مبلمان آزمایشگاهی
مبلمان آزمایشگاهی چیست ؟

انتخاب ابزارآلات و مبلمان آزمایشگاهی مناسب برای محیط‌های آزمایشگاهی و یا مراکز خدمات درمانی امری مهم تلقی می‌گردد ؛ زیرا این محصولات می‌تواند بر روی عملکرد و کار مجموعه تاثیر بگذارند . مبلمان آزمایشگاهی را با مواد مناسب برای تولید می‌کنند که جهت کار در حال انجام برای محیط‌های آزمایشگاهی و مراکز خدمات درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند .

آزمایشگاه‌ها و مراکز درمانی اغلب دارای تجهیزات آزمایشگاهی با برند مختلف هستند که برای تسهیل کار محققان یا دانشمندان طراحی می‌شوند . مبلمان آزمایشگاهی دارای استاندارد را می‌توان به طور کامل برای استفاده در محیط‌های آزمایشگاهی و بیوتکنولوژی ادغام کرد .

تمام محصولات مبلمان آزمایشگاهی با مواردی مانند : کشوها ، میز کار و قفسه بندی و … قابل شناسایی هستند که در انواع مختلف و در طرح‌های متنوع طراحی و تولید می‌شوند . در واقع این مبلمان با بهره‌گیری از انواع مواد با هدف مقاومت در برابر سختی‌های محیط آزمایشگاهی ساخته می‌گردند تا به لطف آن در آزمایش‌های متعدد دچار آسیب نشوند . به پرسش‌های زیر توجه بفرمایید :

  • نقش متریال و مواد اولیه در مبل‌های آزمایشگاهی چگونه می‌باشد ؟
  • کاربر صندلی آزمایشگاهی چیست ؟
  • چرا قبل از انتخاب و خرید مبلمان آزمایشگاهی ، باید درباره مراکز فروش و فروشگاه صندلی آزمایشگاهی تحقیق کنیم ؟

جهت بررسی و دستیابی به پرسش‌های بیان شده ادامه خواهیم داد .

مبلمان آزمایشگاهی

در حقیقت ، تخصص آزمایشگاه معمولا نوع کلی مبل آزمایشگاهی را تعیین می‌کند . متداول‌ترین دسته مبلمان آزمایشگاهی شامل نیمکت و صندلی آزمایشگاهی ، کشوها ، کابینت آزمایشگاهی ، میز بندی آزمایشگاهی ، کابینت‌های عمومی ، کمد آزمایشگاهی و غیره می‎‌باشد .

کابینت‌های آزمایشگاهی در انواع مختلفی وجود دارد که جهت نگهداری و استقرار لوازم و ابزارآلات آزمایشگاهی مورد استفاده قرار می‌گیرند . برخی از انواع کابینت آزمایشگاهی عبارتند از : کابینت‌های شیمیایی ، کابینت‌های عمومی ، کابینت‌های شیشه‌ای آزمایشگاهی و … می‌باشد که به اختصار ، برخی از آن‌ها را مورد بررسی قرار دهیم .

این کابینت‌ها ، ذخیره سازی ضروری در آزمایشگاه‌های شیمیایی هستند که برای قرار دادن معرف‌های شیمیایی می‌باشند که باید به راحتی یافت شوند و باید بسیار ایمن باشند . معرف‌های شیمیایی عبارتند از : جامد ، مایع ، آلی ، معدنی ، اسیدی ، قلیایی ، نمک و طبقه بندی‌های دیگر شامل می‌شوند که ممکن است فرار یا خورنده باشند .

همانا نگهداری مواد شیمیایی آزمایشگاهی کابینت‌ها معمولا به طور ویژه برای مقابله با عوارض احتمالی ایمن سازی می‌شوند . کابینت نگهداری مواد شیمیایی آزمایشگاهی از متریال مقاوم در برابر آتش ساخته می‌شوند و ممکن است با شیشه پوشانده شده باشد . از دیگر ویژگی آن می‌توان به اتصال و نصب سیستم‌های تهویه و محافظ‌های اضافی در آن‌ها اشاره کرد .

این نوع از کابینت آزمایشگاهی معمولا از جنس چوب و استنلس استیل ساخته می‌شوند . این کابینت‌ها به عنوان انبارداری عمومی یا تخصصی کاربرد دارند . کابینت‌های اغلب با لمینت‌های مخصوص پوشانده می‌شوند تا به توان از آن‌ها استفاده کرد . به طور کل از این نوع کابینت می‌توان برای قرار دادن انواع نمونه‌های آزمایشی نیز استفاده کرد .

این محصول مخصوص نگهداری ظروف آزمایشگاهی پس از شستشو می‌باشد که در ساخت آن لمینت‌های فولادی ضد زنگ اعمال می‌شود . در واقع ، استفاده از آن‌ها می‌توان دسترسی به ظروف شیشه‌ای داخل آن را تسهیل کند و امکان دسترسی آزادانه به داخل و خارج و ذخیره‌سازی این ظروف را فراهم می‌کند . آن‌ها سیستم تهویه خوبی دارند که به راحتی تمیز و خشک می‌شوند .

مبلمان آزمایشگاهی

این کمدها با ابعاد مختلف در طول و ارتفاع و عمق مشخص تولید می‌شوند که در ظاهری به شکل دو یا چند طبقه می‌باشد . درب‌های آن می‌تواند از جنس شیشه باشد که قابل تنظیم در بخش فوقانی است و یا یک کمد دو یا چند درب باشد . جنس و متریال آن باید از با کیفیت‌ترین و نیز اتصالات و یراق‌آلات از مرغوب‌ترین باشد . بنابراین در چنین محصولی می‌توان هر ابزاری را قرار داد .

این مبلمان آزمایشگاهی به گونه‌ای طراحی شده است که در برابر سختی‌های محیط آزمایشگاه مقاومت کند . کاربرد این مبلمان به شما کمک کند با موقعیت‌های منحصربه فردی که در اطراف شما اتفاق می‌افتد ، مقابله کنید . نوع کاربرد این محصولات موجود در آزمایشگاه ، معمولا بسته به تخصص آزمایشگاه متفاوت است .

نوع ، تعداد ، نحوه قرارگيری و کيفيت مبلمان آزمایشگاهی مستقيما بر روی عملکرد کاربران آن تاثیرگذار است . از لحاظ کمی ، ميزبندی و مبلمان آزمایشگاهی باید متناسب با تعداد و دامنه عملکرد کاربران باشد و از لحاظ کيفی نيز ظاهر و اندازه و کارآیی مناسب داشته باشند .

مبلمان آزمایشگاهی

همانگونه که در دیگر مقالات آبادیس خوانده‌اید ، هر مبلمانی دارای خصوصیات و ویژگی‌های خاص است . مبلمان آزمایشگاهی نیز همانند سایر محصولات دارای خصوصیات و ویژگی‌های منحصربه فردی می‌باشد که در جهت انتخاب و خرید بسیار کمک کننده است . حال قصد داریم ، با معرفی عناوینی به بررسی ویژگی و خصوصیات این مبلمان بپردازیم .

متریال و مواد اولیه استفاده شده در این محصول بسیار متفاوت است و در هر قسمت از یک یا چند متریال استفاده می‌شود . بنابراین جنس بدنه مبلمان از MDF می‌باشد که بسیار با کیفیت است و روکش‌های آن از جنس ملامینه تولید می‌گردد . جنس لبه درب‌ها کشو و قطعات نمایان آن از PVC و همچنین جنس درب‌ها می‌تواند هم از شیشه و یا MDF با روکش به ضخامت 18 Cm باشد .

بهره‌گیری از این متریال‌ها در طراحی و تولید مبلمان آزمایشگاهی دارای استاندارد می‌باشد . زیرا با توجه به ویژگی‌های که این متریال‌ها ( مقاومت در برابر فشار ، طول عمر بسیار بالا ، قیمت مقرون به صرفه و … ) وجود دارد ؛ کیفیت مطلوبی را به این مبلمان می‌بخشد .

طراحی مبلمان باید به نحوی باشد که با در نظر گرفتن شرایط موجود و پيش‌بينی نيازهای آینده ، در صورت ضرورت امکان حرکت دادن ، خارج نمودن و تعویض قطعات وجود داشته باشد ؛ به عنوان مثال می‌توان از کابينت‌های چرخ‌دار و متحرک استفاده نمود . مبلمان آزمایشگاه می‌بایست با این قاعده طراحی شود تا همه کاربران به راحتی و با ایمنی کامل از آن استفاده نمایند .

به دلیل جایگاهی که مبلمان آزمایشگاهی در مراکز درمانی و آزمایشگاهی دارد ، رنگ استفاده شده در طراحی آن آبی است که از خانواده رنگ‌های سرد می‌باشد . رنگ‌های سرد باعث القای حس آرامش در انسان می‌شوند و رنگ آبی رنگی پرطرفدار هم در بین آقایان و هم در بین بانوان است و این رنگ حتی برای خیلی از کودکان نیز جذابیت دارد .

القای حس آرامش و اثر رنگ آبی در مراکز درمانی و آزمایشگاهی با هم ارتباط نزدیکی دارد . بی دلیل نیست که وسایل پزشکی و نیز ابزارآلات مربوط به آزمایشگاه بیشتر رنگ‌های سفید و آبی دارند . پس از سفید آبی بیشترین رنگی است که برای طراحی و ساخت این مبلمان مورد استفاده قرار می‌گیرد .

در جهت استانداردسازی مبلمان آزمایشگاهی باید به کیفیت و مرغوبیت یراق‌آلات و اتصالاتی که در ساخت آن استفاده می‌گردد ، توجه نمود . در صورت فقدان کیفیت و مرغوبیت اتصالات و یراق‌آلات در این محصول ، کاربرد مناسب و مطلوب در راستای پیشبرد اهداف برای ارائه خدمات درمانی مساعد تحت الشعاع قرار می‌گیرد . در حقیقت ، عدم توجه به این موضوع می‌تواند طبعات سنگینی را به بار آورد . زیرا ابتدا ممکن است که محصولات تولید شده را از حالت استاندارد خارج نماید ( برای تولیدکننده ) . سپس می‌تواند هزینه را برای مخاطبان این مبلمان ( جهت تعمیر یا تعویض ) چندین برابر کند .

از دیرباز تا به امروز ، داشتن ضمانت و خدمات مناسب برای محصولات مبلمان ، از معیارها و ملاک‌های مهم در هنگام انتخاب و خرید یک محصول کاربردی به حساب می‌آید . به بیان دیگر ، وجود ضمانت و خدمات مطلوب در مبل‌های آزمایشگاهی ، برگ برنده و نیز امتیازی محسوب می‌شود که از طرف تولیدکننده به مخاطب اعطا می‌گردد .

از طرفی ، داشتن ضمانت و خدمانت مناسب می‌تواند تضمین کننده کیفیت محصول تولید شده باشد . به همین علت داشتن ضمانت و خدمات در مبل‌های آزمایشگاهی به عنوان یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن تلقی گردد که مخاطبان به هنگام انتخاب و خرید به این موضوع توجه می‌نمایند .

همانگونه که می‌دانید ، قیمت در بازده معیاری مختلفی تعیین می‌گردد . وجود معیارهای متفاوت باعث می‌شود که قیمت بسیار متمایز گردد ؛ به عنوان مثال : بهره‌گیری از طرح و متریال خاص ممکن است که قیمت نهایی محصول را افزایش دهد . مبلمان آزمایشگاهی نیز همانند دیگر مبلمان ، از این قاعده پیروی می‌کند .

در زمان خرید مبلمان آزمایشگاهی باید به نکاتی مهم و اساسی توجه کرد تا خرید یک محصول کاربردی به شکل مطلوب و دلپذیر انجام شود . در واقع توجه به هر یک از عناوین و موضوعات ذکر شده می‌تواند در جهت خرید مطمئن برای مبلمان آزمایشگاهی دارای استاندارد کمک‌کننده باشد .

مبلمان آزمایشگاهی

میز آزمایشگاهی از محصولات مبلمان آزمایشگاهی است که آزمایش‌ها روی آن انجام می‌گردد . میز آزمایشگاهی همیشه در برابر خطرات تجربی رایج از جمله سایش و گرما مقاوم هستند . میز آزمایشگاهی توسط بیمارستان‌ها ، مدارس ، کارخانه‌های شیمیایی ، موسسات تحقیقات علمی و سایر شرکت‌ها و موسسات برای ذخیره‌سازی تشخیصی و آزمایشی ابزار استفاده می‌شود . در حقیقت می‌توان آن را به مکان‌های مختلف مانند سکوی تست مرکزی ، سکوی تست جانبی ، سکوی گوشه و غیره طبقه‌بندی کرد .

آن را می‌توان با توجه به مواد به میزبندی آزمایشگاهی چوبی ، میزبندی آزمایشگاهی فولاد ضد زنگ ، میزبندی آزمایشگاه PP ، میزبندی آزمایشگاه فلزی و غیره تقسیم کرد . با توجه به کاربرد در موقیت‌های مختلف می‌توان آن را به عنوان جدول آزمایشگاه شیمیایی طبقه‌بندی کرد که شامل : میز آزمایشگاهی فیزیک ، میز آزمایشگاهی کلاس درس ، میز آزمایشگاهی زیست شناسی ، میز آزمایشگاهی علوم ، میز آزمایشگاهی مبلمان آزمایشگاهی  و … می‌باشد .

مبلمان آزمایشگاهی

مبلمان آزمایشگاهی نه تنها بستر کار تجهیزات و ابزار آزمایش را فراهم می‌کند ، بلکه دارای کاربردهای ذخیره‌سازی است که روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می‌کند . کشوهای آزمایشگاهی از محصولات این مبلمان است که برای نگهداری اقلام کوچک طراحی شده‌اند . معمولا این محصول آزمایشگاهی به صورت کشوی بالایی و درب کابینت در زیر پیکربندی می‌شود .

به طور کلی ، از آنجایی که میزان تجهیزات آزمایشگاهی در حال افزایش است ؛ بهره‌گیری و استفاده کامل از فضای داخلی ضروریت دارد . در همین حال ، بسیاری از کشوهای آزمایشگاهی جدا می‌شود یا دارای درج‌های مخصوص برای محافظت از محتویات خود را دارا هستند .

صندلی برای آزمایشگاه ، یکی از متداول‌ترین مبلمان آزمایشگاهی می‌باشد . صندلی‌ها و چهارپایه‌ها به کاربران این امکان را می‌دهد که در حین کار در آزمایشگاه بنشینند که معمولا پشتی یا تکیه‌گاه ندارد . هنگامی که در آزمایشگاه کاربران نیاز به دور زدن برای دریافت فایل یا برقراری ارتباط با همکاران خود داشته باشند ، باید از صندلی آزمایشگاهی چرخ دار استفاده کرد .

زمانی که کاربران روی صندلی می‌نشیند ، وزن بالای بدن در کمر متمرکز می‌شود و در نتیجه فشار وارد به کمر ( دیسک ) حداقل 1.5 برابر وضعیت ایستاده است . بهره‌گیری از این محصول مبلمان آزمایشگاهی به شکل ارگونومیک تا مقداری از فشار وارده بر بدن را کاهش دهد .

مبلمان آزمایشگاهی

همانطور که از نام این محصول مشخص است ، باید در آزمایشگاه‌های مختلف از صندلی آزمایشگاهی استفاده شود . این صندلی‌ها ویژگی‌هایی است که بر اساس سلیقه افراد ارزیابی می‌شود و می‌تواند در زمینه‌های دیگری هم نقش موثری ایفا می‌کند . دلیل محبوبیت اصلی این محصول از مبلمان آزمایشگاهی به ارمغان آوردن آرامش و راحتی در هنگام انجام کارهای مربوطه است . صندلی آزمایشگاهی به شکل کاملا چرخشی ، کاربردهای فوق العاده‌ای را نیز ایجاد می‌کند .

این محصول از مبلمان آزمایشگاهی در آزمایشگاه‌ها و دندان‌پزشکی‌ها کاربرد دارد . این موضوع باعث می‌شود ، بدون آن که نیاز به بلند شدن از صندلی ، به راحتی می‌توان با گردش به طرفین ، کار خود را حل کرد . همچنین وجود پایه‌های بلند فلزی در این صندلی ، سبب استقبال بیشتر مخاطبان برای خرید می‌شود ؛ چراکه مقاوم بودن سازه فلزی سبب استحکام و دوام مساعد در آن می‌شود . با توجه به موضوعات بیان شده ، بیشتر مخاطبان و کاربران در زمینه‌های مهندسی ، پزشکی و آزمایشگاهی مختلف ، از این صندلی استفاده می‌کنند .

مبلمان آزمایشگاهی

میز و صندلی آزمایشگی تفاوت‌های زیادی با میز و صندلی‌های عادی دارند ؛ چراکه افراد قرار است ، مدت طولانی را در پشت آن‌ها مشغول به تحقیق و انجام کار باشند . از طرفی با توجه به اهمیت سلامت افراد که به روی این صندلی می‌نشینند ، این محصول مبلمان آزمایشگاهی باید در استانداردهای خاص خود ساخته شود .

در واقع ستون فقرات انسان‌ها بسیار ضعیف‌تر آن چیزی است که با نشستن‌ها طولانی مدت دچار آسیب نشود . در نظر داشته باشید که تمامی صندلی‌های آزمایشگاه ، شکل و اندازه‌های تقریبا یکسانی با یکدیگر دارند ؛ از این‌ رو شاید در نگاه اول متوجه غیر استاندارد بودن آن‌ها نشد . بنابراین ما قصد داریم که تمامی موارد مهم در صندلی آزمایشگاهی استاندارد را به شما معرفی کنیم .

اولین و مهم‌ترین نکته در هنگام انتخاب صندلی آزمایشگاهی ، استاندارد بودن ارتفاع آن است . در این راستا نکته خیلی مهمی این است که افراد نیازی به خم شدن روی میز برای انجام کارهای خود نداشته باشند . به طور کلی ارتفاع صندلی بستگی زیادی به ارتفاع میز آزمایشگاهی شما دارد .

توجه داشته باشید که اگر در هنگام نشستن روی صندلی ، آرنج و ساعد شما به راحتی و بدون خم شدن روی میز قرار بگیرد ؛ این ارتفاع به حد استانداردی است . اما اگر مجبور باشید که دست خود را دراز کنید یا این که کمر خود را خم کنید ؛ حتما به غیر استاندارد بودن صندلی آزمایشگاهی شک کنید .

برخی از ارتفاع‌های استاندارد برای این محصول مبلمان آزمایشگاهی به شرح زیر است :

  • ارتفاع استاندارد برای صندلی آزمایشگاهی برای میزهایی با ارتفاع 90 سانتی‌متر ، حدود 70 سانتی‌متر است .
  • ارتفاع استاندارد برای میزهای با ارتفاع 100 تا 110 ، حدود 75 تا 80 سانتی‌متر است .

البته شما می‌توانید برای رفع مشکل ارتفاع استاندارد ، از صندلی‌های قابل تنظیم استفاده کنید .

به طور کلی در بازار فروش و خرید مبلمان آزمایشگاهی ، انواع صندلی‌های پایه ثابت و چرخدار به بازار عرضه می‌شود . جهت انتخاب صندلی آزمایشگاهی مناسب ، حتما باید به نوع نیاز خود را در نظر بگیریم . بنابراین صندلی آزمایشگاهی پایه ثابت ، جزو آن دسته صندلی‌هایی است که تنها نشیمنگاه چرخان دارد . به طور کلی نمی‌توان به راحتی آن را به تمامی قسمت‌ها چرخش دهد و باید حتما آن را بلند کرد .

از طرفی صندلی آزمایشگاهی چرخدار ، این امکان را فراهم می‌کند که علاوه بر چرخش نشیمن ، کاربر به راحتی روی سطح زمین حرکت کند . در این محصول مبلمان آزمایشگاهی داشتن پایه صندلی ( جایگاه مخصوص پا ) یک مزیت به حساب می‌آید . زیرا تاثیر خیلی زیادی روی رفع خستگی پاها دارد .

در مبلمان آزمایشگاهی نشیمن صندلی ، نقش بسیار زیادی روی خستگی و سلامت شما دارد . زیرا اگر به صورت نرم و راحت طراحی نشود ، باعث آزار و اذیت کاربر می‌شود . از طرفی با توجه به نشستن‌های متوالی روی نشیمنگاه صندلی ، حتما باید جنس رویه و ابر درون آن مرغوب باشد .

در حقیقت ، درون نشیمن صندلی آزمایشگاهی باید از نوع ابر یا فوم سرد بسیار مرغوب و نرم استفاده شود که در طول زمان دچار از هم پاشیدگی نشود . علاوه بر آن اصولا از پارچه برای رویه نشیمن استفاده می‌شود که پارچه مانع از تعریق زیاد می‌گردد ؛ اما ماندگاری بسیار کم‌تری را دارد .

با توجه به وجود مواد شیمیایی مختلف و آسیب آن‌ها روی نشیمن ، بهتر است که به دنبال صندلی‌هایی به غیر از جنس پارچه باشید و در حال حاضر یکی از بهترین جنس‌ها برای روکش صندلی آزمایشگاهی ، وینیل است . وینیل قابلیت پاکسازی آسانی دارد و در برابر نفوذ مایعات نیز مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد .

مبلمان آزمایشگاهی

این محصول مبلمان آزمایشگاهی به غیر از آزمایشگاه‌ها ، در موقعیت‌های مکانی مختلفی از جمله کلاس درس هم کاربرد دارد . از این‌رو آن‌ها را با نام صندلی کلاسی هم شناسایی می‌شود . اما امروزه انواع مختلفی از صندلی آزمایشگاهی تولید می‌گردد که در ادامه به معرفی چند نمونه از آن‌ها خواهیم پرداخت .

این نوع محصول مبلمان آزمایشگاهی از نشیمن‌های کاملا استیل آبکاری شده طراحی و تولید می‌شوند که بدنه آن هم از جنس همان استیل می‌باشد . از ویژگی‌های استیل است که صندلی آزمایشگاهی را مقاوم در برابر زنگ زدگی می‌نماید .

علاوه بر آن ، مقاومت و استحکام بدنه و نشیمن این صندلی را افزایش می‌دهد که اساسا بدون چرخ به بازار عرضه می‌شود . از دیگر ویژگی‌های مثبت این نوع می‌توان به وزن سبک و قابلیت حمل آسان آن اشاره کرد و نیز به علت داشتن جایگاه تکیه‌گاه پا ، از ایجاد خستگی در ناحیه پاها جلوگیری می‌کند .

از این نوع صندلی علاوه بر آزمایشگاه‌ها ، در مکان‌های مختلف مانند : اداره‌ها و یا حتی آرایشگاه‌های مختلف نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند . داشتن نشیمنگاه بسیار نرم و راحت در این محصول مبلمان آزمایشگاهی سبب می‌شود که کاربر احساس خستگی نکند و نیز چرخ و پایه‌های مرغوبی را دارد که امکان حمل و نقل آسان صندلی را هم فراهم می‌کند .

ضمن آن ، روکش چرم موجود در این نوع صندلی ، جنس بسیار خوب و مرغوبی را دارد . این صندلی‌ها قابلیت تغییر ارتفاع را دارا می‌باشند که شکل بدون تکیه‌گاه طراحی و تولید می‌شوند . با بهره‌گیری و استفاده از جک مخصوص می‌توان ارتفاع آن را به راحتی تغییر داد .

این محصول قابلیت جابه‌جایی روی زمین را ندارد ؛ پایه‌های این صندلی مانند سینی پهن است . اما با توجه به وزن بسیار سبک این صندلی ، می‌توان به راحتی صندلی آزمایشگاهی پایه سینی را جابه‌جا کرد و به طور کل ، فاقد هر گونه تکیه‌گاهی است .

اما ما به دلیل استفاده از جک مخصوص به آسانی می‌توان ارتفاع آن را با تغییر داد . داشتن سینی پهن در پایه این صندلی ، سبب حفط تعادل در ارتفاع آن نیز می‌شود . همچنین از قابلیت 360 درجه‌ای پیروی می‌کند که استفاده از آن را در جهت‌ها و سمت و سوهای مختلف فراهم می‌نماید .

در مبلمان آزمایشگاهی یکی از متداول‌ترین و مهم‌ترین نوع صندلی آزمایشگاهی ، صندلی مخصوص پزشکی می‌باشد که از آن در دندان پزشکی و یا مراکز بهداشتی و درمانی استفاده می‌شود . در حقیقت ، این محصول را می‌توان در تمامی کلینیک‌ها و درمانگاه‌ها مشاهده کرد .

گفتنی است که انتخاب آزمایشگاهی مخصوص پزشکان از اهمیت بالایی برخورددار است . به هنگام خرید آن باید دقت بسیار زیادی به خرج داد ؛ زیرا پزشکان قرار است که مدت طولانی را برای درمان بیماران روی این صندلی زمان بگذرانند . صندلی آزمایشگاهی مخصوص پزشکی دارای تکیه گاه و نشیمن‌های بسیار راحت هستند و از قابلیت تنظیم ارتفاع هم پیروی می‌کنند .

یکی از بهترین مدل‌های صندلی در مبلمان آزمایشگاهی ، صندلی زیمنسی است . این صندلی‌ها کاملا اداری هستند و کلا به شکل‌های بسیار خاص و مدرن طراحی و تولید می‌شوند . اصولا این صندلی‌های ارگونومیک در محیط‌های اداری کاربرد دارند .

این صندلی‌ها با داشتن چرم مصنوعی در روکش و فوم سرد بسیار مرغوب در نشیمن هستند که خیال کاربر را از سایش یا سفت شدن نشیمن راحت می‌کند . در کل وجود پشتی‌های بسیار راحت و انحنای استاندارد آن‌ها ، باعث بهتر شدن فرم و حالت ستون فقرات می‌شود که از آسیب به آن‌ها جلوگیری می‌کند .

پایه‌های صندلی از نوع فلزی با کیفیت و مرغوب است که بسیار نرم و آرام ، روی سطح زمین حرکت می‌کند . علاوه بر آن ، این امکان هم فراهم می‌سازد تا صندلی را به صورت 360 درجه به طرفین بچرخد و نیز می‌توان ارتفاع صندلی را به راحتی براساس میز آزمایشگاهی خود تنظیم کرد .

در میان طرح‌های مبل آزمایشگاهی ، این نوع صندلی جذابیت منحصربه فردی را دارا می‌باشد . این صندلی در محیط‌هایی به غیر از آزمایشگاه هم کاربرد دارد . صندلی زین اسبی دارای پایه‌های چرخدار و پشتی بسیار نرم است و تقریبا مانند صندلی‌های زیمنسی تولید می‌شوند . در واقع تفاوت آن‌ها در این است که صندلی‌ها تنها قابلیت چرخش 180 درجه‌ای را دارند . علاوه بر آن می‌توان ارتقاع صندلی زین اسبی را به اندازه دلخواه خود تنظیم کرد .

مبلمان آزمایشگاهی ( میز و صندلی و کمد و … ) جزو مهم‌ترین و اصلی‌ترین ابزار و لوازم در آزمایشگاه‌ها به حساب می‌آید . به این جهت ، تمامی مسئولین در آزمایشگاه‌ها ، دغدغه تهیه مبل آزمایشگاهی دارای کیفیت و استاندارد را دارند . خوشبختانه امروزه تعداد تولیدکننده مبلمان آزمایشگاهی در ایران بسیار زیادتر از قبل شده است .

اما متاسفانه تعدادی از این فروشگاه‌ها ، مبلمان فاقد کیفیت و استانداردی را تولید می‌کنند . این امر سبب می‌شود که افراد علی رغم پرداخت قیمت صندلی آزمایشگاهی ، پس از استفاده در مدت زمان کوتاهی مجبور به تعویض صندلی آزمایشگاهی خواهند شد . از این‌رو ، حتما قبل از انتخاب و خرید مبل آزمایشگاهی ، درباره مراکز فروش و فروشگاه صندلی آزمایشگاهی تحقیق نماید .

شرکت و مجموعه آبادیس به عنوان یکی از معتبرترین مراکز خرید مبلمان آزمایشگاهی در ایران به حساب می‌آید که انواع مدل میز و صندلی آزمایشگاهی را برای مخاطبان طراحی و تولید می‌کند تا مخاطبان به خرید آن بپردازند . به طور کلی می‌توان گفت که محصولات دیگری همچون : دیواکوب‌ها ، پارتیشن‌ها ، اقلام تکمیلی و … نیز مکمل خوبی برای این گروه از مبلمان باشد .

مبلمان آزمایشگاهی

مبلمان آزمایشگاهی جزو مهم‌ترین وسایل در آزمایشگاه‌ها و اداره‌های می‌باشد . در این راستا ، امروزه بسیاری از مخاطبان قبل از خرید اینترنتی مبل آزمایشگاهی قصد شناسایی دارند . با توجه به نگاه خاص مخاطبان آبادیس و موضوع ” چرا آبادیس ” هدف از بیان این مطلب توسط آبادیس ، معرفی دقیق مبلمان آزمایشگاهی است که به بررسی اصولی خصوصیات آن پرداختیم .

مجموعه آبادیس یک شرکت پیش قدم و پرچمدار در صنعت طراحی و تولید و اجرای مبلمان اداری می‌باشد که در شهر کرج مشغول به فعالیت است . چراکه هموار در تلاش است که با تلفیق هنر ، دانش و تکنولوژی‌های روز دنیا و ارائه ایده‌های نو و خلاقانه محیطی کاربردی و شکیل ، درخور مجموعه‌های اداری ایجاد نماید .

مجموعه مبلمان اداری آبادیس با اتکا بر تجربیات فنی چندساله خود در صنعت مبلمان اداری و با شعار تضمین کیفیت ، قیمت مطلوب ، تحویل به موقع و خدمات پس از فروش قصد دارد ؛ آرامش و زیبایی و محیطی کاربردی مناسب شرکت و سازمان شما ارائه دهد . به طور کل شما می‌توانید از تخفیفات شگفت‌انگیز آبادیس در جهت انتخاب و خرید مبلمان آزمایشگاهی استفاده نمایید .

همچنین مارا در ترب و ایمالز دنبال کنید