکان جابه‌جایی دارد و هر زمان که به آن نیازی نبود می‌توان به راحتی جابه‌جا کرد و نیز در برخی موارد دارای ریلی‌هایی است که با استفاده از آن می‌توان جابه‌جا نمود .

پارتیشن آلومینیومی

کاربرد پارتیشن آلومینیومی بستگی به فضای مورد نظر داد و کاربرد آن به سه دسته اصلی یعنی پارتیشن آلومینیومی خانگی ، اداری و صنعتی تقسیم‌بندی می‌شود .

از این نوع پارتیشن در منازل استفاده می‌شود و برخی از آنها جنبه تزیینی دارد . با استفاده از پارتیشن آلومینیومی که بسیار مقاوم و مستحکم است می‌توان فضایی شیک و مدرن ایجاد کرد . برخی از پارتیشن‌های آلومنیومی که جنبه تزیینی دارند دارای طرح‌های سنتی و کلاسیک هستند و برای فضاهای کلاسیک می‌توان از این نوع پارتیشن آلومینیومی استفاده کرد .

از این پارتیشن‌ها در ایجاد حریم‌های شخصی برای کارمندان در شرکت‌ها و سازمان‌های اداری استفاده‌ شده و نسبت‌ به دیوارهای ساختمانی بسیار مقرون‌ به‌ صرفه‌تر هستند . پارتیشن‌های آلومینیومی که در ادارات استفاده می‌شوند ، عایق بسیار مناسبی در برابر صدا و حرارت هستند و در ابعاد متفاوتی اجرا شده و کار فرمایان می‌توانند هر کدام از این پارتیشن‌ها را بنا بر سلیقه و نیازهای خود در محیط داخلی ادارات انتخاب نمایند .

از جمله کاربردهای پارتیشن آلومینیومی می‌توان به استفاده از آنها در محیط‌های صنعتی اشاره نمود . منظور از محیط‌های صنعتی ‌، تنها کارخانه‌ها و صنایع بزرگ و کوچک نبوده بلکه از این دیوارهای کاذب در تفکیک‌سازی بخش‌های مختلف هایپر مارکت‌ها ، فروشگاه‌های بزرگ ، مراکز تجاری و خرید و … استفاده می‌شوند . پارتیشن‌های آلومینیومی به دلیل مقاومت بسیار بالای آنها ، مناسب برای استفاده در اماکن پرتردد و شلوغی مانند فروشگاه‌ها و کارخانه‌ها بوده و محیط‌های بسیار شخصی را برای کارمندان و فروشندگان به وجود می‌آورد .

پارتیشن آلومینیومی

استفاده از این نوع پارتیشن دارای مزیت‌های و مزایایی است که به شرح زیر می‌باشند .

 • نصب ساده ، راحت و سریع و بدون ایجاد دردسر .
 • تنوع رنگ و طرح‌های بسیار زیبا و چشم نواز .
 • سهولت در جابه‌جایی و امکان تغییر در طراحی آنها .
 • تعویض قطعات در آنها به راحتی انجام می‌گیرد .
 • ویژگی بسیار مهم پارتیشن آلومینیومی ، استحکام بسیار بالای آن می‌باشد .
 • پروفیل آلومینیوم پارتیشن ، قابلیت به کارگیری انواع پرده زبرا و کرکره و … را دارد .
 • مقرون به صرفه بودن به لحاظ اقتصادی ، مهم‌ترین ویژگی پارتیشن آلومینیومی است که برای همه کاربران محترم حائز اهمیت می‌باشد .
 • پارتیشن آلومینیومی به میزان بالای 75 درصد ، عایق حرارت و صوت می‌باشد .
پارتیشن آلومینیومی

این نوع پارتیشن همانطور که دارای مزایایی است دارای معایبی نیز می‌باشد

زیبایی و جذابیت آن در برابر MDF کمتر است 

نسبت به دیگر متریال مانند چوب و MDF تنوع طرح و رنگ آن کمتر می‌باشد

قطعات آن زودتر آسیب می‌بیند

پارتیشن آلومینیومی

دلایل زیادی برای استفاده از پارتیشن آلومینیومی وجود دارد که در ادامه به برخی از آنها می‌پردازید .

 1. پارتیشن آلومینیومی مناسب‌ترین و بهترین مورد برای فضا سازی مناسب با ایجاد رابطه کاربری بالا است چرا که در کنار قیمتی مناسب و ارزان می‌توان آنها را هر زمان که اراده کرد برچید و از اول بازسازی نمود .
 2. بسیاری از مشکلات موجود در دفاتر، شرکت‌ها و … با استفاده از پارتیشن‌های آلومینیومی از بین می‌روند .
 3. استفاده از این نوع پارتیشن با ترکیبی از مواد متفاوت همچون MDF و شیشه سکوریت در کنار ایجاد یک مکان زیبا و اثر بخش سبب بالا رفتن جذابیت محیط می‌شود .
 4. پارتیشن ساخته شده از آلومینیوم می‌تواند متناسب با هر کسب و کاری هزینه خوبی را در حال و در مدتی طولانی برای کارفرمایان به وجود آورد .
 5. این پارتیشن‌ها دارای وزن بسیار کمی بوده و همین وزن کم سبب جابجایی راحت آنها شده است .
پارتیشن آلومینیومی

شرکت طراحی مبلمان اداری آبادیس با استفاده از این مقاله شما عزیزان را با یکی از انواع پارتیشن‌ها یعنی پارتیشن آلومینیومی ، مزایا و معایب آن ، دلایل استفاده از آن ، کاربردهایش و نیز انواع متنوع آن از نظر ساختار آشنا کرد تا نسبت به محصول آگاه باشید و بهترین را انتخاب و تهیه کنید .

همچنین مارا در ترب و ایمالز دنبال کنید