مبلمان هتلی
مبلمان هتلی

برای‌ راه‌اندازی یک محیط تجاری ، تفریحی یا حتی بعد ملک باید به دکوراسیون و مبلمان آن توجه نمود . چرا که انتخاب مبلمان امری مهم و ضروری است . به دلیل اینکه مبلمان یک محیط حتی محیط یک خانه بر روی افراد آنجا و کسانی که به آن محیط مراجعه می‌کنند تأثیرگذار است . به تک تک وسایل موجود در یک محیط که نشان‌دهنده‌ی سبک دکوراسیون آن محیط است ، مبلمان می‌گویند . حتی طیف رنگی مبلمان از اهمیت بسیار مهمی برخوردار است .

یکی از مکان‌هایی که می‌توان گفت که از مکان‌های مهم یک شهر و کشور است ، هتل‌ها هستند . هتل‌ها نشان‌دهنده‌ی فرهنگ یک کشور یا یک شهر هستند . فضای هتل باید طوری باشد که مسافران احساس خوشایندی و امنی داشته‌باشند و برای بازگشت دوباره به همان هتل ترغیب شوند . می‌توان گفت الویت اول هر هتل ظاهر آن است و مبلمان هتلی ظاهر هتل را تشکیل می‌دهند . افراد برای انتخاب مبلمان هتلی خود ابتدا باید به سبک هتل خود و درجه و ستاره‌ی آن توجه کنند .

امروزه انواع هتل‌ها وجود دارند مانند هتل که در انواع بزرگ و کوچک ساخته شده‌اند ، هتل آپارتمان ، بوتیک هتل و … با توجه به نوع هتل خود باید مبلمان آن را انتخاب کنیم . اگر ظاهر یک هتل تکمیل و عالی باشد ، افراد به آن جذب خواهند شد و با داشتن پرسنل عالی و حرفه‌ای می‌توان به راحتی مشتریان را برای بازگشت دوباره به آن هتل ترغیب کرد . اکنون در این مقاله می‌خواهیم شما را با مبلمان هتلی ، اجزای تشکیل‌دهنده‌ی آن و انواع این اجزا ، نقش مبلمان هتلی و فاکتورهای اصلی انتخاب مبلمان هتلی آشنا کنیم .

مبلمان هتلی

مبلمان هتلی بر اساس ابعاد هتل ، خدمات ارائه دهنده‌ی آن ، سبک هتل ، ستاره‌ی هتل ، درجه‌ی هتل و … انتخاب می‌شود . همانطور که گفته شد به تک تک وسایل موجود در یک محیط مبلمان آن محیط می‌گویند . بنابراین هتل‌ها شامل مبلمان بسیاری خواهند شد . به عنوان مثال یک هتل بزرگ دارای بخش‌ها مختلف و بزرگی است .

مهم‌ترین بخش یک هتل که همیشه در دید افراد است لابی آن است . لابی یک هتل دارای انواع خاصی از مبل‌های کاناپه است که باید بر اساس سبک هتل انتخاب شوند . اکنون قصد داریم در ادامه‌ی مقاله شما را با انواع بخش‌های یک هتل بزرگ و مبلمان هتلی موجود در هر بخش و انواع این مبلمان آشنا کنیم .

مبلمان هتلی

به قسمت همکف و ورودی یک هتل که به عنوان نشیمن‌گاهی برای مسافران در هتل طراحی و ساخته شده است ، لابی می‌گویند . لابی اغلب دارای کاناپه‌های متفاوتی است . کاناپه همان مبل راحتی است که امروزه به دلیل استقبال افراد در انواع متفاوتی از طرح و رنگ  ، طراحی و ساخته شده اند . کاناپه‌ها از جنس چوب طبیعی ساخته‌ می‌شوند و اسکلت آنها از جنس چوب است و اما پارچه‌ به کاربرده شده در ساخت آن بسیار مهم و حائز اهمیت است چرا که سبک یک مبلمان را مشخص می‌نماید .

افرادی که دارای سبک کلاسیک هستند توصیه می‌شود از کاناپه‌های چرم و یا مخمل استفاده نمایند . هر یک از این کاناپه‌ها و مبلمان دارای میز‌هایی در کنار یا جلوی مبل هستند که بر اساس نوع سبک و طراحی مبل انتخاب می‌شوند . برای زیباسازی قسمت لابی از آواژورهای بزرگ و کوچک استفاده می‌شود و فضای خاصی در لابی هتل ایجاد می‌کند و طراوت و شادابی به مبلمان هتلی می‌بخشد . 

همچنین شما عزیزان می‌توانید برای ایجاد فضایی تازه به محیط هتل خود و تغییری خاص در مبلمان هتلی از فلاورباکس‌هایی زیبا استفاده نمایید و از آنها در قسمت لابی استفاده نمایید . فلاورباکس‌ها دارای انواع متفاوتی از جنس و متریال ، طرح و رنگ ، سایز و ابعاد هستند که شما بر اساس مبلمان هتلی و محیط خود می‌توانید آنها را انتخاب و تهیه نمایید و نیز انواع متفاوتی از گل‌های خاص و زیبا را در آنها جای دهید .

از دیگر قسمت‌ها مهم و اساسی یک هتل ، فرانت آفیس و همان قسمت پذیرش هتل‌ها هستند . این قسمت نیز دارای مبلمانی است و از مبلمان هتلی به حساب می‌آید . همانطور که تا الان مشاهده کردید این قسمت دارای کانترهایی است . هتل‌هایی بزرگ برای این قسمت از کانترهای بیشتری استفاده می‌کنند . اما برای هتل‌های کوچک یک کانتر نیز کفایت می‌کند .

کانترها از جنس MDF طراحی و ساخته شده‌اند و این متریال دارای انواع مختلفی از روکش‌ها است که هر کدام از آنها دارای رنگ‌هایی شکیلی می‌باشند .  کانترها باید به گونه‌ای باشند که دارای جاکیسی و نیز قسمت‌هایی برای قرارگیری مانیتور باشند و نیز به طوری باشد که مشتریان و مسافران به مانیتور و قسمت پایین کانتر دید نداشته باشند و رزرویشن هتل احساس امنی داشته باشد .

یکی دیگر از مبلمان هتلی قسمت فرانت‌آفیس ، مبل و یا صندلی‌هایی برای مسئول پذیرش است . این مبلمان باید طوری باشد که افراد احساس راحتی و خوشایندی داشته باشند البته که در اکثر مواقع و خصوصا هنگام ورود و حضور مسافران رزرویشن باید به احترام افراد سرپا باشد و در برخی هتل‌ها افراد رزرویشن دارای صندلی نمی‌باشند .

همانطور که می‌دانیم و برای خودمان و همه‌ی افراد این بخش هتل بسیار مهم است و باید به طوری باشد که مسافران احساس راحتی داشته باشند . همچنین فضای آن باید بسیار شیک و تمیز و نیز دلباز باشد تا مسافران در آنجا و در هنگام اقامت خود احساس خوشایندی داشته باشند . مکانی که مسافران در هتل بخش زیادی از وقت خود را در آنجا صرف می‌کنند اتاق‌های هتل است .

بنابراین باید دارای مبلمان هتلی عالی و درجه یک باشد . مبلمان تشکیل‌دهنده‌ی این بخش هتل شامل مبل راحتی ، تخت خواب ، میز و یا صندلی در بعضی از هتل‌ها دارای میز تحریر ، میز کامپیوتر ، کمد ، فایل و … است . هر کدام از این مبلمان هتلی در انواع متفاوتی طراحی و ساخته شده‌اند که شما عزیزان باید بر اساس بودجه ، سبک هتل ، ستاره و درجه‌ی هتل ، سلیقه‌ی خود آنها را انتخاب نمایید .

در بسیاری از هتل‌ها خصوصا هتل‌های بزرگ و تجاری ، بخشی از هتل دارای فضایی برای کنفرانس است که به آن اتاق کنفرانس می‌گویند . در برخی از هتل‌ها فقط مدیریت و مسئولان هتل می‌توانند از آن اتاق استفاده نمایند و فقط این افراد می‌توانند کنفرانس و جلسه در اتاق برگزار نمایند اما در برخی دیگر از هتل‌ها عموم افراد با هماهنگی‌های لازم می‌توانند برای برگزاری کنفرانس از این بخش هتل بهره ببرند . همانطور که از اسمش مشخص است از اصلی ترین مبلمان هتلی این بخش هتل‌ها میز کنفرانس است .

میزهای کنفرانس در انواع متفاوتی ساخته شده‌اند . آنها از جنس MDF و در انواع طرح و رنگ ساخته شده‌اند . برخی از این میزها جایگاهی برای پذیرایی افراد دارند و برخی دیگر در گوشه‌ای از میز جایگاه پذیرایی است . جایگاه مدیر و سخنران اصلی در برخی از این میزها مشخص شده است .

این میزها باید به صورت ارگونومیک طراحی و ساخته شده باشند تا افراد هنگام استفاده از آنها احساس راحتی داشته باشند و هیچ آسیبی به آنها وارد نشود . از دیگر مبلمان هتلی این بخش هتل ، فلاورباکس‌ها هستند که هدف از به کارگیری فلاورباکس‌ها ، زیباسازی فضاها خصوصا فضاهای اداری هستند .

سالن همایش از جمله بخش‌های مهم یک هتل بزرگ و تجاری محسوب می‌شود . این قسمت از هتل دارای مبلمان هتلی است . تریبون یکی از مبلمان هتلی این بخش هتل به حساب می‌آید . تریبون در انواع متفاوتی ساخته می‌شود همچنین شما می‌توانید به صورت سفارشی آن را از شرکت‌های معتبر طراحی مبلمان اداری برای خود و هتل خود تهیه نمایید .

همچنین برای افراد حضار در این مکان هتل‌ها میز و صندلی‌هایی وجود دارد که باید بر اساس اصل ارگونومیک طراحی شده باشند تا افراد احساس راحتی و خوشایندی داشته باشند . اینها از جمله بخش‌های مهم هتل بودند که مبلمان هتلی آنها بسیار مهم و حائز اهمیت است .

مبلمان هتلی

مبلمان هتل می‌تواند نشان‌دهنده هویت هتل شما باشد ، از این رو اهمیت بسیاری دارد . مبلمان هتل می‌تواند در نگاه اول گویای بسیاری از ویژگی‌های هتل شما از جمله درجه و کیفیت سرویس‌دهی هتل، نوع فضا و انرژی حاکم بر محیط هتل باشد . این عنصر کلیدی قادر است ، در نظر مشتری فضای هتل را گرم و صمیمی ، سرد و بی‌روح یا شیک و رسمی جلوه دهد . امروزه به دلیل گسترش سفرها و اینکه افراد بسیاری علاقمند به سفر هستند ؛ هتل‌های متفاوتی رفته‌اند و سطح توقع آنها روز به روز بالاتر می‌رود .

بنابراین رقابت بین هتل‌ها تنگاتنگ است و هر کس باید برای خود بهترین باشد تا بتواند میهمان‌های بسیاری به خود جذب کند . پس ما باید یک مبلمان هتلی درجه با کیفیت مطلوب ، مناسب سبک خود و هتل خود ، بر اساس استاندارد و بسیار جذاب و خاص برای هتل خود تهیه نماییم . ناگفته نماند که اندازه و ابعاد محیط هتل و کیفیت ساخت آن ، نورپردازی هتل و نیز عوامل انسانی مانند نحوه‌ی برخورد پرسنل ، استفاده هتلداران تحصیل کرده و حرفه‌ای و کارمندان مسلط تأثیرگذار هستند و بسیار مهم می‌باشند .

مبلمان هتلی

نکاتی هستند که در هنگام خرید و تهیه مبلمان هتلی باید به آنها بسیار توجه نمود . این نکات به شرح زیر می‌باشند :

  1. طول عمر و دوام مبلمان هتلی
  2. آگاهی از نحوه‌ی استفاده از مبلمان هتلی
  3. کیفیت مطلوب مبلمان هتلی
  4. توجه به سبک هتل خود و ابعاد هتل
  5. توجه به پارچه‌های استفاده شده در ساخت مبلمان هتلی و نیز متریال آنها و همچنین یراق‌آلات آن
  6. سبک دکوراسیون هتل
  7. استفاده از مبلمان بروز و جدید هتلی و تهیه مبلمان هتلی جدید بازار برای هتل خود
  8. توجه به بودجه و سلایق خود
  9. الویت‌بندی بخش‌ها و در نظر گرفتن تمامی جوانب
مبلمان هتلی

شرکت طراحی مبلمان اداری آبادیس به کمک این مقاله شما عزیزان را با مبلمان هتلی و اجزای تشکیل‌دهنده‌ی آن و نیز انواع آنها آشنا کرد تا بهترین را برای هتل خود تهیه نمایید . در قسمت فوق شما عزیزان را با نکات مهم در خرید مبلمان هتلی آشنا کرد . ناگفته نماند که تهیه مبلمان هتلی از یک شرکت معتبر و تولید کننده درجه یک مانند شرکت آبادیس از مهم‌ترین نکاتی است که باید به آن توجه ویژه‌ای داشت تا بهترین و جدیدترین‌های مبلمان هتلی را خریداری نمایید .

همچنین مارا در ترب و ایمالز دنبال کنید