میز فکر
دکوراسیون ادارات

از مهم‌ترین دکوراسیون‌ها ، دکوراسیون فضاهای عمومی ، شلوغ و پر رفت و آمد هستند . دکوراسیون ادارات از مهم‌ترین دکوراسیون به حساب می‌آیند . این دکوراسیون به دلیل اینکه طراحی شده برای فضاهای اداری و شرکت‌ها هستند دارای انواع متنوعی می‌باشند و باید با در نظر گرفتن تجهیزات متفاوت آن ، انواع طرح‌های این دکوراسیون ، بودجه و سلایقتان آن را انتخاب نمایید .

بنابراین باید نسبت به این دکوراسیون ، عناصر لازم و با اهمیت دکوراسیون ادارات ، اصول طراحی دکوراسیون ادارات و نکات مهم در تهیه و انتخاب آن آشنا بود تا به بهترین نحو و کاملا آگاهانه آن را برای اداره‌ی خود انتخاب نمایید .

کمد دکوراتیو بلند مدست تیپ 1101T

میزها از جمله تجهیزات دکوراسیون ادارات هستند که از اهمیت بسزایی برخوردار هستند . میز وسیله‌ای است که در طول مدت حضور افراد و کارمندان در اداره و محل خود روی آن مستقر هستند و هنگام انجام وظایفشان بر روی آنها می‌نشینند . به همین علت نوع میز ، کیفیت آن بر روی روندکاری افراد تأثیرگذار است .

میز مدیریت : میز مدیریت برای مدیر یک شرکت ، اداره و مجموعه‌ای طراحی و ساخته می‌شود . میز مدیریت از جنس چوب طبیعی و MDF طراحی و ساخته می‌شود . میز مدیریت با چوب طبیعی از چوب‌های مقاوم و با دوام مانند چوب گردو ، چوب راش ، چوب افرا و … ساخته می‌شود اما این نوع میز مدیریت به دلیل جنس طبیعی که دارد دارای قیمت نسبتا بالایی است .

میز مدیریت MDF در انواع روکش‌های MDF مانند روکش ساده ، روکش وکیوم ، روکش هایگلاس و … ساخته می‌شود این میز که از عناصر لازم دکوراسیون ادارات است جنس مقاومی در برابر فشار ، ضربه و رطوبت دارد و دارای قیمت مناسب و مقرون به صرفه‌ای است .

میز معاونت : میز معاونت برای معاون یک اداره و بخش ، طراحی و ساخته می‌شود این میز نیز مانند میز مدیریت در انواع جنس و متریال یعنی جنس چوب طبیعی و MDF ساخته می‌شود و دارای انواع متفاوتی از طرح و رنگ است .

میز کنفرانس : همانطور که می‌دانید در ادارات و مکان‌های بزرگ با بخش‌های گوناگون همیشه جلسات و کنفرانس‌های متفاوتی برگزار می‌شود این جلسات نیاز به میز و صندلی‌هایی برای افراد حاضر در جلسه دارند . بکی از میزهای مهم و تجهیزات لازم دکوراسیون ادارات میز کنفرانس است .

میز کنفرانس اغلب از جنس و متریال MDF در انواع طرح و رنگ ساخته می‌شود همچنینی این میز در انواع اشکال‌ها مانند میز کنفرانس دایره ، میز کنفرانس مستطیل ، میز کنفرانس بیضی و مربع طراحی و ساخته شده است . این میز به طور کلی به دوسته میز کنفرانس L و میز کنفرانس U تقسیم‌بندی می‌شود .

میز گردهمایی : میزهای گردهمایی برای جلسات داخلی ادارات در دکوراسیون ادارات وجود دارند . این میز در انواع مختلف طرح و رنگ ، سایز و ابعاد ساخته شده است و اغلب از جنس و متریال MDF است . میز گردهمایی در شکل C و U ساخته می‌شود . تمامی این میزها اعم از میز مدیریت ، میز گردهمایی ، میز کارمندی ، میز معاونت ، میز کارشناسی ، میز کنفرانس و … در انواع متفاوتی ساخته شده‌اند و باید بر اساس اصل ارگونومیک باشند تا افراد هنگام استفاده از آن احساس خوشایند و راحتی داشته باشند .

پارتیشن‌های اداری که یکی دیگر از عناصر دکوراسیون ادارات هستند دارای انواع متفاوتی می‌باشند واغلب از جنس و متریال MDF هستند . پارتیشن‌های MDF اداری به طور کلی به دو دسته تقسیم می‌شوند که شامل تک‌جداره و دوجداره می‌شوند . یکی از عامل‌های مهم و اصلی قیمت پارتیشن MDF نوع ساختار آن یعنی تک‌جداره یا دوجداره بودن آن است . بنابراین تصمیم‌گیری شما در مورد استفاده از هر نوع آنها مهم‌ترین عامل در تعیین قیمت پارتیشن اداری است .

تعداد جداره نشان‌دهنده‌ی ضخامت پارتیشن MDF است . استقامت بدنه‌ی پارتیشن اداری با تعداد جداره‌های آن مشخص و تعیین می‌شود . پس این کاملاً طبیعی است که هر چه تعداد جداره بیشتر باشد به همان نسبت نیز قیمت آنها گران‌تر خواهد بود . و این مورد بسیار بر قیمت پارتیشن MDF تأثیر می‌‌گذارد .

قیمت پارتیشن تک‌جداره به نوع جنس و متریال استفاده شده در ساخت آن بستگی دارد . پارتیشن MDF بسیار مقرون به صرفه است و پارتیشن MDF تک‌جداره گزینه‌ی مناسبی است . شما عزیزان هر چقدر جنس مرغوب‌تر و باکیفیت‌تری برای جداره‌های پارتیشن انتخاب کنید ؛ قیمت پارتیشن تک‌جداره نیز بالاتر خواهد بود . البته که به صورت کلی قیمت پارتیشن‌های MDF دوجداره بیشتر از تک‌جداره است . به همین دلیل شما باید در انتخاب پارتیشن اداری خود بسیار با دقت و محتاط باشید تا با مشکل مواجه نشوید .

اگر فضای اداره‌ی شما دارای سکوت است یا صدای زیادی وجود ندارد ، شما ملزم به استفاده از پارتیشن MDF دوجداره در طراحی مبلمان اداری خود نیستید و بهترین گزینه این است که پارتیشن‌های تک‌جداره استفاده کنید . یکی از مهم‌ترین مزایای پارتیشن‌های تک‌جداره این است که به آسانی این پارتیشن‌ها نصب می‌شوند و همچنین سهولت نگهداری و قیمت ارزان‌تر آنها از مهم‌ترین مزایای آن است . اغلب در پارتیشن‌های تک‌جداره از آلومینیوم به عنوان بستر آن و از متریال‌هایی مانند MDF ، فلز ، فیبر ، شیشه و … به عنوان کامل‌کننده‌ی آن استفاده می‌شود .

با توجه به نکاتی که ذکر شد طبیعی است که قیمت پارتیشن MDF دوجداره مقداری بالاتر از تک‌جداره است . این نوع پارتیشن نیز بسیار محبوب است ؛ چرا که کارایی و عملکرد آنها ارتقاء داده شده است . شما می‌توانید با استفاده از پارتیشن‌های دوجداره محیطی منظم و ساکتی داشته باشیم .

در فضاهای مسکونی نیز می‌توان از این مدل پارتیشن MDF استفاده کرد به همین دلیل پرفروش‌ و پرطرفدار است . می‌توانید پارتیشن‌های دوجداره را با انواع آکواریوم‌ها ، کتابخانه‌ها و قفسه‌بندی‌ها ترکیب کنید و فضایی خاص و متنوعی را در اداره‌ی خود ایجاد نمایید . این نوع پارتیشن‌ها عایق صدا و حرارت هستند . در ساخت بستر آنها از آلومینیوم یا PVC یا UPVC استفاده می‌شود و برای بخش‌های دیگر آن از MDF و چوب استفاده می‌شود . قیمت پارتیشن MDF دوجداره نیز بسته به نوع اتصالات ، نوع MDF ، یراق‌آلات و دیگر عوامل متغیر است .

دیوارکوب‌ها از تجهیزات لازم و مهم دکوراسیون ادارات هستند و نیز بسیار پر کاربرد می‌باشند . این محصول اداری از جنس و متریال MDF ساخته شده است . بر خلاف چوب واقعی ، MDF  دارای گره ، دانه یا پیچش نیست و سطح صاف آن به راحتی اره می‌شود و به راحتی بدون ترک خوردگی ، سوختگی یا حتی پاره شدن می‌توان آن را برش داد . برای بسیاری از کارها MDF می‌‎تواند انتخاب عالی باشد . کار با MDF همان کار با چوب واقعی است به همین دلیل شما نیازی به مهارت‎‌های جدید یا ابزارهای خاصی ندارید .

برای بسیاری از پروژه‌ها اعم از کابینت آشپزخانه یا دیوارکوب‎‌ها ، آن‌ها دارای قیمت مناسب هستند . MDF بسیار شبیه به چوب طبیعی است چرا که از خرده چوب‌های طبیعی تولید می‌شود . MDF خالص خود به تنهایی زیبایی چندانی مانند چوب طبیعی ندارد اما روکش‌های زیبا و متنوعی از طرح‌ها و رنگ‌ها طراحی و ساخته شده‌اند و ظاهر MDF را بسیار زیبا و شکیل می‌کند . به همین دلیل است که محصولات MDF دارای انواع متنوعی هستند .

تولید انواع دیوارکوب MDF نیز مانند تمامی محصولات MDF از انواع متنوعی استفاده شده است که هر کدام از آنها دارای ویژگی خاصی است و سبک خاص و مشخصی در فضا ایجاد می‌کند . همانطور که گفته شد MDF دارای انواع روکش MDF مانند روکش ملامینه ، روکش هایگلاس ، روکش ساده ، روکش وکیوم و … است که هر کدام از آنها دارای ویژگی‌های خاصی هستند .

پرطرفدارترین و متداول‌ترین نوع روکش MDF ، روکش ملامینه است که بر روی آن انواع کاغذ‌ها و رنگ‌ها و نقش‌های مختلف را با چسب آغشته و با فشار و حرارت پرسی بر روی تخته می‌چسبانند . شما عزیزان با توجه به فضای اداری و سبک دکوراسیون خود می‌توانید هر مدل از انواع دیوارکوب‌های MDF را انتخاب نمایید .

کمدهای اداری نیز بسیار مهم و پر کاربرد در فضاهای اداری و فضاهای شلوغ هستند و استفاده از آنها در دکوراسیون ادارات باعث ایجاد نظم و سازماندهی فضای اداری می‌شوند . کمدهای اداری در انواع متفاوت از جمله کمد دکوراتیو ، کمد دیواری ، کمد بایگانی ، کمد درب‌کشویی ، کمد درب لولایی و … ساخته شده‌اند و اغلب از جنس MDF می‌باشند و در انواع رنگ‌ها ، سایز و ابعاد ساخته شده‌اند .

دکوراسیون ادارات در انواع متفاوتی طراحی می‌شوند و اصول طراحی آنها متفاوت هستند انواع این طراحی‌ها به شرح زیر است :

 1. دکوراسیون مدرن
 2. دکوراسیون کلاسیک
 3. دکوراسیون مینیمال
 4. دکوراسیون ساحلی
 5. دکوراسیون معاصر

و …

شما عزیزان باید به توجه به نوع و سبک معماری اداره و نیز تجهیزات دکوراسیون اداره‌ی خود آن را انتخاب نمایید .

میز مدیریت ویو تیپ 105L ، میز مدیریت اداری ، میز مدیریت ، میز ، خرید میز ، فروش میز ، میز اداری ، قیمت میز ، قیمت میز اداری

برای انتخاب بهترین و مناسب‌ترین دکوراسیون ادارات باید به برخی نکات توجه نمود تا بتوانید به راحتی بهترین را برای فضای اداری خود انتخاب و تهیه نمایید .

 1. توجه به سلیقه و بودجه
 2. توجه به جنس و متریال عناصر لازم دکوراسیون ادارات
 3. انتخاب و تعیین سبک دکوراسیون ادارات و چیدمان و طراحی بر اساس آن
 4. در نطر گرفتن مساحت محیط و سبک معماری محیط مورد نظر و اداره‌ی خود
 5. انتخاب تجهیزات بروز و جدید دکوراسیون ادارات
 6. توجه به کیفیت جنس و متریال ، روکش‌ها و یراق‌آلات عناصر این دکوراسیون

شرکت طراحی مبلمان اداری آبادیس از تولیدکنندگان معتبر تجهیزات دکوراسیون ادارات است و با استفاده از این مقاله شما را با این دکوراسیون ، انواع این دکوراسیون ، سبک و طراحی دکوراسیون ادارات و عناصر مهم و لازم این دکوراسیون آشنا نمود . همچنین با ذکر برخی نکات مهم در انتخاب دکوراسیون ادارات شما را آگاه کرد تا بهترین را برای اداره و شرکت خود تهیه نمایید .

همچنین مارا در ترب و ایمالز دنبال کنید