میز مربع
میز مربع

میز مربع یکی از انواع میزها در دنیای دکوراسیون است که بسیار شیک و جذاب می‌باشد . این میز برای اغلب دکوراسیون‌ها و فضاها مناسب است و جلوه‌ی خود را در بیشتر مکان‌ها نشان می‌دهد . میز مربع دارای انواع متنوعی از نظر کاربری ، جنس و متریال ، ابعاد ، طرح و رنگ است . با توجه به فضای مورد نظرتان می‌توانید بهترین را برای خود انتخاب نمایید . در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با این میز یعنی میز مربع ، انواع آن از نظر کاربری و ویژگی‌های هر یک از آنها آشنا کنیم .

میز مربع

میز مربع همانطور که در قسمت فوق گفته شد ، دارای انواع متنوعی از نظر کاربری می‌باشد که هر یک از آنها دارای ویژگی‌های منحصر به فردی هستند .

امروزه ، میز کنفرانس یکی از لازمه‌های مبلمان اداری است ، اداره‌ها است و عضو کلیدی شرکت‌ها و فضاهای اداری محسوب می‌شود . میز کنفرانس از اصلی‌ترین وسایل طراحی مبلمان اداری اتاق کنفرانس اداره‌ها است و اگر می‌خواهید جلسه و کنفرانس بدون مشکل و بی‌دردسر داشته باشید و جلسات در فضاهایی که سازماندهی شده‌اند ، برگزار شوند ؛ میز کنفرانس MDF به شما توصیه می‌شود . همچنین با استفاده از میز کنفرانس اداری بهره‌وری نیز افزایش می‌یابد و جلسات و گفت‌وگوهایتان بازتاب بسیار عالی خواهند داشت .

اتاق کنفرانس ، محل و مکانی برای تبادل نظر و گفت‌وگوی اشخاص و کارمندان است . اتاق کنفرانس از بخش‌های مهم و اصلی هر اداره‌ای می‌باشد ؛ بنابراین بسیار حائز اهمیت است . میز کنفرانس همانطور که از اسمش پیدا است ، برای برگزاری جلسات بین کارمندان و به منظور گفت‌وگو و تبادل نظر و اطلاعات و همچنین برگزاری جلسه و مذاکره با سایر اداره‌ها و شرکت‌ها استفاده می‌شود و برای اتاق کنفرانس طراحی و ساخته شده است .

در طراحی اتاق کنفرانس اداره‌ها باید از بهترین وسایل طراحی مبلمان اداری مانند میز کنفرانس MDF استفاده کرد . یک میز کنفرانس اداری باید مناسب برای فضاهای اداری و متناسب با دکوراسیون شرکت‌ها باشد و حس متفاوت و بهتری به جلسات شرکت‌ها و اداره‌ها بدهد و نیز میز کنفرانس بر جلساتی که برگزار می‌شود تأثیرگذار است ؛ از این رو بر روندکاری کارمندان مؤثر است .

میز کنفرانس در انواع فرم و شکل طراحی ساخته شده است که هر کدام مناسب فضای متناسب خود هستند به عنوان مثال میز مربع کنفرانس مناسب فضاهای مربع شکل می‌باشد . همچنین این میز مربع در انواع سبک‌ها ساخته شده است . میزهای مربع کنفرانس در سبک کلاسیک وقار و شکوه و سبک اشرافی‌گری را به اتاق جلسات و کنفرانس شما می‌بخشند . معماری‌ و سبک‌های کلاسیک در اوج سادگی با بهره‌گیری از قرینه‌سازی و استفاده از اِلمان‌های آشنا و با شکوه ، جلوه‌ی خاصی را به یک بنا و فضا هدیه می‌دهند .

به این نکته توجه کنید که حتماً باید سبک انتخاب میز مربع کنفرانس شما منطبق با معماری و طراحی داخلی فضای اداری شما باشد . در سبک مدرن ، میزهای کنفرانس کاملاً حالت لوکس دارند و همانگونه که از نام این سبک مشخص است ، بر پایه شاخصه‌های روز طراحی و تولید می‌گردد . در سبک مدرن اغلب از رنگ‌های سرد و خنثی مانند خاکستری ، سفید یا طوسی استفاده می‌شود .

استفاده از گیاهان در این سبک مرسوم بوده و به خاطر تفاوت رنگ گیاهان با طراحی فضا ، جلوه ویژه‌ای به فضای اتاق یا بنای طراحی شده با این سبک می‌بخشد . یکی از ویژگی‌های مهم این سبک از طراحی ، قابلیت تلفیق با سایر سبک‌ها است . این سبک خود نیز به شاخه‌های گوناگونی دسته‌بندی می‌‌شود . همچنین استفاده متریال شیشه در ساخت میز کنفرانس MDF فضایی مدرن ایجاد می‌کند ؛ چرا که شفافیت شیشه نور را بازتاب می‌کند از این رو فضایی دلباز و پر نور ایجاد می‌شود که این نیز یکی از ویژگی‌های سبک دکوراسیون مدرن است .

میز جلو مبلی  ، همانطور که از اسمش مشخص است ؛ یک میز کناری و همراه ، در کنار مبلمان اداری است . مبلمانی که فرد می‌تواند روی آن بنشیند که یک میز جلو مبلی می‌تواند تأثیر بسیاری در راحتی افراد ، زیبایی مبلمان اداری و جذابیت دکوراسیون داخلی فضای اداری داشته باشد . میز جلو مبلی ، یک میز نسبتاً کوچک و کم ارتفاعی است که به طور معمول انتهای مبل و جلوی مبل قرار می‌گیرد . این محصول اداری می‌تواند جایی برای گذاشتن چراغ در کنار مبلمان و به عنوان محلی برای گذاشتن وسایل پذیرایی و مجلات از آن استفاده شود .

میز جلو مبلی اداری یکی از تجهیزات مهم است که در طراحی دکوراسیون فضاهای اداری کمتر مورد توجه شرکت‌ها قرار می‌گیرد . هنگام خرید و تجهیز مبلمان اداری ، خرید و تهیه‌ی میز جلو مبلی اداری اغلب فراموش می‌شود . اهمیت میز جلو مبلی اداری شاید از دیگر میزهای اداری کمتر باشد اما باید به این نکته دقت کرد که این میزها معمولاً برای قرار گرفتن در مکان‌هایی است که مراجعه‌کنندگان قصد نشستن دارند و بی‌کیفیت بودن و عدم زیبایی آن می‌تواند روی افراد تأثیرگذار باشد .

این میز از نظر فرم و شکل دارای انواع متنوعی است که یکی از انواع‌ این میز مربع جلو مبلی است که بسیار پر طرفدار می‌باشد چرا که این شکل میز برای اغلب دکوراسیون‌ها و فضاها مناسب است . میز مربع جلو مبلی در انواع جنس و متریال ساخته شده‌اند که در ادامه مقاله شما را با جنس و متریال آن آشنا خواهیم کرد .

  • میز مربع جلو مبلی چوبی : این نوع میز مربع جلو مبلی برای دکوراسیون و چیدمان فضاهای مدرن و دفاتر اداری بزرگ توصیه می‌‌شود . میز مربع جلو مبلی چوبی به خانه‌های شما اصالت و گرما می‌بخشد و فضایی سنتی ، اصیل و سلطنتی ایجاد می‌کند . میز مربع جلو مبلی چوبی در ابعاد و سایزهای مختلف ساخته شده است .
  • میز مربع جلو مبلی MDF : همانطور که می‌دانید MDF انواع مختلفی دارد ؛ ساده ، هایگلاس ، وکیوم ، ملامینه و … که به خاطر سبکی آن نسبت به چوب ، قیمت مقرون به صرفه ، تنوع بالا طرفداران زیادی دارد ؛ به خصوص در دنیای مدرن و مینیمال . میز مربع جلو مبلی MDF اغلب در مدل‌های فانتزی و خاصی طراحی و تولید شده است و فضای اداری را بسیار شیک و منحصر به فرد می‌کند .
  • میز مربع جلو مبلی شیشه‌ای : این نوع میز مربع جلو مبلی برای فضاها و ادارات کوچک بسیار مناسب است چرا که نور را منعکس کرده است ، فضا و مکان را بزرگ‌تر و نورانی‌تر جلوه می‌دهد . میز مربع جلو مبلی شیشه‌ای گزینه‌ی شیک و جذابی برای دکوراسیون داخلی ادارات است و جنس آنها با MDF باکیفیت است ، پایه‌های آن نیز از جنس چوب راش گرجستان می‌باشد . البته میز مربع جلو مبلی شیشه‌ای وجود دارند که تمام شیشه هستند و پایه‌های آنها از فلز ساخته شده است .
  • میز مربع جلو مبلی سنگی : پرطرفدارترین سبک میز جلو اداری ، سنگی می‌باشد . انواع مختلفی از میز مربع جلو مبلی سنگی طراحی و تولید شده است که برخی از آنها با سنگ‌های طبیعی و برخی دیگر با رویه و روکش سنگی ساخته شده است . این نوع میز جلو مبلی به دلیل وجود طرح‌های زیبا و متنوع ، رنگ‌های مختلف و سطح براق و ساب خورده‌ای که دارند باعث جلوه بخشیدن بیشتر به دکوراسیون داخلی فضا و مکان مورد نظر و مبلمان اداری استفاده شده در دکوراسیون ، می‌شود .
  • میز مربع جلو مبلی استیل : این نوع میز مربع جلو مبلی از جنس استیل طراحی و ساخته شده است و در انواع طلایی و نقره‌ای در بازار دکوراسیون عرضه می‌شود . سبک میزهای جلو مبلی مدرن است و اغلب برای فضاها و مکان‌های اداری مدرن توصیه می‌شود . میز جلو مبلی استیل به دلیل زیبایی که در طراحی دکوراسیون فضا ایجاد می‌کند و به خاطر مقاومت و استحکامی که دارد ؛ طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است و مورد استقبال افراد زیادی در طراحی دکوراسیون قرار گرفته است .

بیشتر فضاهای جای‌گیری میز ناهارخوری در شکل مربع و مستطیل است به همین دلیل میز مربع ناهارخوری بسیار پر طرفدار است . این میز از جنس و متریال MDF و چوب ساخته شده است و در برخی موارد دارای سطح شیشه‌ای هستند . این میز در انواع ابعاد ساخته شده است .

میز مربع

شرکت طراحی مبلمان اداری آبادیس با استفاده از این مقاله شما عزیزان را با یکی از انواع میزها یعنی میز مربع و انواع میز مربع از نظر کاربری و ویژگی‌هایشان آشنا کرد تا شما بهترین را برای خود و فضای مورد نظرتان انتخاب نمایید .

همچنین مارا در ترب و ایمالز دنبال کنید