میز جلسات
میز جلسات

با پیشرفت صنعت دکوراسیون استقبال افراد از عناصر دکوراسیون شاهد تنوع بسیار هر یک از آنها شدیم . یکی از مهم‌ترین دکوراسیون و مبلمان‌ها که امروزه برای افراد بسیار قابل توجه است ، مبلمان اداری می‌باشد . این مبلمان دارای عناصر لازم و بسیاری است و هر یک از آنها برای انجام امور ساخته شده است بنابراین وجود آن در محیط‌های کاری و اداری مهم است .

یکی از این عناصر میز جلسات است . میز جلسه همانطور که از اسمش مشخص است برای انجام و برگزاری جلسات طراحی و ساخته شده است و افراد هنگام استفاده از آن مشغول به همفکری و تبادل نظر و اطلاعات هستند . نام میز جلسات ، میز کنفرانس است که همانطور که گفته شد به منظور انجام جلسه طراحی و ساخته شده است . در این مقاله می‌خواهیم شما را با میز جلسات یعنی میز کنفرانس ، جنس و متریال این میز ، انواع آن و دیگر ویژگی‌هایش آشنا کنیم .

میز جلسات

میز کنفرانس همان میز جلسه است و هدف از طراحی و ساخت آن انجام جلسات به بهترین نحو و در شرایط آرام و آسوده است . این میز باید طوری طراحی و ساخته شده باشد که افراد در طول جلسه احساس راحتی و خوشایندی داشته باشند و هنگام استفاده از آن خسته و کسل نشوند . این میز جلسه دارای متریال و ویژگی‌هایی است در ادامه نسبت به آن و تمامی ویژگی‌هایش آشنا خواهید شد .

میز جلسات

اغلب ، میز کنفرانس یا همان میز جلسات از جنس و متریال MDF ساخته می‌شود ؛ چرا که دارای تنوع بالا از طرح ، رنگ و روکش است و همچنین وزن نسبتاً سبکی دارد و مقرون به صرفه است . یکی دیگر از مزایای متریال MDF این است که شکل‌پذیری آن آسان است . بنابراین در هر مدل و سایز و ابعاد به راحتی ساخته می‌شوند و افراد می‌توانند سفارش دهند . سطح صافی که میز کنفرانس MDF دارد باعث می‌شود افراد هنگام استفاده از آن احساس راحتی داشته باشند و نیز هنگام استفاده با مشکل مواجه نشوند .

میز کنفرانس یا میز جلسات با ترکیب دیگر متریال طراحی و ساخته شده‌اند . برخی از آنها دارای سطح شیشه‌ای و شفافی هستند که استفاده از این مدل میز کنفرانس MDF سبکی مدرن و خاص در اتاق کنفرانس اداره‌ها ایجاد می‌کند و فضا را متنوع و زیبا می‌کند . برخی دیگر از میزهای کنفرانس MDF دارای پایه‌های فلزی هستند . میز جلسه دارای انواع بسیار متنوعی است که هر کدام کاربردهایی دارند و در ادامه به این مطالب می‌پردازیم .

میز جلسات

میز کنفرانس یا میز جلسات در چند شکل و مدل طراحی و ساخته شده‌ است :

  1. میز جلسه مربع
  2. میز جلسه بیضی
  3. میز جلسه مستطیل
  4. میز جلسه دایره

هر کدام از این مدل‌های ذکر شده میز جلسات با توجه به ابعاد و شکل اتاق کنفرانس انتخاب می‌شوند و می‌توان در طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس استفاده شود . پس مدل و شکل میز کنفرانس یا میز جلسات به ابعاد و شکل اتاق کنفرانس و یا مکانی که قرار است در آنجا قرار بگیرد ، بستگی دارد . اگر اتاق کنفرانس اداره‌ی شما مستطیلی و بزرگ است ، استفاده از میز جلسه مستطیل یا بیضی بهتر است و مناسب می‌باشد .

اگر اتاق کنفرانس اداره‌ی مورد نظرتان مربعی و کوچک است یا به صورت دایره‌وار است ، استفاده از میز کنفرانس دایره‌ای ، نیم‌دایره و یا مربع گزینه‌ی بسیار مناسبی است و بهترین انتخاب می‌باشد . با توجه به فرآیند ساخت میزهای کنفرانس دایره‌ای یا نیم‌دایره ، این نوع میزها کمتر تولید می‌شوند و متقاضی و مشتریان کمتری دارند . امروزه سبک جدیدی از میز جلسه طراحی و ساخته شده است که بسیار مورد استقبال افراد قرار گرفته است . این مدل میز جلسه دارای فضای خالی در قسمت میانه‌ی میز است که ظاهری متفاوت ایجاد می‌کند .

میز جلسات

میز جلسات در سبک کلاسیک وقار و شکوه و سبک اشرافی‌گری را به اتاق جلسات و کنفرانس شما می‌بخشد . معماری‌ و سبک‌های کلاسیک در اوج سادگی با بهره‌گیری از قرینه‌سازی و استفاده از اِلمان‌های آشنا و با شکوه ، جلوه‌ی خاصی را به یک بنا و فضا هدیه می‌دهند . به این نکته توجه کنید که حتماً باید سبک انتخاب میز کنفرانس شما منطبق با معماری و طراحی داخلی فضای اداری شما باشد . در سبک مدرن ، میز جلسه کاملاً حالت لوکس دارد و همانگونه که از نام این سبک مشخص است ، بر پایه شاخصه‌های روز طراحی و تولید می‌گردد .

در سبک مدرن اغلب از رنگ‌های سرد و خنثی مانند خاکستری ، سفید یا طوسی استفاده می‌شود . استفاده از گیاهان در این سبک مرسوم بوده و به خاطر تفاوت رنگ گیاهان با طراحی فضا ، جلوه ویژه‌ای به فضای اتاق یا بنای طراحی شده با این سبک می‌بخشد .

یکی از ویژگی‌های مهم این سبک از طراحی ، قابلیت تلفیق با سایر سبک‌ها است . این سبک خود نیز به شاخه‌های گوناگونی دسته‌بندی می‌‌شود . همچنین استفاده متریال شیشه در ساخت میز جلسه فضایی مدرن ایجاد می‌کند ؛ چرا که شفافیت شیشه نور را بازتاب می‌کند از این رو فضایی دلباز و پر نور ایجاد می‌شود که این نیز یکی از ویژگی‌های سبک دکوراسیون مدرن است .

میز جلسات

در طراحی اتاق‌های کنفرانس فضایی برای پذیرایی تعبیه می‌شود ؛ که در آغاز ، پایان و یا حین جلسات بتوان از طریق آن ، بدون تداخل با فضای اداری یا ایجاد مزاحمت ، پذیرایی میهمانان جلسات شد ؛ که این فضا نیز می‌تواند در طراحی میز کنفرانس لحاظ شود . در بعضی موارد نیز با طراحی مبلمان اداری در بخشی جداگانه ، میز و امکانات پذیرایی قرار داده می‌شود ، تا برای دقایقی کوتاه افراد و کارمندان را از مذاکرات و تبادل نظر و فضای خسته کننده دور کند و سبب رفع خستگی آنها شود .

همانطور که می‌دانید فلاور‌باکس‌ها یکی دیگر از اکسسوری‌های فضاهای اداری هستند ، که با ایجاد فضای سبز و تنوع ، زیبایی فضای اداری را دوچندان می‌کنند . این باکس‌ها در طرح‌ها و ابعاد مختلف ، مطابق با سبک به کار رفته در طراحی دکوراسیون داخلی و سلایق مختلف قابل سفارش می‌باشند . قابل ذکر است که از انواع گیاهان در طراحی آن می‌توانید استفاده کنید . این باکس‌های زیبای گل و گیاه در اتاق کنفرانس ، بسیار شیک و جذاب هستند و این فضا را از یکنواختی و خشکی در می‌آورند .

پس با قراردادن یک یا چند فلاورباکس زمینی و نصب آنها بر میز جلسه می‌توان فضای دلنشین و خاصی ایجاد کرد . انتخاب نورپردازی مناسب در اتاق جلسات و کنفرانس ، جلوه خاصی به میز کنفرانس می‌بخشد . نورپردازی یکی از عناصر بسیار مهم در فضای اداری می‌باشد که هم در فضاسازی سبک مورد نظر ایفای نقش می‌کند و هم برای ایجاد نور کافی که کارمندان را در طول روز دچار خستگی نکند ، مهم است . بنابراین همانطور که در قسمت بالا ذکر شد استفاده از میز جلسه با سطح شیشه‌ای گزینه‌ی مناسبی به جهت نورپردازی فضای جلسات است .

میز جلسات

اندازه‌ای که برای میز جلسات انتخاب می‌شود ، باید براساس طول و عرض اتاق کنفرانس باشد و رابطه‌ی مستقیم با مساحت اتاق کنفرانس داشته باشد و یا بر اساس تعداد حاضرین در جلسه و نحوه برگزاری کنفرانس مشخص می‌شود . به‌ طوری که اگر تعداد افراد حاضر در جلسه بیشتر از 70 و 80 نفر است ، بهترین انتخاب برای میز جلسه ، شکل دایره یا بیضی می‌باشد که تمامی افراد بر یکدیگر اشراف داشته باشند و بتوانند با یکدیگر گفت‌وگو و تبادل نظر کنند .

ارتفاع میز جلسات باید متناسب با قامت یک فرد معمولی باشد . در صورتی که هنگام طراحی و ساخت ، پایه‌ها بیش از حد بلند طراحی شود ، میهمانان زمان نشستن و پذیرایی با مشکل مواجه می‌شوند . کوتاه بودن میز کنفرانس هم به معنای خم شدن مهمانان است که چندان خوشایند نیست . بنابراین باید ارتفاع آن استاندارد باشد . همچنین میز جلسه باید بر اساس اصل ارگونومیک طراحی و ساخته شده باشد تا افراد هنگام استفاده از آن احساس راحتی داشته باشند .

برای انتخاب میز جلسه باید نورپردازی بر آن مناسب ‌باشد که به این نکته توجه داشته باشید . زیبایی یک میز کنفرانس اداری مناسب به نورپردازی آن می‌باشد که امری بسیار مهم برای طراحی دکوراسیون اداری است . که نورپردازی مناسب بر میز جلسه به ارتفاع آن بستگی دارد و نیز اتاق‌های کنفرانس باید از نور کافی برخوردار باشند ، بهترین نور برای یک اتاق کنفرانس ، نور طبیعی غیر مستقیم ، و یا نور مصنوعی است . 

میز جلسات مانند سایر عناصر دکوراسیون مبلمان اداری دارای اهمیت ویژه‌ای است . بنابر همین موضوع باید هنگام انتخاب آن بسیار دقیق بود و به برخی نکات توجه بسیاری داشت .

آگاهی از ارتفاع میز

در نظر گرفتن سبک دکوراسیون و انتخاب بهترین شکل و رنگ

در نظر گرفتن تعداد افراد حاضر در جلسات

توجه به ابعاد و اندازه اتاق جلسات

در نظر گرفتن بودجه ، نیاز و سلیقه

توجه به اصول طراحی و ارگونومیک بودن میز جلسه

میز جلسات

شرکت طراحی مبلمان اداری آبادیس با استفاده از این مقاله شما عزیزان را با یکی از عناصر مهم و ویژه‌ی دکوراسیون اداری آشنا کرد که این شرکت نیز از تولیدکنندگان با کیفیت میز جلسات و مبلمان اداری است . این شرکت در این مقاله با ذکر برخی نکات مهم در انتخاب و خرید میز جلسات شما را آگاه کرد تا بهترین را برای خود و فضای مورد نظرتان انتخاب کنید .

همچنین مارا در ترب و ایمالز دنبال کنید