مبلمان سلطنتی
مبلمان سلطنتی

همانطور که می‌دانیم مبلمان فضا و جو یک مکان را تشکیل می‌دهند و انتخاب آنها بسیار حائز اهمیت است . برای انتخاب و تهیه مبلمان یک مکان ابتدا باید نسبت به مکان خود و نیز مبلمان و نقش آن و انواع مبلمان آشنا بود تا مناسب‌ترین را برای مکان خود تهیه نماییم . مبلمان‌ها از انواع متفاوتی هستند و انتخاب آن سبک محیط را نیز انتخاب می‌نماید . یکی از انواع مبلمان‌ها که بر فضا حاکم می‌شود ، مبلمان سلطنتی است .

مبلمان سلطنتی دارای اجزای متنوعی است و اغلب محصولات دکوراسیون دارای سبک سلطنتی هستند . اکنون در مقاله می‌خواهیم شما را با این مبلمان یعنی مبلمان سلطنتی ، اجزای تشکیل‌دهنده‌ی آن ، نقش مبلمان سلطنتی و نکاتی که باید نسبت به آن آگاه بود تا بهترین را برای مکان خود انتخاب نمایید ، آشنا کنیم .

مبلمان سلطنتی

مبلمان سلطنتی از انواع مبلمان است که همانطور که از اسمش مشخص است سبک آن کلاسیک و سلطنتی است . این نوع مبلمان دارای اجزای متفاوتی است و تقریبا اکثر محصولات دکوراسیون دارای سبک کلاسیک می‌باشند و در انواع آن می‌توان این مدل را یافت . مبلمان سلطنتی دارای تجملاتی است و این نوع مبلمان برای فضاهایی که می‌خواهند وقار خاصی داشته باشند مناسب است . این نوع مبلمان در ادارات و شرکت‌هایی که افراد خاص و مهم رفت و آمد دارند کاربرد دارد و می‌توان مبلمان سلطنتی را در این نوع مکان‌ها به کار برد .

مبلمان سلطنتی

مبلمان سلطنتی مانند دیگر مبلمان‌ها دارای اجزایی است که در ادامه‌ی مقاله می‌خواهیم شما را با این اجزا و اصلی‌ترین‌های آن آشنا کنیم .

میز مدیرعامل از مهم‌ترین‌های یک مبلمان و دکوراسیون یک فضا خصوصا مکان‌های اداری است . این میز برای مدیرعامل و مدیر طراحی و ساخته می‌شود به همین دلیل از اهمیت بسیار برخوردار است . این میز در انواع جنس و متریال ساخته شده است که به شرح زیر می‌باشند :

 • میز مدیریت چوبی
 • میز مدیریت MDF

میز مدیرعامل چوبی در انواع چوب‌های طبیعی اعم از چوب راش ، جوب گردو ، چوب بلوط و … طراحی و ساخته می‌شود . میزهای چوبی که از چوب طبیعی هستند دارای طول عمر بالا و مقاومت بسیاری در برابر فشار ، ضربه هستند . این نوع میز که از اجزای مبلمان سلطنتی می‌باشد به دلیل استفاده از چوب طبیعی در ساخت آن دارای قیمت نسبتا بالایی است و در انواع طرح و رنگ می‌باشد .

از مهم‌ترین و زیباترین مدل این میز ، میز مدیریت سلطنتی است . میز مدیریت سلطنتی اغلب در سایز و ابعاد بزرگ ساخته می‌شود و نیز در رنگ‌های چوب طبیعی یعنی در طیف‌های رنگی قهوه‌ای است . میز مدیریت اگر بر اساس اصل ارگونومیک طراحی و ساخته شود هنگام استفاده از آن افراد احساس راحتی و خوشایندی دارند و در هنگام کار کلافه نمی‌شوند و نیز آسیب جسمی نمی‌بینند .

همچنین میز مدیریت از جنس و متریال MDF طراحی و ساخته می‌شوند و MDF خود دارای انواع روکش‌های یاعم از روکش وکیوم ، هایگلاس و … است و در انواع رنگ‌ها ساخته می‌شود . یکی از انواع میز مدیریت ، میز مدیریت کلاسیک است . این مدل میز مدیریت همانطور که از اسمش پیدا است سبکی کلاسیک و قدیمی دارد . به میز مدیریت کلاسیک میز شاهنشاهی و یا سلطنتی هم گفته می‌شود و بیشتر برای دکوراسیون‌های کلاسیک استفاده می‌شود . این مدل میز از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و از منبت کاری‌ها و طرح‌های بسیاری در آن وجود دارد . 

یکی دیگر از مبلمان سلطنتی که بسیار پر کاربرد است و خصوصا در فضاهای اداری بسیار استفاده می‌شود ، کمد اداری است . کمدهای اداری نیز مانند دیگر مبلمان‌ها در انواع جنس و متریال یعنی کمد فلزی ، کمد چوبی ، کمد MDF ساخته می‌شوند و هر کدام از آنها دارای ویژگی‌هایی هستند . یکی از پرکاربردترین آنها که در انواع مدل‌ها و سبک‌ها می‌باشد و دارای انواع متفاوتی است ، کمدهای اداری چوبی و MDF هستند . کمدهای چوبی از چوب طبیعی ساخته می‌شوند به همین دلیل دارای قسمت بالایی هستند اما مقاومتی بالایی نیز دارند .

این کمد اغلب در سبک سلطنتی ساخته می‌شود و بسیار مناسب فضاهای اداری با سبک کلاسیک است . کمد MDF مقرون به صرفه است و قیمت مناسبی دارد و در عین حال مقاومت بالایی در برابر فشار ، ضربه و رطوبت دارد به همین دلیل بسیار مورد استقبال افراد قرار گرفته است . این کمد در انواع روکش‌ها طراحی و ساخته می‌شود و یکی از این روکش‌ها ، روکش چوب طبیعی است با استفاده از این روکش دیگر معلوم نیست که کمد با چوب مصنوعی ساخته شده است و برای ساخت کمد سلطنتی از این روکش استفاده می‌شود .

کمدهای اداری در سبک سلطنتی که از اجزای مبلمان سلطنتی هستند در انواع سایز و ابعاد ، طرح و رنگ طراحی و ساخته شده‌اند . کمدها در فضاهای اداری برای قرارگیری پرونده‌ها ، مدارک ، اسناد و … استفاده می‌شوند . برخی از این کمدها به صورت دکوراتیو هستند یعنی بدون درب می‌باشند و جایگاهی برای قرارگیری لوازم دکوری ، مجسمه ، لوح و … دارند .

برخی دیگر از آنها به صورت دیواری هستند و بر روی دیوارها نصب می‌شوند و فضای اضافی را اشغال نمی‌کنند . کمدهای سلطنتی با درب کشویی نیز وجود دارند که آنها نیز فضایی برای باز و بسته کردن درب کمد اشغال نمی‌کنند . شما بر اساس فضای خود و نوع کاربری ، سلیقه و بودجه ، سبک کلاسیک فضای مورد نظرتان می‌توانید این مبلمان سلطنتی را انتخاب نمایید .

مبل‌های موجود در یک مکان نیز به میزهایی برای قرارگیری در مقابل یا کنار خود دارند که افراد وسایل پذیرایی ، مجلات ، روزنامه ، بروشورهای مربوط به سیستم خود را روی آن قرار می‌دهند . این میزها در انواع سبک‌ها و مدل‌ها ساخته شده‌اند که شما باید بر اساس مبل‌های خود آنها را انتخاب نمایید . یکی از مدل‌های محبوب میز جلومبلی ، میز جلومبلی سلطنتی است که از مبلمان سلطنتی به حساب می‌آید .

میز جلومبلی سلطنتی از جنس و متریال چوبی ، MDF ساخته می‌شود و نیز بر روی آنها منبت‌کاری و کنده‌کاری انجام می‌شود تا سبکی کلاسیک به خود گیرند . اغلب رنگ‌های چوب هستند اما دارای رنگ‌های متنوع و شکیل می‌باشند . برخی از این میزها با دیگر متریال‌ها مانند شیشه و فلز تلفیق می‌شوند و سبکی جدید به خود می‌گیرند .

میزهای تلویزیون همانطور که از اسمشان مشخص است برای جای‌گیری تلویزیون بر روی آنها ساخته شده‌اند . این میزها در انواع جنس و متریال شیشه ، چوب ، MDF طراحی و ساخته شده اند . میز تلویزیون چوبی یکی از انواع میز تلویزیون است که دارای جنس محکم و با دوامی هستند و میز تلویزیون چوبی در همه مدل مدرن ، ساده و کلاسیک طراحی و تولید شده است و رنگ‌های مختلف آن در بازار میز تلویزیون وجود دارد . این میزها با چوب های سخت مانند: چوب افرا ، بلوط و کاج که طول عمر بیشتر و کیفیت بهتری دارند ساخته می شوند .

سبک کلاسیک این میز از مبلمان سلطنتی به حساب می‌آید و برای مبلمان سلطنتی توصیه می‌شود . میز تلویزیون MDF جنس محکم و پردوامی دارد و در رنگ و جنس های مختلف تولید شده است . با اینکه محکم و دوام‌دار است اما به دلیل جنس خاص خود نسبت به میز تلویزیون چوبی وزن کمتری دارد به همین جهت در زمینه ی خرید میز تلویزیون مورد توجه و استقبال مشتری ها شده است .

این مدل میز تلویزیون برای دکوراسیون کلاسیک انتخاب مناسبی است و نیز در مبلمان سلطنتی نقش مهمی دارد و می‌توان این سبک میز تلویزیون را به کار برد . برخی از این میزهای تلویزیون که از مبلمان سلطنتی هستند دارای کمدهایی برای قرارگیری لوازم جانبی تلویزیون ، کابل ، شارژر ، کنسول بازی ، DVD و … ساخته می‌شوند و می‌توان بر روی این میز سلطنتی لوازم دکوری و مجسمه‌هایی خاص با همین مدل یعنی سلطنتی جای داد .

مبلمان سلطنتی

مبلمان سلطنتی از جمله مبلمانی است که بسیار کاربرد دارد و در اکثر مکان‌ها می‌توان از این نوع مبلمان استفاده نمود . مبلمان سلطنتی دارای اجزای مختلف و متنوعی است و شما می‌توانید بهترین را برای مکان مورد نظرتان انتخاب نمایید .

این مبلمان وقاری خاص به دکوراسیون شما می‌بخشد و جوی کلاسیک ایجاد می‌نماید . همچنین با استفاده از این مبلمان یعنی مبلمان سلطنتی در فضاهای کاری و اداری می‌توان جدیت و وقاری خاص به فضا بخشید و این وقار بر روی افراد خصوصا کارمندان تأثیرگذار است و باعث می‌شود آنها در کار خود و انجام وظایفشان بسیار جدی باشند و ظاهری زیبا ، شیک و با وقار داشته باشند و در این حال مراجعه‌کنندگان احساس دلنشینی نسبت به این وقار و جدیت و نیز به این نظم خواهند داشت .

مواردی است که ما باید در هنگام انتخاب مبلمان سلطنتی برای مکان خود به آن توجه نماییم تا در هنگام خرید با مشکل مواجه نشویم .

 1. طول عمر و دوام مبلمان سلطنتی
 2. آگاهی از نحوه‌ی استفاده از مبلمان سلطنتی
 3. کیفیت مطلوب مبلمان سلطنتی
 4. توجه به سبک مکان مورد نظر خود و ابعاد آن
 5. توجه به پارچه‌های استفاده شده در ساخت مبلمان سلطنتی و نیز متریال آنها و همچنین یراق‌آلات آن
 6. سبک دکوراسیون مکان و محیط
 7. استفاده از مبلمان بروز و جدید سلطنتی و تهیه مبلمان سلطنتی جدید بازار برای مکان خود
 8. توجه به بودجه و سلایق خود
 9. الویت بندی بخش‌ها و در نظر گرفتن تمامی جوانب
 10. توجه به طرح و رنگ که منطبق با دکوراسیون مکان مورد نظر باشد و نیز از مبلمان سلطنتی محسوب شود .
مبلمان سلطنتی

شرکت طراحی مبلمان اداری آبادیس از جمله شرکت‌های معتبر تولیدکننده‌ی این نوع مبلمان است که با کمک این مقاله شما را با یکی از انواع مبلمان یعنی مبلمان سلطنتی ، برخی از اجزای آن و نقش این مبلمان در همه‌ی مکان‌ها و نیز مواردی مهم و قابل توجه در انتخاب مبلمان سلطنتی آشنا نمود تا در هنگام خرید و انتخاب مبلمان سلطنتی با مشکل مواجه نشوید . 

همچنین مارا در ترب و ایمالز دنبال کنید