مبلمان اقتصادی
نقش محل تولید در مبلمان اقتصادی

همانگونه که در بانک اطلاعاتی و یا دیگر مقالات آبادیس خوانده‌اید ، یکی از عوامل مهم در تولید مبلمان اداری محل تولید محصولات می‌باشد که به صورت محسوس و نا محسوس می‌تواند قیمت مبلمان اداری را تحت تاثیر خود قرار دهد . در حقیقت یکی از موضوعات مهم طراحی و ساخت مبلمان اقتصادی است . طراحی و تولید محصولات مبلمان اداری یک امر تخصصی است که تنها به دست یک مجموعه با تجربه و کهنه کار امکان پذیر خواهد بود و اهمیت دادن به این امر می‌توان مزایای بسیاری داشته باشد .

زیرا ، سبب ساخت مبلمان اداری زیبا و نیک‌منظر می‌شود که موثر در میزان و کیفیت پذیرش و ارتباط با ارباب رجوع را دارد . همانا مجموعه‌های فعال در این زمینه به تنهایی در طراحی و تولید مبلمان اداری پیشرو می‌باشند که در قطب تولید آن قرار دارند . بنابراین ، مجموعه مبلمان اداری آبادیس با داشتن جایگاه مطلوب در یکی از قطب‌های تولید مبلمان اداری قرار دارد که به عنوان یکی از شرکت‌های فعال در طراحی و تولید مبلمان اداری می‌باشد و همواره پیشتاز است .

در این مقاله قصد داریم ، مبلمان اقتصادی را شناسایی و معرفی کنیم و آن را مورد بررسی قرار دهیم تا مخاطبان مبلمان اداری به هنگام انتخاب و خرید محصول دارای استاندارد از آن استفاده نماید . در این راستا عوامل مختلفی وجود دارد که قابل بررسی است ، اما برخی از آن‌ها را شرح خواهیم داد .

مبلمان اقتصادی

مبل یکی از وسایلی است که امروزه در هر محیطی مورد استفاده قرار می‌گیرد . مبلمان اقتصادی یکی از انواع مبل‌ها است که بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد ؛ چراکه مزایای زیادی به همراه دارد . در حقیقت این مبلمان را بنام MDF شناسایی می‌کنند که فرآورده چوبی به حساب می‌آید . MDF به معنای تخته چوب با تراکم یا چگالی متوسط است که بسیار شبیه به تخته خرده چوب می‌باشد و مخفف کلمه Medium Density Fiberboard است . اما بسیار قوی می‌باشد که امروزه کاربردهای فراوانی در صنایع مختلف از جمله تولید مبلمان اداری دارد .

ویلیام میسون مخترع و دوست توماس ادیسون در سال ۱۹۲۵ به طور تصادفی به یک اختراع بزرگ رسیدند . آنان که به دنبال استفاده بهینه از باقیمانده‌ها و تراشه‌های انواع چوب کارخانه‌ها بودند ، یک روز ، بر حسب اتفاق فراموش می‌کند ؛ ماشین‌آلات خود را خاموش کنند . دستگاه‌های به کار خود ادامه می‌دهند و ورق نازکی از چوب اما با دوام را تولید می‌کنند . آنان این اختراع را بنام خود ثبت کردند تا سال‌ها بعد در صنعت مبلمان برای تولید محصول از MDF استفاده نمایند .

ساخت آن به گونه‌ایست که یک ورقه چوبی با دوام با استفاده از تراشه‌های چوب در دما و فشار بالا می‌باشد . در واقع ، تولید کنندگان آن را به تکامل رساندند و امروزه ام.دی.اف با استفاده از ماشین‌آلات فوق پیشرفته تولید و عرضه می‌شود .

مبلمانی که با استفاده از MDF تولید می‌شوند نیز قیمت خوبی دارند تا همه افراد با هرتوان مالی می‌توانند آن را تهیه کنند . بنابراین محصول در تولید مبل زیاد به کار می‌رود . در بخش‌های بعدی به کاربرد و ویژگی‌های دقیق آن خواهیم پرداخت که دلیل خوبی برای خرید مبلمان اقتصادی می‌باشد .

مبلمان اقتصادی

امروزه مجموعه‌ها در تلاش هستند تا بهترین انتخاب ، جهت خرید بهترین مبلمان اداری را داشته باشند . انتخاب بهترین مبلمان اداری پیوسته دارای اهمیت فراوانی است که وابسته به عوامل مختلفی می‌باشد . اساسا جهت انتخاب بهترین مبلمان اداری باید به شناسایی درست و اصولی و نحوه کاربرد آن بپردازیم که لزوم داشتن دانش ارزیابی مطلوب برای انتخاب را می‌طلبد .

به سبب آن ، این محصول در دسته بهترین مبلمان اداری قرار می‌گیرد و کاربران با توجه به فراخور نیاز خود ، اقدام به انتخاب آن می‌کنند . زیرا ، باید علاوه بر داشتن کاربرد مطلوب ، محیط را نیز تحت تاثیر قرار دهد . این امر تنها با معین سازی معیار شخصی محقق می‌گردد . بنابراین همیشه مخاطبان پیش از انتخاب محصول ، معیارهایی را در انتخاب بهترین مبلمان برای خود تعیین می‌نمایند . به ضرس قاطع طراحی و نحوه آن یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در مبلمان است که می‌تواند عنوان لاچری بودن را به مبلمان اقتصادی انتصاب دهند .

در حقیقت ، طراحی اصولی نقش مهمی در لاکچری نمودن مبلمان اداری را دارد که از طریق قوائدی ( همچون : اصل ارگونومی ، بهینه سازی از فضا ، تجمیع کاربری‌ها و … ) امکان پذیر است . طراحی بروز همراه با خلاقیت فردی طراحان می‌تواند به باعث تولید این محصول بی‌نظیر شود .

نتیجه و ثمره چنین موضوعی در بهبود عملکرد کاربران و بویژه میزان مراجعه ارباب رجوعان قابل مشاهده است . زیرا اگر محصول فاقد هر گونه کیفیتی باشد ؛ کاربر را نسبت به عملکرد و وظایف خود و ارباب رجوع را نسبت به مراجعه مجدد باز می‌دارد . با توجه بیان شده مبلی را می‌توان اقتصادی دانست که دارای کاربرد مطلوب و طراحی اصولی است .

مبلمان اقتصادی

ویژگی و خصوصیات این نوع از مبلمان بسیار متفاوت و خاص است که سبب منحصربه فرد شدن آن می‌شود . جهت آشنایی با ویژگی و خصوصیات مبلمان اقتصادی می‌توان آن را عناوینی خلاصه نمود ؛ به گونه‌ای که هر به طور مجزا قابل بررسی می‌باشد . در این بخش می‌خواهیم به بررسی مواردی از آن بپردازیم .

هنگامی که مبلمان را خریداری می‌کنیم ؛ مدتی پس از استفاده از مبل ، حشرات می‌توانند به آن حمله کنند و ممکن است که داخل مبل و پارچه آن را مورد هدف قرار دهد . موریانه حشره‌ای است که هدف آن مبلمان می‌باشد و چوب را می‌خورد و آن را فرو می‌ریزد .

بنابراین با توجه به این که در ساخت مبلمان اقتصادی از مواد شیمیایی استفاده می‌گردد ؛ مانع نفوذ حشرات به داخل آن می‌شود و از حمله آنان جلوگیری می‌کند و نیز در برابر آن‌ها مقاوم است . این نوع مبلمان اداری در مناطقی که رطوبت هوا به شدت بالاست ، گزینه‌ی بسیار مناسبی می‌باشد .

هر مبلی یک طول عمری دارد و اما پس از اتمام طول عمر مبلمان اقتصادی می‌توان آن را بازیافت کرد ؛ چرا در تولید آن از فیبر و چوب خرد استفاده شده است . به عبارتی دیگر برای ساخت مبل ام دی اف از چوب درختان زنده استفاده نمی‌کنند و می‌توان از مواد آن دوباره محصول جدید ساخت .

قیمت یکی از فاکتورهای خرید برای بسیاری از افراد است ؛ از طرفی هر چند مبلمان یکی از وسایل پرکاربرد است که در محیط‌ها به منظور راحتی به هنگام انجام کار مورد استفاده قرار می‌گیرد ؛ اما هزینه بعضی از آن‌ها ، خیلی گران است .

این مبل قدرت و چگالی بیشتری را نسبت به تخته سه لا و نئوپان دارد . زیرا زمانی که مبلمان اقتصادی تولید می‌شود ؛ متریال کاملا محکمی می‌شود که برای محیط‌های اداری و جاهایی که از مبلمان به وفور استفاده می‌شود به راحتی آسیب نمی‌بیند .

مبلمان به صورت کلی به زیر شاخه‌هایی از قبیل مبلمان راحتی ، استیل ، سلطنتی ، اداری و … تقسیم می‌شود که هریک از آنها در قالب خاصی طراحی و تولید می‌شوند . درحالی که MDF به دلیل این که از لمینت و روکش چوبی ، ساخته می‌شود ؛ از قابلیت تنوع در طراحی مدل‌ها مختلف پیروی می‌کند و دارای رنگ‌های گوناگونی طراح است .

به دلیل همگن بودن MDF ، مبلمان ساخته شده از آن نیز سطحی صاف و بدون گره و برجستگی دارد . این امر باعث می‌شود که بتوان از انواع روکش چوبی ، رنگ ، ملامینه و لمینت به عنوان روکش ام.دی.اف استفاده کرد . سطح یکدست این متریال ، کار با آن را بسیار ساده می‌کند و امکان ایجاد الگوها و فرم‌های مختلف را فراهم می‌آورد .

مزیت و فایده استفاده از این روکش‌ها ، امکان تغییر سریع و ساده آن را فراهم می‌سازد تا در زمان تعمیر یا تعویض تغییر به راحتی انجام شود . در واقع ، هر زمان که بخواهید می‌توان روکش چوبی را عوض کرد و از رنگ دیگری بر روی مبلمان اقتصادی ( MDF ) استفاده نمایید .

ام دی اف در ضخامت‌های مختلف تولید و عرضه می‌شود . این تنوع در ضخامت‌ها به سازندگان مبل اقتصادی اجازه می‌دهد که با توجه به نیاز در هر وسیله از ام دی اف مناسب استفاده نمایند تا یک محصول با کیفیت تولید و عرضه شود .

مبلمان اقتصادی

عناصر مختلفی را می‌توان نام برد که در جهت تشکیل و پدیدار شدن مبلمان اقتصادی نقش دارند و باید در طراحی و تولید محصولات دارای استاندارد به آن‌ها توجه شود . به طور کل ، این عوامل شامل عناوینی است که نقش بسزایی را در صنعت طراحی و تولید مبلمان اداری دارند .

ابتدا یک بودجه مناسب در نظر می‌گرفت و با توجه به آن آیتم مورد نظر خود را انتخاب ‌کرد . تخمین بودجه نقش پررنگی را در این بخش دارد . زیرا باعث می‌شود تا محدوده و خواسته از خرید محصول معین گردد . شاید بخواهید برای خرید یک مبلمان با کیفیت و مرغوب ، ( قرار است که برای چند سال از آن استفاده کنید ) هزینه کم‌تر یا پیشتری را پرداخت کنید .

علم ارگونومی برای ایجاد ارتباط صحیح و بهینه میان کار و فیزیک انسان پدیدار شده که از دو واژه یونانی ( ergon ) به معنی کار و (nomoi  ) به معنی قوانین طبیعی تشکیل شده است و ارگونومی در این زمینه نقش مهمی و اساسی را دارد . زیرا محصولات بسیاری در ارتباط مستمر و مستقیم با افراد هستند ؛ مانند : صندلی و میز و …

در حقیقت ، افراد ساعت‌های زیادی در ارتباط با محصولات مبلمان اداری می‌باشند . ارگونومیک بودن طراحی باعث می‌شود تا افراد سلامت خود را حفظ کنند و نیز بتوانند مدت زمان بیشتری را با راندمان بهینه در محیطی با محصولات ارگونومیک سپری نمایند . پس نباید تاثیر آن را در مبلمان اقتصادی نادیده گرفت .

بنابراین ، با توجه به چالش ” چرا آبادیس ” طراحان آن برای ارکونومیک شدن محصولاتشان سعی می‌کنند و همیشه از استانداردهای موجود در رسته خود استفاده نمایند تا حداقل راحتی را برروح محصولاتشان بدمند . طراحی مبل اقصادی بر اساس ارگونومی می‌تواند ، مجوز صعود به بالاتر قیمت توام با رضایت مشتری را صادر نماید که در جلب مشتری و رضایتمندی آن‌ها بسیار موثر است .

با گذشت زمان ، مجموعه‌های اداری نیز در محیط‌های کوچک‌تر نسبت به قبل تشکیل شدند . به همین علت ، تکنیک و ایده‌های نو و مدرن در طراحی محصولات مبلمان اداری بوجود آمده تا حداکثر استفاده را از حداقل فضای موجود ببرند ؛ این تکنیک را بهینه سازی از فضا می‌نامند و موثر در کاهش هزینه برای مجموعه می‌باشد .

به طور کل ، با توجه به موضوع بیان شده ، تولیدات محصول مبلمان اداری باید بر طبق فضای محیط‌های اداری طراحی شود تا بتوان از ایده بهینه سازی از فضا در مبلمان اداری استفاده نمود . این موضوع در جهت بهبود عملکرد و روند کاری در مجموعه‌ها اداری موثر می‌باشد . مبلمان اقتصادی یکی از محصولاتی است که بر این اساس تولید می‌شود .

پس از عناوین ذکر شده ، امروزه تولید کنندگان مبلمان اداری در طراحی‌های خود از یک راه‌کار و شیوه فنی دیگر نیز استفاده می‌کنند تا هزینه را برای مخاطبان کاهش دهند . نام این شیوه و راه‌کار فنی در طراحی مبلمان اداری ” تجمیع کاربری‌ها ” می‌باشد که طراحان در استاندارد سازی از آن بهره می‌برند .

تجمیع کاربری‌ها به معنای ادغام و ترکیب کاربرد چند محصول در یک محصول از مبلمان اداری می‌باشد . این ترکیب و ادغام باید به گونه‌ای انجام شود که بیشترین و بهترین کاربرد را داشته باشد و افزون بر آن ، زیبایی و منحصربه فرد بودن را در محصول مبلمان اقتصادی نمایان کند .

مبلمان اقتصادی

مقاوم در برابر فشار و بار سنگین

زیبایی ظاهری

مقاوم در برابر حرارت و اشتعال

صفحه‌ای همگن ، صاف و متراکم

قابلیت شکل پذیری

دارای انواع مختلف و وزن‌های سبک و سنگین برای کاربری‌های مختلف

قابلیت مکانیکی بالا

صفحات MDF بر خلاف صفحات چوبی گره و رگه ندارند

مقاومت بسیار بالا در برابر انواع حشرات و آفات

قیمت مناسب

صفحات MDF برخلاف صفحات چوبی در برابر نور خورشید مقاوم بوده و تغییر رنگ نمی‌دهند

تنوع در ابعاد و قابلیت ساخت در ابعاد بالا

مقاوم در برابر رطوبت

صفحات آن قابل تفکیک هستند و به همین خاطر حمل و نقل آسانی را دارند

مبلمان اقتصادی

خوشبختانه کشور ایران نه تنها در صنعت طراحی و تولید مبلمان اداری بلکه در بسیاری از صنایع خودکفا شده و توان رقابت با غول‌ها و برندهای مطرح جهانی را بدست آورده است . علاوه بر آن ، مناطق و شهرهایی وجود دارد که در این راستا نقش مهم و اساسی را دارند . صنعت مبل نیز یکی از صنایعی است که در سال‌های اخیر به میزان قابل ملاحظه ای در حال رقابت با برندهای مشهور جهان است .

کیفیت ساخت مبلمان‌های داخلی و قیمت آن‌ها کاملا منصفانه می‌باشد و اغلب افراد می‌توانند با هر بودجه‌ای که در اختیار دارند اقدام به خرید بهترین محصول ایرانی ” مبلمان اقتصادی ” کنند . آبادیس یک شرکت و مجموعه پیش قدم و پرچمدار در صنعت طراحی و تولید و اجرای مبلمان اقتصادی به حساب می‌آید که در شهر کرج مشغول به فعالیت است . چراکه هموار در تلاش است که با تلفیق هنر ، دانش و تکنولوژی‌های روز دنیا و ارائه ایده‌های نو و خلاقانه محیطی کاربردی و شکیل ، درخور مجموعه‌های اداری ایجاد نماید .

مجموعه مبلمان اداری آبادیس با اتکا بر تجربیات فنی چندساله خود در صنعت مبلمان اداری و با شعار تضمین کیفیت ، قیمت مطلوب ، تحویل به موقع و خدمات پس از فروش قصد دارد ؛ آرامش و زیبایی و محیطی کاربردی مناسب شرکت و سازمان شما ارائه دهد . در پایان با توجه به موضوعات عنوان شده می‌توان بیان نمود که وجه تمایز ما در این صنعت با دیگر برندها ، تشکیل و راه اندازی بهترین مرکز تخصصی مشاوره رایگان جهت طراحی تجهیزات و مصنوعات چوبی ، لوازم جانبی و مجموعه کامل از نیازهای یک محیط اداری می‌باشد .

همچنین مارا در ترب و ایمالز دنبال کنید