میز مشاوره
میز مشاوره

همانطور که می‌دانیم و شاهد پیشرفت در دنیای دکوراسیون هستیم ؛ امروزه برای هر کار و هر خدمتی وسایل و ابزار و نیز مبلمانی طراحی و ساخته شده است . یکی از این اجزای مبلمان در محیط‌های اداری که بسیار مهم و حائز اهمیت است ، میز مشاوره می‌باشد . این میز همانطور که از اسمش مشخص است به منظور همفکری و مشاوره طراحی و ساخته می‌شود .

این میز باید طوری طراحی شده باشد که افراد هنگام استفاده از آن احساس خوشایندی داشته باشند و به بهترین نحو به مسائل و مشکلات بپردازند . این میز در انواع مختلفی طراحی و ساخته شده است که هر کدام دارای مزایا و معایب ، انواع جنس و متریال ، سایز و ابعاد ، سبک و طراحی ، هستند و باید در جایگاه و مکان مشخص خود قرار گیرند .

در ادامه‌ی این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با یکی از میزهای مشاوره ، انواع این میز مشاوره برحسب نوع طراحی و سبک این میز ، مزایای و معایبش و نیز نکات مهم در انتخاب این میز کاربردی یعنی میز مشاوره آشنا کنیم . همانطور که در قسمت فوق اشاره شد ، میز مشاوره در انواع متنوعی ساخته شده است که در این مقاله در ادامه می‌خواهیم شما را با این میز مشاوره و انواع آن از نظر جنس و متریال ، طرح و رنگ ، سبک آشنا کنیم .

میز کنفرانس از مهم‌ترین مبلمان اداری اتاق کنفرانس اداره‌ها است و نوعی میز مشاوره محسوب می‌شود ؛ که سبک و نوع ساخت و طراحی آن ، رنگ و طرح ، جنس و متریال و سایز و ابعاد آن بر روحیه و روندکاری افراد و کارمندان تأثیرگذار است و باید طوری طراحی و ساخته شود که افراد در هنگام گفت‌وگو و تبادل نظر و اطلاعات و نیز مشاوره احساس راحتی و آسودگی کنند .

اغلب ، میزهای کنفرانس از جنس و متریال MDF ساخته می‌شوند ؛ چرا که دارای تنوع بالا از طرح ، رنگ و روکش است و همچنین وزن نسبتاً سبکی دارد و مقرون به صرفه است . یکی دیگر از مزایای متریال MDF این است که شکل‌پذیر آن آسان است . بنابراین در هر مدل و سایز و ابعاد به راحتی ساخته می‌شوند و افراد می‌توانند سفارش دهند . سطح صافی که میز کنفرانس MDF دارد باعث می‌شود افراد هنگام استفاده از آن احساس راحتی داشته باشند و نیز هنگام استفاده با مشکل مواجه نشوند .

میزهای کنفرانس MDF با ترکیب دیگر متریال طراحی و ساخته شده‌اند . برخی از آنها دارای سطح شیشه‌ای و شفافی هستند که استفاده از این مدل میز کنفرانس MDF سبکی مدرن و خاص در اتاق کنفرانس اداره‌ها ایجاد می‌کند و فضا را متنوع و زیبا می‌کند . برخی دیگر از میزهای کنفرانس MDF دارای پایه‌های فلزی هستند .

میز کنفرانس که نوعی میز مشاوره محسوب می‌شود در انواع شکل‌ها و مدل‌ها ساخته شده است .

  1. مربع
  2. بیضی
  3. مستطیل
  4. دایره

هر کدام از این مدل‌های ذکر شده با توجه به ابعاد و شکل اتاق کنفرانس انتخاب می‌شوند و می‌توان در طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس استفاده شود . پس مدل و شکل میز کنفرانس MDF به ابعاد و شکل اتاق کنفرانس و یا مکانی که قرار است در آنجا قرار بگیرد ، بستگی دارد . اگر اتاق کنفرانس اداره‌ی شما مستطیلی و بزرگ است ، استفاده از میز کنفرانس MDF مستطیل یا بیضی که نوعی میز مشاوره است ، بهتر است و مناسب می‌باشد .

اگر اتاق کنفرانس اداره‌ی مورد نظرتان مربعی و کوچک است یا به صورت دایره‌وار است ، استفاده از میز کنفرانس MDF دایره‌ای ، نیم‌دایره و یا مربع گزینه‌ی بسیار مناسبی است و بهترین انتخاب می‌باشد . باتوجه به فرآیند ساخت میزهای کنفرانس MDF دایره‌ای یا نیم‌دایره ، این نوع میزها کمتر تولید می‌شوند و متقاضی و مشتریان کمتری دارند . امروزه سبک جدیدی از میزهای کنفرانس MDF طراحی و ساخته شده است که بسیار مورد استقبال افراد قرار گرفته است .

این مدل میز کنفرانس MDF دارای فضای خالی در قسمت میانه‌ی میز است که ظاهری متفاوت ایجاد می‌کند . دو دسته میز کنفرانس MDF یعنی میز مشاوره وجود دارد که برخی از آنها به شکل حرف انگلیسی L طراحی و تولید می‌شوند و برخی دیگر ، به شکل حرف انگلیسی U ساخته می‌شوند و به دلیل اینکه فضای مشخصی برای سخنران در آن وجود دارد ؛ مورد استقبال افراد و مشتریان زیادی قرار گرفته است .

میزهای کنفرانس MDF که نوعی میز مشاوره است در سبک کلاسیک وقار و شکوه و سبک اشرافی‌گری را به اتاق جلسات و کنفرانس شما می‌بخشند . معماری‌ و سبک‌های کلاسیک در اوج سادگی با بهره‌گیری از قرینه‌سازی و استفاده از اِلمان‌های آشنا و با شکوه ، جلوه‌ی خاصی را به یک بنا و فضا هدیه می‌دهند . به این نکته توجه کنید که حتماً باید سبک انتخاب میز کنفرانس شما منطبق با معماری و طراحی داخلی فضای اداری شما باشد .

در سبک مدرن ، میزهای کنفرانس MDF کاملاً حالت لوکس دارند و همانگونه که از نام این سبک مشخص است ، بر پایه شاخصه‌های روز طراحی و تولید می‌گردد . در سبک مدرن اغلب از رنگ‌های سرد و خنثی مانند خاکستری ، سفید یا طوسی استفاده می‌شود . استفاده از گیاهان در این سبک مرسوم بوده و به خاطر تفاوت رنگ گیاهان با طراحی فضا ، جلوه ویژه‌ای به فضای اتاق یا بنای طراحی شده با این سبک می‌بخشد .

یکی از ویژگی‌های مهم این سبک از طراحی ، قابلیت تلفیق با سایر سبک‌ها است . این سبک خود نیز به شاخه‌های گوناگونی دسته‌بندی می‌‌شود . همچنین استفاده متریال شیشه در ساخت میز کنفرانس MDF فضایی مدرن ایجاد می‌کند ؛ چرا که شفافیت شیشه نور را بازتاب می‌کند از این رو فضایی دلباز و پر نور ایجاد می‌شود که این نیز یکی از ویژگی‌های سبک دکوراسیون مدرن است .

در طراحی اتاق‌های کنفرانس فضایی برای پذیرایی تعبیه می‌شود ؛ که در آغاز ، پایان و یا حین جلسات بتوان از طریق آن ، بدون تداخل با فضای اداری یا ایجاد مزاحمت ، پذیرای میهمانان جلسات شد ؛ که این فضا نیز می‌تواند در طراحی میز کنفرانس که یک نوع میز مشاوره است لحاظ شود . در بعضی موارد نیز با طراحی مبلمان اداری در بخشی جداگانه ، میز و امکانات پذیرایی قرار داده می‌شود ، تا برای دقایقی کوتاه افراد و کارمندان را از مذاکرات و تبادل نظر و فضای خسته کننده دور کند و سبب رفع خستگی آنها شود .

همانطور که می‌دانید فلاور‌باکس‌ها یکی دیگر از اکسسوری‌های فضاهای اداری هستند ، که با ایجاد فضای سبز و تنوع ، زیبایی فضای اداری را دوچندان می‌کنند . این باکس‌ها در طرح‌ها و ابعاد مختلف ، مطابق با سبک به کار رفته در طراحی دکوراسیون داخلی و سلایق مختلف قابل سفارش می‌باشند . قابل ذکر است که از انواع گیاهان در طراحی آن می‌توانید استفاده کنید .

این باکس‌های زیبای گل و گیاه در اتاق کنفرانس ، بسیار شیک و جذاب هستند و این فضا را از یکنواختی و خشکی در می‌آورند . پس با قراردادن یک یا چند فلاورباکس زمینی و نصب آنها بر میز کنفرانس MDF می‌توان فضای دلنشین و خاصی ایجاد کرد . شما عزیزان می‌توانید این نوع میز مشاوره را که در انواع متنوعی از نظر شکل ، سبک ، سایز ، متریال و … طراحی و ساخته شده است ، برای اداره‌ و فضای خود با توجه به بودجه ، سلیقه ، مبلمان و سبک دکوراسیون خود انتخاب نمایید .

میز مشاوره مانند سایر میزها که دارای انواع متفاوتی است و در این مقاله با یکی از پرکاربردترین آنها آشنا شدید یعنی میز کنفرانس برای خرید و تهیه و نیز انتخابش باید به نکاتی مهم توجه نمود .

  1. توجه به سبک مبلمان و دکوراسیون فضا مانند اتاق کنفرانس
  2. شناخت جنس و متریال و انتخاب مناسب‌ترین متریال و یراق‌آلات
  3. در نظر گرفتن تعداد افراد در جلسات مشاوره
  4. به ابعاد و متراژ فضای خود توجه داشته باشید .
  5. نسبت به سبک دکوراسیون خود آگاه باشید تا میز مشاوره مناسب آن را انتخاب نمایید .
  6. به ارگونومی بودن آن توجه نمایید .
میز مشاوره

شرکت طراحی مبلمان اداری آبادیس با کمک این مقاله شما را با میز مشاوره و یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین آن آشنا کرد و نیز شما را نسبت به جنس و متریال ، سایز و ابعاد ، رنگ و طرح ، شکل و سبک آگاه کرد تا شما بهترین را برای خود و فضای موردنظرتان را انتخاب نمایید همچنین با استفاده از این مقاله شما را با برخی از نکات مهم در انتخاب و خرید این میز کاربردی یعنی میز مشاوره آشنا نمود تا بتوانید با آگاهی از نکات ذکر شده بهترین و مناسب‌ترین را انتخاب نمایید و در هنگام انتخاب و خرید دچار مشکل نشوید .

همچنین مارا در ترب و ایمالز دنبال کنید