میز مطالعه
میز مطالعه

امروزه به دلیل پیشرفت دنیای دکوراسیون و استقبال زیاد افراد ، انواع متنوعی از دکوراسیون و مبلمان طراحی و ساخته شده است . هر کدام از این مبلمان نیز خود دارای انواع متنوعی از نظر جنس و متریال ، سایز و اندازه ، نوع کاربری و سبک دارند و برای انجام هر کاری مبلمانی ساخته شده است . یکی از مبلمان‌ها که بسیار مهم‌ هستند میزها می‌باشند . میزها دارای انواع متنوعی هستند و از کاربردی‌ترین‌های آن می‌توان به میز مطالعه اشاره نمود .

این میز همانطور که از اسمش مشخص است برای مطالعه ، درس خواندن و نیز برای کارمندان اداره‌ها ساخته‌اند . به کمک این مقاله می‌خواهیم شما را با این میز ، انواع میزهای مطالعه از نظر جنس و متریال ، نوع طراحی و سبک آنها آشنا کنیم و شما را نسبت به کاربردهای این میزهای مطالعه آگاه نماییم . همچنین با ذکر برخی از نکات مهم در تهیه و انتخاب میز مطالعه بهترین را برای مکان مورد نظرتان انتخاب نمایید .

میز مطالعه

میزهای مطالعه مانند دیگر میزهای کاربردی دارای انواع مختلفی از نظر جنس و متریال هستند . در ادامه‌ی مقاله می‌خواهیم شما را با این متریال‌ها آشنا نماییم .

اغلب مبلمان‌ها از جنس چوب ساخته شده‌اند . جنس چوب به دو دسته تقسیم می‌شود : چوب طبیعی ، چوب MDF ( مصنوعی ) . میزهای مطالعه با چوب طبیعی از چوب‌ درخت‌های مقاوم مانند چوب راش ، گردو ، افرا و … طراحی و ساخته می‌شود به دلیل متریال طبیعی دارای قیمت نسبتا بالایی نسبت به دیگر متریال است و دارای سبکی کلاسیک و سنتی می‌باشد . این میز دارای مقاومت بسیاری است و دوام بالایی دارد .

میزهای مطالعه چوبی اغلب دارای ظرافتی خاص هستند و بر روی آنها منبت‌کاری انجام می‌شود . میزهای مطالعه MDF از یک چوب مصنوعی است و تخته فیبری با چگالی کم است . به همین دلیل دارای وزن سبکی است و دارای مقاومت می‌باشد . این میز در انواع روکش‌های MDF مانند روکش هایگلاس ، ممبران ، وکیوم ، UV ، طراحی و ساخته شده است . این میزهای مطالعه دارای قیمت بسیار مناسب و مقرون به صرفه‌ای است و در انواع طرح و رنگ ساخته شده است .

میزهای مطالعه فلزی اغلب از فلز استیل ساخته می‌شود چرا که در برابر پوسیدگی و خوردگی مقاوم است و دارای رنگ‌های نقره‌‌ای و طلایی هستند . برخی از آنها که از فلز استیل نیستند با رنگ آمیزی عایق می‌شوند پس دارای رنگ‌های متفاوتی هستند . این میزهای مطالعه اگر با دیگر متریال تلفیق نشود فضایی خشک و بی‌روح ایجاد می‌کند چرا که فلز سرد است . بنابراین این میز را با دیگر متریال مانند چوب ، شیشه تلفیق می‌نمایند .

همانطور که می‌دانید شیشه به دلیل شفافیتی که دارد نور را منعکس می‌نماید . انعکاس نور در فضاها باعث ایجاد جوی دلباز و پر نور است و سبکی مدرن ایجاد می‌شود . اما این جنس به دلیل مقاومت کمی که دارد و ظریف است باید بسیار احتیاط نمود . اغلب پایه‌های این میز از جنس فلز می‌باشد .

میز مطالعه

میزهای مطالعه دارای انواع متنوعی خصوصا از نظر نوع طراحی است که ما باید نسبت به بودجه ، سلیقه ، مبلمان و سبک دکوراسیون خود آن را انتخاب و تهیه نماییم .

میزهای مطالعه استاندارد یکی از انواع میزهای مطالعه موجود در بازار محسوب می‌شود . میز مطالعه استاندارد زیبا و ظریف و در عین حال بزرگ است و سطح صافی دارد . میزهای مطالعه استاندارد اندازه ، شکل ، سبک و رنگ‌های مختلفی دارند و اغلب از متریال چوب و MDF درست می‌شوند . میزهای مطالعه استاندارد ، کاربری‌های دیگری مانند میز غذاخوری ، میز آشپزخانه و میز نشیمن دارند و در هر قسمتی از خانه قرار می‌گیرند .

میزهای مطالعه استاندارد را در قسمتی از خانه بگذارید که نور کافی داشته باشد . بهترین مکان برای گذاشتن میزهای مطالعه ، کنار پنجره خواهد بود . اگر می‌خواهید روی میزهای مطالعه کامپیوتر بگذارید ، قبل از خرید مطمئن شوید که آن میز صفحه‌ای جداگانه به‌صورت ریلی برای صفحه‌کلید داشته باشد .

این نوع میزهای مطالعه ، تلفیقی از کتابخانه و میز است و اغلب برای فضاهایی مناسب است که نمی‌خواهند جایی برای کتابخانه در فضا اشغال شود . این میز به دلیل داشتن کتابخانه بسیار کاربردی است و کارمندان می‌توانند به راحتی نسبت به پرونده ، اسناد ، مدارک خود دسترسی داشته باشند . و نیز بسیار مناسب افرادی مانند دانش آموزان و دانشجویان است . این میز اغلب در سایزهای بزرگ ساخته می‌شود و نیز از جنس و متریال چوب است و دارای منبت کاری‌هایی بر روی آنها است و جایگاهی برای قرارگیری کامپیوتر دارند .

این میزهای مطالعه نیز به صورت دیواری نصب می‌شود و نیز بیشتر از جنس چوب و فلز است . این میز بسیار مناسب فضاهای کوچک مانند ادارات و آپارتمان است و جایگاه زیادی را اشغال نمی‌کند . این میز قفسه و کشو ندارد و دارای سطحی یک دست و صاف است .

یکی دیگر از انواع میزهای مطالعه ، میزهای مطالعه سکرتری است . این میز به عنوان میز منشی نیز شناخته می‌شود . بنابراین بسیار مناسب منشی‌های ادارجات است . میز مطالعه سکرتری از جنس چوب است و در انواع مختلفی از رنگ‌ها می‌باشد بر روی آن مانیتور ، لپ‌تاپ ، گلدان و … قرار می‌گیرد و به دلیل ظاهر اداری که دارند و شبیه میزهای اداری است مناسب اینگونه فضاها می‌باشد . این میزهای مطالعه برای هر سن و سالی ، هر سبک و سلیقه‌ای موجود است .

یکی دیگر از میزهای مطالعه که کاربرد بسیاری دارد میزهای مطالعه رول‌تاپ است . این میز برای سبک دکوراسیون توصیه می‌‎شود و ظاهری خاص و جذاب دارد . این میز از متریال چوب ساخته می‌شود و همانطور که از اسمش پیدا است پوشش رولی دارد که در آن قسمت قفسه‌های موجود است که می‌توانید وسایل شخصی و ضروری خود را در آنها جای دهید . این میز دارای طول عمر بسیار بالا و با دوام است و بسیار مورد پسند افراد می‌باشد .

میز مطالعه

میزهای مطالعه در انواع سبک‌های دکوراسیون طراحی و ساخته شده است .

این میزهای مطالعه دارای سطحی صاف و منحنی است . و برای طراحی از الگوی خاصی پیروی نمی‌کند . اغلب از جنس و متریال شفاف است و طراحی خاصی بر روی متریال خود ندارد و به صورت ساده می‌باشد . این میزها بیشتر کاربردی هستند و ظرافت کمتری دارند و اغلب از جنس فلز ، MDF و شیشه ساخته می‌شوند .

این نوع میز مطالعه برگرفته از طرح‌های تاریخی ، سنتی و سلطنتی است . این میز اغلب در سایز و ابعاد بزرگ می‌باشد تا وقار خاصی داشته باشد و نیز از جنس چوب طبیعی است و منبت‌کاری‌هایی بر روی آن انجام می‌شود از ویژگی‌های مهم این میز سنگینی آن به دلیل متریال آن است .

این میز بر گرفته از سبک سنتی است و اغلب از جنس چوب درخت کاج و چوب‌های اصل مانند خانه‌های روستایی است روی آن برجسته‌کاری ، حکاکی نقش‌های مهره‌ای انجام می‌شود و دارای لبه‌های دالبری و طرح شابلونی است . از مهم‌ترین ویژگی‌های این سبک میز مطالعه می‌توان به سادگی و کابردی بودن آن اشاره نمود .

به طور کلی میزهای مطالعه دارای دو ابعاد خاص است . میز مطالعه L و میز مطالعه U . میزهای مطالعه شکل U دور تا دور دارای فضاهایی است که می‌توانید به تمامی وسایل خود دسترسی داشته باشید و وسایل کاربردی بسیار زیادی را می‌توان جای داد . میزهای مطالعه شکل L با استفاده از این میز می‌توان از دیوار فضای مورد نظر استفاده نمود .

میز مطالعه
  1. به ابعاد و متراژ فضای خود توجه داشته باشید .
  2. نسبت به سبک دکوراسیون خود آگاه باشید تا میز مطالعه مناسب آن را انتخاب نمایید .
  3. به ارگونومی بودن آن توجه نمایید .
  4. اگر از قلمو رنگ استفاده می‌نمایید سعی کنید میز مطالعه جنس ضد لک تهیه نمایید .
  5. اگر می‌خواهید از میز مطالعه به عنوان میز کامپیوتر استفاده نمایید توجه داشته باشید که جایگاهی مناسب برای قرارگیری صفحه کلید داشته باشد .
  6. میز مناسب سن و سال و کار خود را انتخاب نمایید .
میز مطالعه

شرکت طراحی مبلمان اداری آبادیس که یکی از تولیدکنندگان مبلمان اداری مانند انواع میزها ، انواع صندلی ، کمد ، فایل ، پارتیشن ، دیوارکوب و … است که محصولات خود را بر اساس اصل ارگونومیک طراحی می‌کند تا شما عزیزان هنگام استفاده و در زمان فعالیت خود احساس راحتی و آسودگی داشته باشید و به جسمتان آسیبی وارد نشود .

به کمک این مقاله شما را با یکی از انواع میزها یعنی میز مطالعه و انواع آن و کاربردهایشان ، نکات مهم در خرید میزهای مطالعه که باید برای خرید و انتخاب میز مطالعه مناسبتان به آنها توجه نمایید ، آشنا کرد تا نسبت به آنها آگاه باشید و در هنگام خرید بسیار دقیق باشید .

همچنین مارا در ترب و ایمالز دنبال کنید