ام دی اف 16 میل

تولید ورق های ام دی اف

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان ، نخستین کارخانه تولید ام دی اف که از تفاله‌های نیشکر ( باگاس ) چوب ام دی اف تولید می‌کند در شعیبیه شوشتر خوزستان احداث شده است .

این کارخانه که به عنوان بزرگترین کارخانه تولید تخته صنعتی فشرده از ماده اولیه باگاس در جهان است ، سالانه یکصد هزار تن تخته صنعتی فشرده معادل ۱۳۲ هزار متر مکعب تولید می‌کند .

MDF چیست

این کارخانه در وسعتی بالغ بر ۲۷ هکتار و زیر بنای ۴۶ هزار متر مربع و سرمایه گذاری ۱۲۰ میلیارد تومان ساخته شده است . میزان واردات ام دی اف به داخل کشور در سال گذشته حدود ۷۹۰ هزار متر مکعب اعلام شده که با بهره برداری از این کارخانه علاوه بر جلوگیری از واردات این محصول به داخل کشور سالانه به میزان ۵۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی می‌شود .

این کارخانه سالانه حدود ۱۵ درصد نیاز کشور به این کالا ( چوب فشرده صنعتی یا ام دی اف ) را تامین می‌کند و در شش واحد آماده سازی باگاس ، آماده سازی الیاف ، آماده سازی چوب و مواد افزودنی ، فرمینگ و پرس ، واحد عملیات تکمیلی و آزمایشگاه کنترل کیفی ساخته شده است . با بهره برداری از این کارخانه برای ۶۷۰ نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم زمینه شغل فراهم شده است .

همچنین مارا در ترب و ایمالز دنبال کنید