دکور کافه
دکور کافه

با پیشرفت دنیای دکور و دکوراسیون ، برای هر فضایی مبلمان و دکوراسیونی طراحی و ساخته شده است . با استفاده از این مبلمان و با به کارگیری مبلمان مناسب فضای مورد نظرتان می‌توانید افرادی بسیاری را به مجموعه خود جذب کنید چرا که دکوراسیون بر روی روحیه افراد تاثیرگذار است و این تاثیر بر روی روند کاری پرسنل نیز موثر است .

یکی از این دکوراسیون‌های بسیار مهم ، دکور کافه است . کافه فضایی است که افراد در هنگام اوغات و فراغت ، خوشگذرانی ، آشنایی ، استراحت و … به آن مراجعه می‌کنند بنابراین دکور این فضا بسیار مهم و حائز اهمیت است و باید تاثیرگذاری مثبتی بر روی افراد داشته باشد . در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با دکور کافه ، انواع سبک طراحی و دکور کافه ، عناصر مهم و تشکیل‌هنده‌ی دکور و نیز ویژگی‌های هر کدام آشنا کنیم .

دکور کافه

همانطور که در قسمت بالا اشاره شد کافه فضایی است برای خوشگذرانی و استراحت بنابراین باید دارای سبک دکوراسیون خاص و آرامبخش باشد . دکور کافه به معنی مبلمان کافه است و به تمامی اجزای تشکیل‌دهنده‌ی کافه ، دکور کافه می‌گویند که سبک دکور کافه بسیار مهم است و باید در ابتدا نسبت به آن آشنا بود ، در ادامه مقاله شما عزیزان را با انواع دکور کافه و سبک طراحی دکور کافه آشنا خواهیم کرد .

دکور کافه

دکوراسیون و دکور کافه دارای انواع متنوعی است و به طور کلی به شرح زیر می‌باشد :

دکور کافه کلاسیک از محبوب‌ترین دکورها است که در این دکور اغلب از وسایل چوبی خصوصا با چوب طبیعی استفاده می‌شود این سبک دکور در مناطق مرطوب بسیار زیبا و خاص است چرا که دکور کافه شبیه به یک کلبه جنگلی می‌شود و بوی چوب در کافه احساس لذت‌بخشی به افراد خواهد بخشید . این سبک دارای وقار بسزایی است و استفاده از مبلمان سلطنتی و منبت‌کاری شده در این سبک باعث ایجاد یک فضای خاص خواهد شد .

در این سبک دکور کافه از اجزای ساده و منیمال استفاده می‌شود و این دکور کافه بسیار مقرون به صرفه است . در این دکوراسیون از رنگ‌های روشن و نود استفاده می‌شود و فضایی دلباز ایجاد می‌کند .

در این نوع دکور کافه تنوع بسیار زیاد و زیبایی است چرا که سنت در هر شهر و در هر کشور متفاوت است به عنوان مثال در ایران برای ایجاد دکور سنتی اغلب از صنایع دستی مناطق مختلف ، فرش‌های تزیینی و دستباف و از تخت‌هایی به عنوان میز و مبل استفاده می‌شود .

دکور کافه

سبک طراحی دکور کافه بسیار جذاب و متنوع است و در ادامه شما را با چند نمونه از محبوب‌ترین آنها آشنا خواهیم کرد .

سبک استوایی که با رنگ سبز و پوشش گیاهی مانند درختان نخل مشخص می‌شود که یکی از سبک‌های مورد تقاضا است . بسیاری از کافه‌ها از طریق گیاهان ، گل‌ها ، چوب‌ها ، کاغذهای نقاشی طبیعت ، فضاهایی را ایجاد می‌کنند که شما را در یک لحظه به جهان‌های استوایی سفر می‌کنند .

سبک بوهمی در جایی بین روستیک و صنعتی قرار می‌گیرد ، اما حس منحصر به فرد و کمی جذابیت بی نظیر را به آن اضافه می‌کند . این یک انتخاب جذاب برای کسانی است که استفاده از راه‌حل‌های التقاطی را به دنبال کردن مسیر شکسته ترجیح می‌دهند .

سبک روستیک امروزه بسیار محبوب شده است . این سبک از طبیعت الهام گرفته شده و بر استفاده از مواد طبیعی مانند چوب ، سنگ و فلز تمرکز دارد . می‌توانید از آن برای ایجاد فضایی پر انرژی یا محیطی آرام استفاده کنید ، بنابراین جای تعجب نیست که بسیاری از کافه‌ها به این زیبایی شناسی مراجعه کنند .

اگر می‌خواهید کافه خود را به سبک روستیک تزئین کنید ، باید یک پالت رنگی گرم و جذاب انتخاب کنید و دیوارهای خود را با نقاشی و عکس‌های روستیک تزئین کنید . می‌توانید نور را طبیعی نگه دارید و اجازه دهید نور خورشید نقش خود را ایفا کند ، یا می‌توانید چند لامپ با لامپ‌های گرم برای روشنایی کافی شاپ خود در عصر اضافه کنید .

اگر می‌خواهید فضایی شیک در کافی شاپ خود ایجاد کنید ، از سبک آرت دکو استفاده کنید . این سبک در دهه 1920 و 1930 مرسوم بود . با اشکال هندسی متقارن مشخص می‌شود که اغلب با اشکال و زیور آلات طبیعی بسیار شیک آمیخته می‌شود ، مانند مبلمان چوبی . سبک آرت دکو بر روی رنگ‌هایی با کنتراست زیاد تمرکز می‌کند ، بنابراین برای ایجاد یک کافی شاپ پیچیده عالی است . استفاده از برنج و کروم نیز این سبک را مشخص می‌کند .

سبک اسکاندیناوی با نور زیاد ، رنگ‌های سفید ، خطوط تمیز و استفاده از چوب ، بتن و فولاد برای ایجاد این ظاهر متمایز نوردیک مشخص می‌شود . همه چیز در مورد اعمال محدودیت در انتخاب‌های دکوراسیون شما بدون اینکه فضا کسل کننده و به طور ناراحت کننده‌ای خالی به نظر برسد است .

سبک اسکاندیناوی بسیار متنوع است ، اما ما می‌توانیم آن را عمدتاً با سادگی مشخص کنیم . به دیوارهای سفید ، کف‌های بتنی تیره ، مبلمان شیک و استفاده از دکوراسیون مینیمال برای تکمیل ظاهر فکر کنید . سبک کلی آن بی‌عیب و نقص است و آن را برای ایجاد یک محیط جذاب و راحت عالی می‌کند .

دکور کافه

در دکور کافه مبلمانی وجود دارد که مجموع آنها دکور کافه را تشکیل می‌دهد . در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد .

یکی از اصلی‌ترین اجزای دکور کافه ، صندلی‌ها هستند . برای ساخت یک رستوران باید صندلی‌هایی باشد تا افراد بتوانند برای ساعاتی در کافه احساس راحتی و آسودگی داشته باشند و مشغول پذیرایی از خود شوند . این صندلی‌ها به دلیل وجود انواع سبک‌های دکور کافه دارای انواع متنوعی است که در ادامه‌ی مقاله شما را با انواع آن آشنا خواهیم کرد .

  1. صندلی تونت
  2. صندلی تولیکس
  3. صندلی تولیکس با رویه چوبی
  4. نشمین‌های مکمل

صندلی تونت : این صندلی در ایران به صندلی لهستانی نیز معروف است . صندلی تونت تاریخچه‌ی طولانی دارد و به آن پدربزرگ صندلی‌ها می‌گویند . این نوع صندلی اغلب در کافی‌شاپ‌ها استفاده می‌شود ، صندلی تونت مناسب فضاهای کلاسیک است می‌توان در کافه‌های مدرن هم از آن استفاده نمود و با استفاده از تعداد کمی از این نوع صندلی در گوشه‌ای از کافه می‌توان قسمتی کلاسیک و تاریخی ایجاد نمود و این صندلی دارای طرفداران بسیاری است که با این کار می‌توانید مشتریان بسیاری را به کافه خود جذب نمایید .

این صندلی در انواع جنس و متریال یعنی صندلی تونت چوبی ، صندلی تونت فلزی ، صندلی تونت پلاستیکی طراحی و ساخته شده است . اما اصلی‌ترین دکور کافه صندلی تونت چوبی است . این صندلی از چوب‌های مقاوم مانند چوب راش ، گردو و … ساخته شده است و در انواع رنگ‌ها می‌‍‌باشد به دلیل استفاده از اینگونه چوب‌ها دارای مقاومت و طول عمر بسیار بالایی است .

همچنین به خاطر استفاده از چوب طبیعی دارای قیمت نسبتا بالایی نیز است . جنس و متریال فلزی ، پلاستیکی دارای قسمت مناسب و ارزانی هستند اما شکل اصلی این صندلی را ندارند و مانند جنس چوبی آن کلاسیک و زیبا نیستند . این صندلی که از اجزای دکور کافه است در انواع مدل‌ها اعم از صندلی تونت راک ، صندلی تونت بی‌دسته ، صندلی تونت نیکتی ، صندلی تونت دسته‌دار ساخته شده است .

صندلی تولیکس : صندلی تولیکس از بدنه فلزی و رنگ کوره‌ای است . به همین دلیل این صندلی بسیار با دوام است و در کافه‌ها و دکور کافه بسیار پر کاربرد می‌باشد . این صندلی در انواع گوناگونی از رنگ‌ها طراحی و ساخته شده‌اند که شما می‌توانید هر کدام که با سبک دکور کافه و سلیقه‌تان منطبق است را برای کافه خود تهیه نمایید . همچنین این صندلی به دلیل جنس فلزی که دارد بسیار مناسب کافه‌های مدرن و مینیمالیسم است .

صندلی تولیکس با رویه چوبی : این صندلی از جنس چوب نیز ساخته شده است و استفاده از آن در محیط‌های فانتزی و کلاسیک بسیار توصیه می‌شود . این صندلی نیز دارای رنگ‌های متنوعی است .

نشیمن‌های مکمل : شما می‌توانید با استفاده از انواع صندلی ، مبلمان‌ها فضایی خاص و زیبا در کافه خود ایجاد نمایید و جسارتی در طراحی دکور کافه خود خواهید داشت . همچنین می‌توانید با استفاده از مبلمان نیمکتی که در انواع جنس فلزی ، چوبی ، چرم و … ساخته شده است استفاده نمایید و فضایی راحت و دوستانه ایجاد نمایید .

استفاده از دیوارکوب‌ها در دکور کافه برای تغییر دیوارهای محیط می‌باشد . دیوارکوب ، پوششی است که بر روی دیوار و یا سقف ، استفاده می‌شود که سبکی تزئینی در پنل‌سازی چوب است . این محصول در منازلی با سبک سنتی رایج است . دیوارکوب‌ها معمولاً به صورت عمودی نصب می‌شوند ؛ هر چند برخی از افراد برای ایجاد ظاهری متفاوت و برای ایجاد تنوع آنها را به صورت افقی نصب می‌کنند .

استفاده از دیوارکوب در فضاهای مسکونی و منازل جلوه‌ی چندان جالبی به محیط نمی‌دهد و جذابیت خاصی ایجاد نمی‌کند ؛ مگر اینکه آن را روی ستون‌ها و یا فضای بین کابینت‌های آشپزخانه نصب کنند اما به طور کلی فضا را در منازل بی‌روح می‌کند . در حالی که استفاده از دیوارکوب برای فضاهایی مانند کافه و رستوران‌ها مناسب‌تر است و در صورتی که طبق اصول طراحی دکوراسیون اجرا شود ، دکور کافه را بسیار شیک و رسمی می‌کند .

طوری که هیچ متریال دکوراتیو دیگر و نیز کاغذ دیواری‌های گران نمی‌توانند چنین جذابیت و رسمیتی به فضای اداری ببخشند . دیوارکوب ، همانطور که گفته شد علاوه بر دیوار بر روی سقف‌ها نیز نصب می‌شوند و از نظر نصب و اجرا نیز سریع و به آسانی نصب می‌شوند و دارای قیمت مناسبی هستند .

دیوارکوب دارای طرح‌ها و رنگ‌های متنوع هستند و عملکردهای متنوعی دارند که در بخش‌های مختلف مانند محل سکونت ، محل کار و اداره‌ها و دیگر اماکن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند . دیوارکوب‌ها در انواع جنس و متریال طراحی و ساخته شده‌اند که یکی از پرطرفدارترین آنها ، دیوارکوب MDF است .

فلاورباکس‌ها از جمله مبلمان مهم دکور کافه‌ها هستند که برای زیباسازی فضاها از آنها استفاده می‌شود . فلاورباکس سفالی ، فلاورباکس سنگی ، فلاورباکس فلزی ، فلاورباکس MDF ، فلاورباکس چوبی ، فلاورباکس شیشه‌ای از انواع آن هستند . این فلاورباکس‌ها هر کدام دارای ساز و ابعاد ، طرح و رنگ متفاوتی می‌باشند . همچنین فلاورباکس‌ها دارای انواعی از نظر نوع کاربری هستند که می‌توان به فلاورباکس زمینی ، فلاورباکس دیواری ، فلاورباس آویز اشاره نمود .

دکور کافه

شرکت طراحی مبلمان اداری آبادیس با استفاده از این مقاله شما عزیزان را با یکی از مهم‌ترین دکوراسیون‌ها یعنی دکور کافه آشنا کرد و همچنین شما را نسبت به مبلمان ، انواع آن از نظر دکوراسیون و سبک آشنا نمود تا بهترین دکور کافه را انتخاب نمایید .

همچنین مارا در ترب و ایمالز دنبال کنید