دکوراسیون باشگاهی
دکوراسیون باشگاهی

برای ایجاد فضایی جذاب ، زیبا و با نظم نیاز به دکوراسیون استاندارد و مناسب آن داریم . که امروزه شاهد پیشرفت انواع دکوراسیون هستیم . اماکن عمومی از جمله فضاهایی هستند که زیبایی آنها بسیار مهم وحائز اهمیت است چرا که محل رفت و آمد بسیاری از افراد می‌باشد و باید متناسب فضای مورد نظر باشد . همچنین این دکوراسیون باید فضارا سازماندهی کند و باعث ایجاد نظم شود .

یکی از این مکان‌های عمومی و پر رفت و آمد ، باشگاه‌ها هستند . باشگاه‌ها با توجه به خدماتی که ارائه می‌دهند ، دکوراسیونشان انتخاب می‌شود . باید دکوراسیون باگاهی طوری باشد که اغلب افراد هنگام ورود و حضور در باشگاه احساس خوشایندی داشته باشند .

بنابراین باید دکوراسیون باشگاهی را انتخاب کرد که متناسب ، مناسب ، استاندارد و با کیفیت باشد و بتواند آن نیازهایی که افراد دارند را برطرف نماید . با کمک این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با این دکوراسیون یعنی دکوراسیون باشگاهی ، عناصر لازم و مهم دکوراسیون باشگاهی و ویژگی‌های هر یک از آنها و نیز با نکات مهم در انتخاب این دکوراسیون آشنا کنیم .

دکوراسیون باشگاهی

این نوع دکوراسیون همانطور که از اسمش مشخص است برای فضاهای باشگاهی است و طراحی آن باید طوری باشد که نیاز افراد گوناگونی را در هنگام حضور در باشگاه برطرف نماید . دکوراسیون باشگاهی دارای عناصر متنوعی است که در ادامه‌ی مقاله می‌خواهیم شما را با برخی از آنها که مهم و لازم هستند ، آشنا کنیم .

دکوراسیون باشگاهی

کمدهای باشگاهی از جمله مهم‌ترین عناصر دکوراسیون باشگاهی هستند و برای قسمت رختکن باشگاه طراحی و ساخته شده است . این کمد به منظور ایجاد نظم و امنیت در باشگاه خصوصا در فضای شلوغ رختکن ساخته شده است و این کمد کاربردی مانند سایر کمدها در انواع متنوعی از نظر جنس و متریال و تعداد درب‌ها ساخته شده‌اند .

 • کمد باشگاهی MDF : MDF ، از جمله متریال‌هایی است که بسیار در صنعت دکوراسیون و مبلمان اداری پر کاربرد است و می‌باشد . چرا که MDF دارای انواع متنوعی از روکش‌ها مانند هایگلاس ، وکیوم و … است ؛ به همین دلیل برای هر نوع سلیقه‌ای موجود است . یکی از بزرگترین مزایای MDF این است که در ساخت آن از تخته فیبر با چگالی متوسط استفاده شده است که این مواد ارزان می‌باشد . معمولاً می‌توانید MDF را با هزینه‌ی کمتری نسبت به چوب واقعی تهیه کنید .

از دیگر مزایای MDF این است که می‌توانید مانند چوب آن را رنگ‌آمیزی کنید و مشخص نمی‌شود یک چوب مصنوعی است . MDF سطح نسبتاً محکم و مقاومی دارد که باعث می‌شود به راحتی دچار ترک‌خوردگی یا شکستگی نشود .  در برابر حرارت مقاومت بالایی دارد و حرارت بالا را تحمل می‌کند . MDF  بر حشرات ، میکروب و قارچ‌ها مقاوم است و خیال مشتریان از این نظر آسوده است . MDF نسبت به چوب جامد شکل‌پذیری آسان‌تر و راحت‌تری دارد . همچنین می‌توان کنده‌کاری و طراحی را با دقت بیشتری بر روی MDF انجام داد .

صد درصد از مواد بازیافتی در ساخت آن استفاده می‌شود و هیچ درختی قطع نمی‌شود . بنابراین با محیط زیست سازگار است . از مزایا این کمد باشگاهی می‌توان به زنگ زنگ بودن آن و مقاوم بودن در برابر خوردگی و پوسیدگی متریال اشاره کرد و نیز سفارشی بودن آن از مزیت‌های کمد باشگاهی MDF است یعنی می‌توانید متناسب با فضای رختکن باشگاه خود ، این نوع کمد باشگاهی را را سفارش دهید و مختص محیط و دکوراسیون باشگاهی شما طراحی و ساخته می‌شود .

اکنون با مزایا این متریال بسیار پر کاربرد آشنا شدید و این از دلایلی است که این متریال بسیار کاربرد دارد . کمد باشگاهی MDF نیز دارای این مزایایی است و در اندازه سایز و ابعاد و رنگ‌های مختلف طراحی و ساخته می‌شود . همچنین در ساخت کمد باشگاهی به دلیل کاربرد آن در محیط‌های عمومی MDF ضد آب استفاده می‌شود و از روکش‌هایی که در برابر آب و رطوبت مقاوم هستند به کار گرفته می‌شود چرا که ممکن است در معرض آب قرار بگیرد حتی به طور اتفاقی .

اما این کمد مانند سایر کمدهای MDF دارای معایبی نیز است یکی از شایع‌ترین آنها ضد آب نبودن اکثر روکش‌های MDF است و امکان متورم شدن سطح آن در رطوبت نسبت به سایر متریال‌ها بسیار بالا است . همچنین کمد باشگاهی MDF نسبت به جنس چوب مقاومت کمتری در برابر ضربه و فشار دارد بنابراین باید بسیار محتاطانه و با دقت تمام از این کمد باشگاهی استفاده کرد .

 • کمد باشگاهی  PVC : کمد باشگاهی  PVC از دیگر انواع کمد باشگاهی از نظر جنس و متریال است . این کمد باشگاهی از نوعی روکش پلاستیکی فشرده طراحی و ساخته می‌شود و به علت مراحل ساخت فشرده و همین فشرده‌سازی مقاوم است همچنین مانند MDF دارای انواع متفاوتی می‌باشد و برای تمامی محیط‌ها و دکوراسیون باشگاهی موجود است .

PVC ، از متریال رایجی است که در ساخت کمد باشگاهی بسیار استفاده می‌شود چرا که ورقه‌های PVC مقاوم هستند و از انتقال رطوبت و هر چیزی به داخل کمد‌ها جلوگیری می‌کند و این کمد باشگاهی ضد آب و بسیار مقاوم است . از مزایا یک خوب کمد باشگاهی که در اماکن عمومی است ؛ ضد باکتری و قارچ بودن آنها است چرا کاربرد کمد باشگاهی برای فضاهای عمومی است و ممکن است هر فرد عامل انتقال انواع باکتری‌ها باشد و فضا و وسایل‌های رختکن باشگاه را آلوده کند کمد باشگاهی PVC دارای چنین ویژگی است یعنی مانع رشد باکتری‌ها می‌شود .

یکی دیگر از مزیت‌های این کمد باشگاهی با این جنس ، وزن سبک آن است و به راحتی حمل و نصب می‌شود و نیز همانطور که گفته شد این کمد باشگاهی ضد آب و بسیار مقاوم است بنابراین می‌‎توان به راحتی آن را ضدعفونی و تمیز و شستشو نمود چرا که در برابر آب و رطوبت و نیز مواد شوینده و شیمیایی بسیار مقاوم است . کمد باشگاهی PVC دارای طول عمر بالا و با دوام است و در دراز مدت می‌توان از آن استفاده نمود بدون اینکه دچار خوردگی و یا حتی پوسیدگی شود . این کمد قیمت نسبتا مناسبی دارد و با استفاده از آن می‌توان با بودجه‌ی کمتری دکوراسیون باشگاهی خود را تشکیل داد .

 • کمد باشگاهی HPL : یکی دیگر از کمدهای باشگاهی از نظر جنس و متریال ، کمد باشگاهی HPL است . این کمد باشگاهی از ورقه‌‌های HPL ( High Pressure Laminate ) به معنی لمینیت با فشار بالا است ، طراحی و ساخته می‌شود . با استفاده از این کمد می‌توان به دکوراسیون باشگاهی سبک مدرن خاص و شکیلی بخشید .

کمد باشگاهی HPL به صورت استاندارد و نیز به صورت سفارشی طراحی و ساخته می‌شوند و شما می‌توانید با توجه به مکان رختکن باشگاه و دکوراسیون باشگاهی آن و نیز نیازهای خود آن را انتخاب نمایید و سفارش دهید . این کمد نیز مانند کمد باشگاهی PVC ضد آب و بسیار مقاوم است .

این کمد یکی از بهترین کمدهای باشگاهی به حساب می‌آید . همانطور که می‌دانید حفظ نظافت در مراکز عمومی و محیط‌هایی مانند رختکن‌ها بسیار مهم و حائز اهمیت است این کمد را به راحتی می‌توان تمیز کرد و سهولت شستشو از مزیت‌های بسیار مهم این کمد باشگاهی است چرا که این کمد باشگاهی مقاوم است و در برابر مواد شوینده و ضدعفونی و شیمیایی مقاومت بالایی دارد . همچنین این کمد باشگاهی در برابر ابکتری‌ها و قارچ‌ها مقاوم است و نیز دارای متنوعی از رنگ‌های زیبا و شکیل است و دارای قیمت مناسبی می‌باشد . 

 • کمد باشگاهی فلزی : می‌توان گفت اولین کمد باشگاهی از جنس فلز طراحی و ساخته شده است . این نوع کمد باشگاهی همانطور از اسمش مشخص است از فلز می‌باشد و مقاومت بسیار بالایی دارد .

اما فلز در برابر رطوبت دچار خوردگی و پوسیدگی می‌شود به همین دلیل عمر زیادی ندارد ولی با استفاده از رنگ‌هایی که آن را در برابر زنگ زدگی مقاوم و عایق می‌کند می‌توان این مشکل را حل کرد . امروزه برای ساخت لوازم و وسایل فلزی مانند کمد باشگاهی فلزی از فلز استیل استفاده می‌شود چرا در برابر خوردگی و پوسیدگی مقاوم است و این فلز در دو رنگ نقره‌ای و طلایی می‌باشد .

همچنین کمدهای باشگاهی از نظر تعداد درب متنوع هستند و شما می‌توانید با توجه به محیط و دکوراسیون باشگاهی خود آن را انتخاب نمایید .

 • کمد باشگاهی دو درب
 • کمد باشگاهی چهار درب
 • کمد باشگاهی شش درب
 • کمد باشگاهی هشت درب
 • کمد باشگاهی ده درب
 • کمد باشگاهی دوازده درب

دیوارکوب‌ها برای تزیین دیوارهای فضاهایی مانند فضاهای باشگاهی استفاده می‌شود و دیوارکوب‌ها دارای عایق خوبی در برابر آتش سوزی و سر و صدا دارند . با استفاده از دیوارکوب در دکوراسیون باشگاهی می‌توان از ایجاد مزاحمت با سر و صداهای باشگاه برای دیگر افراد جلوگیری کرد . دیوارکوب‌ها اغلب از جنس و متریال MDF هستند چرا که این جنس بسیار مناسب ساخت دیوارکوب است و دارای انواع متنوعی می‌باشد .

دیوارکوب MDF تخته سه‌لا و محصولات چوبی مهندسی مشابه است . بر خلاف چوب واقعی ،MDF  دارای گره ، دانه یا پیچش نیست و سطح صاف آن به راحتی اره می‌شود و به راحتی بدون ترک خوردگی ، سوختگی یا حتی پاره شدن می‌توان آن را برش داد . برای بسیاری از کارها MDF می‌‎تواند انتخاب عالی باشد . کار با MDF همان کار با چوب واقعی است به همین شما نیازی به مهارت‎‌های جدید یا ابزارهای خاصی ندارید . برای بسیاری از پروژه‌ها اعم از کابینت آشپزخانه یا دیوارکوب‎‌ها ، آن‌ها دارای قیمت مناسب هستند .

MDF بسیار شبیه به چوب طبیعی است چرا که از خرده چوب‌های طبیعی تولید می‌شود . MDF خالص خود به تنهایی زیبایی چندانی مانند چوب طبیعی ندارد اما روکش‌های زیبا و متنوعی از طرح‌ها و رنگ‌ها طراحی و ساخته شده‌اند و ظاهر MDF را بسیار زیبا و شکیل می‌کند .

به همین دلیل است که محصولات MDF دارای انواع متنوعی هستند . تولید انواع دیوارکوب MDF نیز مانند تمامی محصولات MDF از انواع متنوعی استفاده شده است که هر کدام از آنها دارای ویژگی خاصی است و سبک خاص و مشخصی در فضا ایجاد می‌کند و برای انواع دکوراسیون باشگاهی موجود است .

همانطور که گفته شد MDF دارای انواع روکش MDF مانند روکش ملامینه ، روکش هایگلاس ، روکش ساده ، روکش وکیوم و … است که هر کدام از آنها دارای ویژگی‌های خاصی هستند . پرطرفدارترین و متداول‌ترین نوع روکش MDF ، روکش ملامینه است که بر روی آن انواع کاغذ‌ها و رنگ‌ها و نقش‌های مختلف را با چسب آغشته و با فشار و حرارت پرسی بر روی تخته می‌چسبانند . شما با توجه به دکوراسیون باشگاهی و سایر اجزای دکوراسیون باشگاهی خود می‌توانید دیوارکوب مناسب را انتخاب نمایید .

دکوراسیون باشگاهی
 1. طول عمر و دوام اجزای دکوراسیون باشگاهی
 2. آگاهی از نحوه‌ی استفاده از اجزای دکوراسیون باشگاهی
 3. کیفیت مطلوب عناصر دکوراسیون باشگاهی
 4. توجه به سبک مکان مورد نظر خود و ابعاد آن
 5. توجه به متریال استفاده شده در ساخت عناصر این دکوراسیون و نیز متریال آنها و همچنین یراق آلات آن
 6. توجه به محیط باشگاه و دکوراسیون باشگاهی متناسب آن
 7. استفاده از عناصر دکوراسیون باشگاهی بروز و جدید و تهیه اجزای دکوراسیون باشگاهی بازار برای مکان خود
 8. توجه به بودجه و سلایق خود
 9. الویت بندی بخش‌ها و در نظر گرفتن تمامی جوانب
 10. توجه به طرح و رنگ اجزا و عناصر این دکوراسیون و سبک دکوراسیون باشگاهی
دکوراسیون باشگاهی

شرکت طراحی مبلمان اداری آبادیس با استفاده از این مقاله شما را با یکی از دکوراسیون‌های مهم و اساسی فضاهای عمومی که دارای اهمیت بسیاری هستند یعنی دکوراسیون باشگاهی ، اجزای لازم این دکوراسیون و ویژگی‌های هر یک از آنها و نیز نکات مهم در انتخاب دکوراسیون باشگاهی آشنا کرد تا نسبت به تمامی آنها آگاه باشید و بهترین را برای باشگاه و فضای خود انتخاب نمایید .

همچنین مارا در ترب و ایمالز دنبال کنید