برندهای مبلمان اداری
برندهای مبلمان اداری

‌برای انواع مکان‌ها مبلمانی در نظر گرفته شده و طراحی و ساخته شده است که یکی از این مبلمان‌ها ، مبلمان اداری می‌باشد . مبلمان اداری دارای انواع متنوعی است و از جنس و متریال متنوعی می‌باشد . برندهای مختلفی در تولید این مبلمان‌ها وجود دارد . برندهای مبلمان اداری دارای انواع مختلفی از محصولات اداری هستند که هر کدام دارای انواع متنوعی است و ویژگی‌های منحصر به فردی دارد .

یکی از این برندهای مبلمان اداری ، برند آبادیس است . شرکت طراحی مبلمان اداری آبادیس از برندهای مبلمان اداری است که دارای انواع متنوعی از محصولات اداری می‌باشد و با استفاده از این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با محصولات برندهای مبلمان اداری مانند شرکت طراحی مبلمان اداری آبادیس آشنا کنیم .

برندهای مبلمان اداری

در مبحث برندهای مبلمان اداری سوال پیش‌ می‌آید که مبلمان اداری چیست ؟ مبلمان اداری مجموعه عناصر لازم و تجهیزات مورد نیاز یک فضای اداری هستند . انواع میزهای اداری مانند میز مدیریت ، میز معاونت ، میز کارگروهی ، میز کنفرانس ، میز گردهمایی ، میز کارمندی ، میز کارشناسی و … و نیز دارای انواع کمدهای اداری از جمله کمد دکوراتیو ، کمد بایگانی ، کمد دیواری و … ؛ همچنین دارای انواع متنوعی از کانترها ، فلاورباکس‌ها ، صندلی‌ها و … هستند .

برندهای مبلمان اداری

برندهای مبلمان اداری محصولات متنوعی تولید می‌کنند که هر کدام در مبلمان لازم است و نقشی را ایفا می‌کند .

میزهای اداری از جمله محصولات مهم برندهای مبلمان اداری است که دارای انواع متنوعی می‌باشد و هر کدام نوع کاربری متفاوتی دارد .

 • میز مدیریت : یکی از مهم‌ترین میزها در محصولات برندهای مبلمان اداری ، میز مدیریت است چرا که این میز همانطور که اسمش مشخص است برای مدیر و مدیریت طراحی و ساخته شده است و مدیر در راس مجموعه و شرکت قرار دارد و اگر این میز تاثیر مثبت بر روی روندکاری مدیر داشته باشد کارمندان نیز روندکاری خوبی خواهند داشت .

میز مدیریت باید طوری طراحی و ساخته شده باشد که تمامی تجهیزات ضروری و کاری مدیر بر روی آن یا در کمد فایل کشو آن جای بگیرد . بنابراین دارای ابعاد بزرگی است . این میز مانند سایر میزها دارای انواع متنوع و شکیلی است و این محصول برندهای مبلمان اداری در انواع جنس ، طراحی ، سبک و … ساخته شده است .

 • میز مدیریت شیشه‌ای : این میز مدیریت همانطور که مشخص است از جنس شیشه ساخته شده است و از محصولات برندهای مبلمان اداری است . شیشه متریالی شیک و ظریف است و اغلب افراد تصور می‌کنند که این جنس دوام ندارد و در برابر ضربه مقاومتی ندارد اما کاملا برخلاف این تصور است . میز مدیریت شیشه‌ای دارای طول عمر و مقاومت بالایی است و در برابر ضربه و خراش مقاومت بالایی دارد . این میز از ماده ژل مانندی تشکیل شده است که بسیار مقاوم از و انعطاف پذیر می‌باشد و به هر شکلی در می‌آید .

برخی از میزهای مدیریت شیشه‌ای که از محصولات برندهای مبلمان اداری هستند با دیگر متریال مانند چوب فلزات تلفیق می‌شوند به عنوان مثال برخی از آنها دارای کشوهایی از جنس MDF و چوب هستند و برخی دیگر دارای پایه‌های استیل هستند . این میز دارای سبکی مدرن است چرا که بسیار ساده و سبک است و نیز به دلیل شفافیتی که دارد نور را از خود عبور می‌دهد . میز مدیریت شیشه‌ای از انواع شیشه‌ها یعنی شیشه رنگی ، شیشه شفاف ، شیشه لمینت و … ساخته شده است .

 • میز مدیریت MDF : MDF یکی از پر طرفدارترین متریال‌ها محسوب می‌شود و در ساخت محصولات برندهای مبلمان اداری کاربرد بسیاری دارد . چرا که دارای مزایای و ویژگی‌های بسیاری است . MDF مقاومت بالایی در برابر حرارت ، ضربه و فشار دارد و به همین دلیل طول عمر بالایی دارد . محصولات این متریال از جمله میز مدیریت MDF که از انواع میز مدیریت است دارای چنین ویژگی‌هایی می‌باشد .

با همه‌ی این مزایا دارای قیمت مناسب و مقرون به صرفه‌ای است . MDF دارای انواع متنوعی از نظر ساختار ، روکش ، طرح و رنگ است . روکش هایگلاس ، وکیوم ، ساده ، PVC و … اغلب در ساخت میزهای اداری و میز مدیریت استفاده می‌شود و هر کدام دارای رنگ‌های زیبا و شکیلی هستند .

 • میز مدیریت چوبی : این میز مدیریت از جنس طبیعی یعنی چوب‌های طبیعی مانند چوب گردو ، افرا ، آبنوس ، راش ، چنار و … ساخته شده است و به همین دلیل دارای مقاومت بالا و قیمت بالایی نسبت به سایر متریال‌ها است . میز مدیریت چوبی که از محصولات برندهای مبلمان اداری بیشتر دارای رنگ‌های طبیعی و رنگ چوب هستند و برخی از آنها دارای منبت‌کاری‌هایی می‌باشند .
 • میز مدیریت فلزی : این نوع میز مدیریت از جنس فلزات ساخته می‌شود و همانطور که می‌دانید فلز دارای مقاومت بسیاری خصوصا اگر عایق شده باشد . برای ساخت میز مدیریت از فلزاتی مانند استیل ، برنج ، فولاد ، برنز و … استفاده می‌شود .

میزهای مدیریت که از محصولات برندهای مبلمان اداری هستند در انواع متنوعی از طراحی و شکل ساخته شده‌اند از نظر طراحی به شرح زیر می‌باشند :

 1. میز مدیریت کلاسیک
 2. میز مدیریت مدرن
 3. میز مدیریت مینیمال

هر یک از این میزها در شکل‌های متنوعی اعم از گرد ، مربع ، مستطیل و … ساخته شده‌اند .

 • میز معاونت : این میز برای معاون یک مجموعه طراحی و ساخته شده است و مانند میز مدیریت دارای انواع بسیاری است . متریال میز معاونت مانند میز مدیریت می‌باشد و به شرح زیر است :
 1. میز معاونت چوبی
 2. میز معاونت MDF
 3. میز معاونت شیشه‌ای
 4. میز معاونت فلزی

این میز که از محصولات برندهای مبلمان اداری است ؛ همانطور که در قسمت فوق اشاره شد از انواع متریال ساخته شده است که هر یک از این متریال دارای سبک دکوراسیون هستند . به عنوان مثال میز معاونت چوبی از چوب طبیعی است و اغلب در رنگ‌های طبیعی و چوب می‌باشند و دارای منبت‌کاری و تراش‌هایی ظریف زیبا هستند که سبک سلطنتی و کلاسیک را به میز می‌بخشند . این میز دارای سبک مدرن ، مینیمال است .

 • میز کارشناسی و کارمندی : میز کارشناسی که از محصولات برندهای مبلمان اداری است ، همانطور که از اسمش مشخص است برای کارشناسان و کارکنان یک مجموعه طراحی و ساخته شده است و دارای ابعاد بزرگی است چرا که هدف از طراحی این میز اداری جای‌گیری وسایل مهم و ضروری کار افراد و قرارگیری اسناد و مدارک است .  این میز نسبت به سایر میزها بزرگ‌تر است و قابلیت بیشتری دارد چرا که دارای فایل کشو و جا کیسی می‌باشد و با استفاده از این میز دیگر نیازی به فایل کشو جداگانه ، میز کامپیوتر و … نیست .

میز کارمندی نیز از محصولات برندهای مبلمان اداری است و این میز برای کارمندان طراحی و ساخته شده است . این میز برخلاف میز کارشناسی دارای ابعاد کوچک است و یک میز ساده می‌باشد چرا که این میز برای تمامی کارمندان در نظر گرفته شده است و ابعاد آن باید طوری باشد که در اتاق کارمندان جای گیرد . این میز اداری از جنس MDF طراحی و ساخته شده است چرا که متریال MDF دارای مقاومت و طول عمر بالایی است و قیمت مناسبی دارد و نیز وزن سبکی دارد و دارای انواع متنوعی از روکش‌ها است .

 • میز کنفرانس : این میز که از محصولات مبلمان اداری است در اتاق مشاور نیز قرار می‌گیرد و برای تبادل نظر و اطلاعات و مشورت طراحی و ساخته شده است . این میز در انواع متنوعی از نظر طراحی و شکل می‌باشد . میز کنفرانس مانند سایر میزها در محصولات برندهای مبلمان اداری ، اغلب از جنس و متریال MDF ساخته شده است . چرا که MDF متریالی با وزن سبک و مقاومت بالا است و دارای قیمت مناسبی می‌باشد .

سطح صاف این متریال باعث شده که هنگام استفاده از این میز احساس راحتی داشت . همچنین میز کنفرانس MDF باید بر اساس اصل ارگونومیک طراحی ساخته شده باشد و این میز از ترکیب MDF با دیگر متریال مانند فلز و شیشه ساخته می‌شود . این به دلیل اینکه از جنس MDF ساخته شده است ؛ انعطاف‌پذیر می‌باشد و با شکل و فرم مختلفی طراحی شده است . اشکال آن به شرح زیر است :

 1. میز کنفرانس مربع
 2. میز کنفرانس بیضی
 3. میز کنفرانس مستطیل
 4. میز کنفرانس دایره
 • میز تلویزیون : میز تلویزیون از دیگر محصولات برندهای مبلمان اداری است و اغلب در قسمت انتظار و لابی یا اتاق مدیریت قرار می‌گیرد . این میز دارای انواع متنوعی است و برای سبک‌های بسیاری ساخته شده است . همچنین در انواع سایز و ابعاد می‌باشد چرا که تلویزیون نیز خود دارای انواع متنوعی از نظر سایز و طراحی است و باید میز مناسب تلویزیون خود را انتخاب کنید .
 • میز تلویزیون چوبی : میز تلویزیون چوبی یکی از انواع میز تلویزیون است که جنس مستحکم و بادوامی دارد و میز تلویزیون چوبی در همه مدل مدرن ، ساده و کلاسیک طراحی و تولید شده است و رنگ‌های مختلف آن در بازار میز تلویزیون وجود دارد . این میزها با چوب‌های سخت مانند چوب افرا ، بلوط و کاج که طول عمر بیشتر و کیفیت بهتری دارند ساخته می‌شوند .
 • میز تلویزیون شیشه‌ای : این مدل میز تلویزیون برای افرادی که به دنبال دکوراسیون مدرن هستند کاملا مناسب است . میز تلویزیون شیشه‌ای ظاهری براق و مدرن ایجاد می‌کند ؛ فضا را باز کرده و لوازم الکترونیکی را به وضوح و زیبایی به نمایش می‌گذارد .
 • میز تلویزیون MDF : میز تلویزیون MDF جنس محکم و با دوام دارد و در رنگ‌ و جنس‌های مختلف تولید شده است . با اینکه محکم و با دوام است اما به دلیل جنس خاص خود نسبت به میز تلویزیون چوبی وزن سبکی دارد به همین دلیل مورد توجه و استقبال افراد قرار گرفته است . این مدل میز تلویزیون برای دکوراسیون کلاسیک انتخاب مناسبی است .
 • میز تلویزیون کمددار : امروزه در دنیای طراحی و دکوراسیون سبک جدید از میز تلویزیون تولید و طراحی شده است . این مدل میز تلویزیون عمدتا از جنس چوب و مناسب هر سبکی ساخته شده است . در مدل جدید میز تلویزیون علاوه بر جایگاه تلویزیون قفسه ، کمد و کشوهایی برای جای‌گیری دیگر وسایل الکترونیکی و یا حتی وسیله‌های مورد نیاز ساخته شده است . این سبک میز تلویزیون بسیار و ساده و شیک است .
 • میز سخنرانی : میز سخنرانی ، یکی از مهم‌ترین ، ضروری‌ترین و کاربردی‌ترین تجهیزات و لوازم مورد استفاده و نیاز در همایش‌ها و سخنرانی‌ها است که به علت ضروری بودن ، دارای طرفداران بسیاری است . از این رو امروزه ، انواع متنوعی از آنها طراحی و تولید شده است و می‌شود . میز سخنرانی به میز تریبون نیز مشهور است . تریبون یک لفظ و کلمه‌ی فرانسوی است که به معنی سکو و منبر می‌باشد . واژه‌ی تریبون برداشت شده از واژه‌ی لاتین تریبونوس است که در روم قدیم به صاحب منصب قضایی می‌گفتند که وظیفه‌ی او دفاع از حق و حقوق و منافع ملت است .

این محصول برندهای مبلمان اداری در مکان‌های سخنرانی و یا سالن همایش ادارات ، مدارس ، دانشگاه‌ها ، جلسات سخنرانی سیاسی و … مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای اینگونه فضاها و مکان‌ها طراحی و ساخته شده‌ است . به دلیل اینکه این میز همیشه در دید و جلوی چشم افراد و حاضرین است باید بسیار جذاب ، مرغوب و باکیفیت باشد و فضای خوشایندی را ایجاد نماید .

یکی دیگر از محصولات برندهای اداری کانترها هستند ، برای انجام کارهای حسابداری و بانکی کانترهایی طراحی و ساخته شده است که ابعاد مناسبی داشته باشد و نیز مشتری و کارمند در هنگام انجام کار خود احساس راحتی داشته باشند . کانتر طوری طراحی و ساخته شده است که مشتری نسبت به زیر میز و انجام امور کارمند دید ندارد .

 • کانتر بانکی : کانتر بانکی یکی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین وسایل طراحی مبلمان اداری بانک‌ها است و از محصولات برندهای مبلمان اداری محسوب می‌شود که گاهی در مراکز حسابداری و بازار‌های ارز و صرافی نیز استفاده می‌شود . وجود کانتر بانکی برای ارتباط کارمندان با مشتری‌ها یا رجوع‌کنندگان در قسمت‌های مختلف بانک‌ها نیاز است . کانتر‌های بانکی علاوه بر کاربرد‌هایی که دارند دارای ظاهری زیبا و شکیل هستند این امر باعث شده است که محیط بانک‌ها منظم‌تر دیده شود .

کانتر‌های بانکی معمولاً به صورت مستطیلی وجود دارند اما نوع هلالی آنها نیز وجود دارد که البته کمتر در بانک‌ها استفاده می‌شود . کانتر‌های بانکی میز کار کارمندان می‌باشند که به همین دلیل دارای کمد برای‌قرارگیری وسایل و اسناد مورد نیاز است و همچنین دارای کشو برای جای‌گیری لوازم التحریر و لوازم کاربردی کارمندان می‌باشد .

کانتر بانکی به صورتی ساخته شده است که امکان جای‌گیری کامپیوتر و لوازم جانبی آن وجود دارد و قسمت جاکیسی برای این کانتر طراحی و ساخته شده است و نیز می‌توان به راحتی پول‌شمار ، پرینتر و … بر روی آن جای داد . همانطور که در دنیای دکوراسیون مشاهده می‌کنید کانترهای بانکی در انواع جنس و متریال طراحی و ساخته شده‌اند که معمولاً بهترین آنها از جنس چوب است چرا که مقاوم و مستحکم هستند .

البته امروزه کانتر بانکی از جنس و متریال MDF ساخته می‌شود زیرا نسبت به چوب خالص وزنی سبک دارد که راحت‌تر می‌توان آن را حمل کرد و جابه‌جا نمود و نیز بسیار مقاوم در برابر فشار و رطوبت است و استحکام دارد . همچنین نسبت به سایر متریال‌ها مقرون به صرفه می‌باشد . امروزه در دنیای دکوراسیون از انواع متنوع و رنگ‌های مختلف آن ساخته شده است و وجود دارد . بنابراین دارای انواع رنگ‌های شکیل و متنوع است که افراد می‌توانند طبق سلیقه‌ی خود و دکوراسیون فضای مورد نظرشان رنگ دلخواه خود را انتخاب نمایند .

همچنین برای اینکه طول عمر کانتر بانکی طولانی‌تر باشد اغلب از کانترهایی با روکش‌های لمینت و MDF استفاده می‌شود . در برخی از موارد سطح کانتر بانکی به صورت شیشه‌ای می‌باشد که فضایی روشن و دلباز ایجاد می‌کند . پس انتخاب شکل و متریال کانتر بانکی با توجه به فضای بانک و وسایلی که قرار است بر روی آن جای بگیرد و قرار داده‌ شود تعیین می‌شود . یکی از مهم‌ترین نکات در ساخت کانتر بانکی ، ارتفاع کانتر بانکی است . کانتر‌های بانکی معمولاً در ارتفاع 75 تا 120 هستند .

کانتر بانکی با ارتفاع 75 به فیس تو فیس مشهور است . اندازه‌ی این ارتفاع به طوری است که کارمند دقیق روبه‌روی مشتری قرار می‌گیرد . بنابراین مشتریان و کارمندان به راحتی می‌توانند ارتباط دوستانه‌ای باهم برقرار کنند و مشتری با خیالی راحت بر روی صندلی می‌نشیند و کارهایش را انجام می‌دهد . اما در ارتفاع 120 ارباب‌رجوع باید به صورت ایستاده با کارمند بانک ارتباط برقرار کند که کمی این کار مشکل است و در مدت زمان طولانی هم برای کارمند و هم برای مشتری کسل‌کننده است و هر دو طرف زود خسته و کسل می‌شوند .

 • کانتر منشی : کانتر منشی که از محصولات برندهای مبلمان اداری است ، یکی از اصلی‌ترین وسایل طراحی مبلمان اداری است و بسیار پر کاربرد می‌باشد و نیز این کانتر همیشه در دید افراد و مراجعه‌کنندگان است . کانتر منشی مانند کانتر بانکی از جنس و متریال MDF طراحی و ساخته شده است . متریال MDF بسیار پر تنوع است و نیز دارای مقاومت بالایی است این متریال انعطاف‌پذیر است و در انواع شکل و فرم می‌توان کانتر را ساخت . با تمام این ویژگی‌ها قیمت مقرون‌به‌صرفه‌ای دارد .

برای نظم‌دهی در دکور اداری از کمدها و فایل‌های کشو استفاده می‌شود . چرا که وسایل ضروری کاری و اسناد و مدارک را به آسانی در خود جای می‌دهد و افراد می‌توانند با استفاده از آنها به فضای اداری خود نظم بخشند . کمدهای اداری که از محصولات برندهای مبلمان اداری هستند با توجه به نوع کاربری که دارند دارای انواع متنوعی می‌باشند .

 • کمد اداری فایل : این مدل کمد اداری که از محصولات برندهای مبلمان اداری است از نظر سایز و ابعاد کوچک است و ظاهری کوچک دارد . در انتهای این کمد اداری غلتک‌هایی نصب شده‌ است که امکان جابه‌جایی آن را آسان‌تر نموده است . بنابراین می‌توانید با استفاده از این کمد اداری فایل‎‌ها ، اسناد و مدارک موجود در اداره‌ی خود را به سادگی در دفتر کاری یا اداره جابه‌جا کنید . معمولاً این مدل کمد اداری از جنس MDF طراحی و ساخته می‌شود .
 • کمد اداری کشویی : کمد اداری کشویی ، باعث ایجاد نظم بیشتر می‌شود چرا که به صورت کشویی است و هر کدام از کشوها را می‌توان به یک موضوع خاص و مشخص ، اختصاص داد و طبقه‌بندی کرد . بنابراین این نوع کمد اداری که از محصولات برندهای مبلمان اداری است را برای نظم‌دهی بهتر و سازماندهی مشخص تمام پرونده‌ها ، اسناد و مدارک‌ها استفاده می‌کنند و با استفاده از این مدل کمد اداری دسترسی آسان‌تری به پرونده‌ها خواهید داشت .
 • کمد اداری قفسه‌ای : این نوع کمد اداری همانطور که مشخص است و از اسمش پیدا است ، به صورت قفسه‌ای ساخته شده است و درب ندارد . این کمدها وسیله‌ی مناسبی هستند تا شما وسایل کاربردی و ضروری خود را از روی میزها جمع‌آوری کنید و شلوغی میزها را از بین ببرید و به آنها نظم دهید و این مدل کمد گزینه‌ی مناسب و خوبی برای قرارگیری پرونده‌های محرمانه نیستند . همچنین کمد اداری قفسه‌ای به گونه‌ای طراحی و ساخته شده است که می‌توان دکوری و لوازم تزئینی را بر روی آنها جای داد .
 • کمد اداری زونکن‌خور : کمدهای اداری زونکن‌خور با قفسه‌های بزرگ و گسترده‌ای ساخته شده‌اند و می‌توان پرونده‌ها و اسنادهای زیادی را که به صورت محرمانه هستند در آنها جای داد . این مدل کمدهای اداری دارای قفل هستند و برای نگهداری اسناد محرمانه بسیار مناسب می‌باشند . این نوع کمد اداری نیز فضای کمی را در اداره‌ها اشغال می‌کند .
 • کمد اداری فایل‌های ضد حریق : امکان اینکه اداره و محیط‌کاری دچار آتش‌سوزی شود ، وجود دارد . بنابراین باید برای حفظ پرونده‌ها و اسناد محرمانه از وسایل و کمدهای مناسب و ضد حریق استفاده نمود ؛ تا احتمال سوختن این اسناد به صفر برسد . کمدهای پرونده‌های ضد حریق ، از جنس ضخیم‌تر و مقاوم‌تری ساخته می‌شوند تا در صورت بروز آتش‌سوزی از اسناد موجود در این کمدها نگهداری کنند . برای مشاغل اداری که اسناد مهم و محرمانه‌ای دارند ؛ وجود این مدل کمد اداری ضروری است .
 • کمد اداری دکوراتیو : کلمه‌ی دکوراتیو به منظور طراحی و ساخت اشیایی است که علاوه بر دکوری و زیبایی ، کاربردی نیز هستند . دکوراتیو ریشه در طراحی داخلی دارد البته که بعضی از آن را می‌توان در آثارهایی مثل تابلوهای نقاشی ، عکس ، مجسمه و … دید . این سبک از کمد اداری جزء اشیا و اجسام دکوری می‌باشد . اشیا دکوراتیو عبارتند از : آیینه‌های دیواری و قدی ، قاب عکس ، ساعت ، صندلی و انواع میز ، انواع ظروف و گلدان‌های چینی ، سفالی و دکورهای دیواری و… .

کمد دکوراتیو برای ورودی‌ها و راهروهای هر فضا و مکانی و فضای پذیرایی منازل بسیار پر کاربرد است . به خاطر سبک خاص و منحصربه فردی که دارد زیبایی و فضای دلنشینی می‌سازد . تمام درب‌های آن به صورت مگنتی و بدون دستگیره ساخته شده است که همین امر سبکی مدرن ایجاد کرده است و دکوراسیون داخلی محیط مورد نظر را مدرن و مینیمال می‌کند .

 • کمد اداری کردنزا : کمد کردنزا از انواع کمد اداری است که دارای سطحی صاف و ترکیبی از کابینت و کشو است که برای قرار دادن وسایل مختلف مانند : اسناد ، مدارک ، لوازم کاربردی و ضروری ، لوازم تزئینی و … مورد استفاده قرار می‌‍‌‌گیرد . این کمدها در طرح و شکل ، سایز و ابعاد ، جنس و متریال ، رنگ طراحی و ساخته می‌شوند و عرضه می‌گردند .
 • کتابخانه : کتابخانه از محصولات برندهای مبلمان اداری دارای انواع متنوعی از جنس و متریال چوبی ، فلزی ، شیشه‌ای هستند . کتابخانه‌ها در انواع مدل‌ها طراحی شده‌اند . کتابخانه زمینی ، کتابخانه دیواری ، کتابخانه درب شیشه‌ای ، کتابخانه دکوراتیو ، کتابخانه تمام طبقه بدون درب ، کتابخانه قابدار ، کتابخانه قفسه‌ای از انواع کتابخانه هستند که باید بر اساس نوع دکوراسیون و دکور اداری ، سلیقه و بودجه خود آن را انتخاب نمایید .
 • کمد پرینتر : کمد پرینتر یکی از محصولات برندهای مبلمان اداری است و یکی از کمدهای ضروری در ادارات است که برای فضاها و شرکت‌های اداری مناسب است و طراحی می‌شود و یک نیاز دقیق برای طراحی دکوراسیون داخلی محسوب می‌شود .

در بسیاری از فضاها و مکان‌های اداری از یک پرینتر مرکزی و اصلی استفاده می‌شود و مورد استفاده تمامی افراد یک بخش به طور مداوم می‌باشد . از این رو باید به این محصول اداری بسیار توجه نمود . این کمد از نظر طراحی بسیار متنوع است و دارای انواع مختلفی می‌باشد ، مانند : کمد پرینتر دکوراتیو ، کمد پرینتر کشویی ، کمد پرینتر چرخ‌دار و … .

برای نشیمن افراد و کارمندان مبل‌ها و صندلی‌هایی در نظر گرفته شده است و با استفاده از آنها و به کارگیری بهتری برای اداره و دکور اداری خود می‌توان احساس راحتی و آسودگی در پرسنل و ارباب رجوعان ایجاد کرد .

 • نیم ست مبل : نیم ست مبل اداری از محصولات برندهای مبلمان اداری است که دارای 1 مبل دو نفره 2 مبل تک‌نفره می‌باشد . این مبلمان بسیار جمع و جور و خلاصه است و فضای زیادی را محدود نمی‌کند به همین دلیل در دکوراسیون اتاق مدیریت بسیاری کاربردی است .

این مبلمان برای هر سبک دکوراسیون و هر سلیقه‌ای ساخته شده است . نیم ست مبل که از محصولات برندهای مبلمان اداری است مانند سایر وسایل دکوراسیون اداری در انواع متنوعی ساخته شده است و افراد باید با توجه به نیاز ، سبک دکوراسیون و سلایق خود آن را انتخاب نمایند . انواع نیم ست مبل اداری به شرح زیر است :

 1. نیم ست مبل کلاسیک
 2. نیم ست مبل راحتی
 3. نیم ست مبل مدرن
 4. نیم ست مبل استیل
 • صندلی اداری : یکی دیگر از مهم‌ترین محصولات برندهای مبلمان اداری ، صندلی‌ها هستند . شکل اصلی صندلی اداری یک صندلی چرخ‌دار است . در ادارات برای هر فردی صندلی طراحی و ساخته شده است .
 • صندلی مدیریت : این صندلی برای مدیریت و مدیر مجموعه طراحی و ساخته شده است و باید طوری طراحی و ساخته شده باشد که مدیر احساس راحتی داشته باشد . این صندلی در انواع متنوعی ساخته شده است . یکی از انواع آن صندلی پشت توری است این صندلی مناسب فضاهای مدرن است و یکی از مزایای آن خنک بودن آن است . نوع دیگر این صندلی که از محصولات برندهای مبلمان اداری است صندلی کلاسیک می‌باشد . پارچه این نوع صندلی اغلب از جنس چرم است و مناسب فضاهای کلاسیک می‌باشد .
 • صندلی کارشناسی : صندلی کارشناسی یک مدل دیگر از انواع صندلی اداری است که در مقایسه با صندلی مدیریت از ویژگی‌های کمتری برخوردار است اما نسبت به آن از قیمت بسیار کمتری برخوردار است . از صندلی کارشناسی همانطور که از اسمش پیدا است برای کارشناسان یک شرکت استفاده می‌شود .
 • صندلی کارمندی : صندلی کارمندی ، صندلی‌ای است که برای کارمندان یک اداره طراحی و ساخته شده است . در روند ساخت صندلی‌های کارمندی نیز از اصولی پیروی می‌شود که کارمندان هنگام نشستن‌های طولانی مدت بر روی این صندلی دیرتر احساس خستگی کنند اما نه به اندازه صندلی مدیریت و صندلی کارشناسی .
 • صندلی کنفرانس : وجود صندلی کنفرانس در هر شرکتی از ضروری است و از محصولات برندهای مبلمان اداری است . صندلی کنفرانس برای طراحی اتاق کنفرانس استفاده می‌شود . یعنی اینکه از این صندلی برای برگزاری جلسات میان کارمندان و جلسات مذاکره با دیگر شرکت‌ها استفاده می‌شود . صندلی‌های کنفرانس معمولا صندلی‌های ساده‌ای هستند که دارای مکانیزم تغییر ارتفاع و زاویه نشستن نیستند .
 • فلاورباکس اداری : فلاورباکس اداری که از محصولات برندهای مبلمان اداری است به دلیل استقبالی که از آن می‌شود در انواع جنس و متریال مانند : فلز ، پلاستیک ، چوب و … طراحی و ساخته می‌شود و هر کدام از آنها دارای طرح و رنگ متنوع و شکیلی می‌باشند . این جعبه‌ی گل وسیله‌ای است که نقش گلدان یا باغچه‌های بسیار کوچک را در همه‌ی فضاهای خارجی و داخلی ایفا می‌کند .

با استفاده از این محصول اداری می‌توانید اتاق کار کارمند خود و دفتر مدیریت را زیبا و شاداب کنید . همچنین با استفاده از آن می‌توانید فضای خالی راهروهای اداره‌ی خود را پر کنید و به طراحی مبلمان اداری خود طراوت بخشید و طراحی و دکوراسیون حرفه‌ای داشته باشید . این محصول اداری دارای انواع متنوعی از جنس و متریال ، رنگ و طرح ، سایز و ابعاد است و شما می‌توانید بر اساس شرایط محیط ، سلیقه و سبک طراحی داخلی خود آنها را انتخاب نمایید .

به طور کلی انواع متنوع و شکیلی از فلاورباکس‌ اداری در دنیای دکوراسیون وجود دارد که بر اساس مصالحی که در ساخت آنها استفاده شده است ، دسته‌بندی می‌شود که می‌توان به فلاورباکس اداری چوبی ، بتنی ، پلاستیکی ، شیشه‌ای و … اشاره کرد . شما می‌توانید طبق شرایط خود و شرایط محیط اداری خود فلاورباکس اداری خود را انتخاب نمایید . فلاورباکس‌ها که از مهم‌ترین محصولات برندهای مبلمان اداری هستند از نظر نوع کاربری متفاوت می‌باشند و انواع این محصول برندهای مبلمان اداری به شرح زیر است :

 1. فلاورباکس زمینی
 2. فلاورباکس دیواری
 3. فلاورباکس آویزی
 • پارتیشن اداری : پارتیشن‌ها از دیگر لوازمی هستند که اغلب برای زیباسازی مبلمان اداری استفاده می‌شوند . پارتیشن جداکننده و تفکیک‌کننده‌ای است که جزء ساختار و معماری اصلی فضا و محیط‌ها نیست و از اجزای دکوراسیون داخلی محسوب می‌شود . این محصول به دو صورت متحرک و ثابت است که هر کدام از آنها با توجه به ساختار و نیازهای مختلف و کاربرد و ویژگی‌های متفاوتی دارد . پارتیشن‌ها که از محصولات برندهای مبلمان اداری است برای جدا کردن فضا و تقسیم کردن یک مکان به چند قسمت و بهره‌مندی بیشتر از محیط است .

امروزه پارتیشن‌ها جایگزین مناسب دیوارها هستند و اولین انتخاب افراد به عنوان دیوارکشی فضاها محسوب می‌شوند ؛ چرا که ساخت و نصب راحت و آسان‌تر ، هزینه‌ی کمتر و مزایای بیشتری دارند و برای هر محلی از جمله منازل ، ادارات ، مدارس ، سالن‌های اجتماع و … قابل استفاده هستند . پارتیشن‌های اداری به دو صورت تک‌جداره و دوجداره طراحی و ساخته می‌شوند . پارتیشن‌ها از جنس و متریال متفاوتی مانند MDF ، چوب ، آلومینیوم ، شیشه و … ساخته می‌شوند .

 • دیوارکوب : دیوارکوب‌ها نیز مانند فلاورباکس‌ها و پارتیشن‌ها از لوازم زیباسازی مبلمان اداری هستند . دیوارکوب ، سریع‌ترین راه‌حل برای پوشش دادن و زینت و زیبایی بخشیدن به تمامی دیوار‌ها محسوب می‌شود . این محصول را می‌توان در همه‌ی فضاها مورد استفاده قرار داد ؛ اما استفاده از آن در برخی از فضاها و اماکن‌ها گزینه‌ی مناسب‌تری است .

دیوارکوب‌ها معمولاً به صورت عمودی نصب می‌شوند ؛ هر چند برخی از افراد برای ایجاد ظاهری متفاوت و برای ایجاد تنوع آنها را به صورت افقی نصب می‌کنند . استفاده از دیوارکوب در فضاهای مسکونی و منازل جلوه‌ی چندان جالبی به محیط نمی‌دهد و جذابیت خاصی ایجاد نمی‌کند ؛ مگر اینکه آن را روی ستون‌ها و یا فضای بین کابینت‌های آشپزخانه نصب کنند اما به طور کلی فضا را در منازل بی‌روح می‌کند .

در حالی که استفاده از دیوارکوب برای فضاها و مبلمان اداری و شرکت‌های تجاری مناسب‌تر است و در صورتی که طبق اصول طراحی دکوراسیون اجرا شود ، فضای اداری را بسیار شیک و رسمی می‌کند . طوری که هیچ متریال دکوراتیو دیگر و نیز کاغذ دیواری‌های گران نمی‌توانند چنین جذابیت و رسمیتی به فضای اداری ببخشند . دیوارکوب ، همانطور که گفته شد علاوه بر دیوار بر روی سقف‌ها نیز نصب می‌شوند و از نظر نصب و اجرا نیز سریع و به آسانی نصب می‌شوند و دارای قیمت مناسبی هستند .

دیوارکوب دارای طرح‌ها و رنگ‌های متنوع هستند و عملکردهای متنوعی دارند که در بخش‌های مختلف مانند محل سکونت ، محل کار و اداره‌ها و دیگر اماکن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند . دیوارکوب‌ها در انواع جنس و متریال طراحی و ساخته شده‌اند که یکی از پرطرفدارترین آنها ، دیوارکوب MDF است .

برندهای مبلمان اداری

شرکت طراحی مبلمان اداری آبادیس یکی از معتبرترین برندهای مبلمان اداری است که محصولات خود را بر اساس استانداردهای مبلمان اداری و بر اساس اصول ارگونومیک طراحی می‌کند و دارای انواع متنوعی از محصولات اداری مانند سایر برندهای مبلمان اداری است .

همچنین مارا در ترب و ایمالز دنبال کنید