میز کنفرانس مدل U
میز کنفرانس مدل U

برای ایجاد فضای جلسات اداره‌ها باید ابتدا مبلمان آن را با توجه به دکوراسیون و سلیقه و بودجه تکمیل کرد . یکی از اصلی‌ترین مبلمان قسمت جلسات شرکت و اداره‌ها میز کنفرانس است . این میز در انواع متنوع ساخته شده است که هر کدام دارای طرح و رنگ خاص و ویژگی‌های منحصر به فرد خود است . میز کنفرانس برای ایجاد جلسات و تبادل نظر بین افراد ساخته شده است . این میز در جلسات بسیار تاثیرگذار است و باید طوری طراحی شده باشد که افراد هنگام استفاده از آن احساس خوب و راحتی داشته باشند .

در این مقاله می‌خواهیم شما را با یکی از انواع این میز یعنی میز کنفرانس مدل U ، ویژگی‌ها ، جنس و متریال آن و … آشنا کنیم . با طرح چند سوال به ادامه این مطلب می‌پردازیم .

 1. میز کنفرانس مدل U چیست ؟
 2. جنس و متریال میز کنفرانس مدل U چیست ؟
 3. ابعاد میز کنفرانس مدل U چگونه است ؟
 4. کاربردهای این میز چیست ؟
 5. ارتفاع میز کنفرانس مدل U چگونه می‌باشد ؟
 6. امکانات اختیاری این میز چیست ؟
میز کنفرانس مدل U

میز کنفرانس مدل U بهترین انتخاب برای مجموعه‌های بزرگ و سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها می‌باشد ، چرا که U شکل بودن آن‌ها هم ایجاد فضایی برای پذیرایی از مهمانان می‌باشد . فضای بین 2 ردیف اصلی حداقل باید 80 سانتی‌متر باشد اما بسته به نوع کاربری ، طرح و مدل میز و تعداد نفرات این ابعاد تغییرپذیر است و شما با توجه به این مسائل می‌توانید میز کنفرانس مدل U را سفارش دهید .

میز کنفرانس مدل U در قسمت ابتدای آن که به یگدیگر متصل هستند ، فضا برای مدیر یا مدیران یک جلسه است . در این قسمت معمولا به آن میز کنفرانس نیز گفته می‌شود مدیریت جلسه صورت می‌گیرد . بسته به ابعاد و نوع طراحی میز ممکن است این قسمت بزرگ یا کوچک باشد که نشان می‌دهد چه تعداد کاربر از آن قسمت می‌توانند استفاده کنند . طراحی قسمت ابتدایی میزهای U متفاوت است . ممکن است مانند U منحنی باشند یا به صورت مستطیلی طراحی و تولید شوند اما به هر حال کارایی خود را خواهند داشت  .

میز کنفرانس مدل U

میز کنفرانس مدل U مانند سایر میزها دارای انواع متنوعی از نظر جنس و متریال است و به شرح زیر می‌باشند .

میز کنفرانس از مهم‌ترین مبلمان اداری اتاق کنفرانس اداره‌ها است که سبک و نوع ساخت و طراحی آن ، رنگ و طرح ، جنس و متریال و سایز و ابعاد آن بر روحیه و روندکاری افراد و کارمندان تأثیرگذار است و باید طوری طراحی و ساخته شود که افراد در هنگام گفت‌وگو و تبادل نظر و اطلاعات احساس راحتی و آسودگی کنند .

اغلب ، میزهای کنفرانس و میز کنفرانس مدل U از جنس و متریال MDF ساخته می‌شوند ؛ چرا که دارای تنوع بالا از طرح ، رنگ و روکش است و همچنین وزن نسبتاً سبکی دارد و مقرون به صرفه است . یکی دیگر از مزایای متریال MDF این است که شکل‌پذیر آن آسان است . بنابراین در هر مدل و سایز و ابعاد به راحتی ساخته می‌شوند و افراد می‌توانند سفارش دهند . MDF مخفف کلمه‌ی لاتین تخته فیبر با چگالی متوسط است و برای ساخت کابینت از جنس MDF ، از تکه‌های چوب ، موم و رزین استفاده می‌کنند .

پس از ترکیب این سه مواد به وسیله فشار و حرارت آنها را به MDF تبدیل می‌کنند و MDF خام یا بدون روکش تولید می‌شود که روکش‌هایی با طرح و رنگ مختلف را روی دو طرف MDF می‌چسبانند . MDF در ساخت بسیاری از وسایل دکوراسیون مانند کمد ، کابینت ، پارتیشن ، میز و … استفاده می‌شود . سطح صافی که میز کنفرانس مدل U دارد باعث می‌شود افراد هنگام استفاده از آن احساس راحتی داشته باشند و نیز هنگام استفاده با مشکل مواجه نشوند .

میزهای کنفرانس MDF با ترکیب دیگر متریال طراحی و ساخته شده‌اند . برخی از آنها دارای سطح شیشه‌ای و شفافی هستند که استفاده از این مدل میز کنفرانس MDF سبکی مدرن و خاص در اتاق کنفرانس اداره‌ها ایجاد می‌کند و فضا را متنوع و زیبا می‌کند . برخی دیگر از میزهای کنفرانس MDF دارای پایه‌های فلزی هستند . MDF نیز مانند تمامی چوب‌ها دارای انواع مختلفی است و چوب MDF بسیار متنوع است . MDF از نظر نوع ساختار به چند دسته تقسیم‌بندی می‌شوند :

 • کلاس A ( انواع MDF نازک )
 • کلاس B ( انواع MDF ضخیم )
 • کلاس C ( MDF با فرمالدهید کم )
 • کلاس D ( MDF مقاوم در برابر رطوبت )
 • کلاس E ( MDF مقاوم در برابر حشرات و قارچ‌ها )
 • کلاس F ( مقاوم در برابر آتش )
 • کلاس G ( مقاوم و با چگالی بالا / HDF )
 • کلاس H ( MDF عایق حرارتی ، صوتی و … )
 • کلاس I ( انواع MDF با روکش تزئینی )
 • کلاس J
 • کلاس K
 • کلاس L ( انواع MDF هایگلاس )

این نوع میز کنفرانس مدل U از جنس چوب طبیعی ساخته شده است اما چوب طبیعی به دلیل وزن سنگینی که نسبت به MDF دارد در ساخت میز کنفرانس زیاد کاربرد ندارد . این میز در انواع چوب طبیعی مقاوم مانند چوب گردو ، چنار ، افرا و … ساخته شده است .

 • گردو : به طور کلی ، چوب گردو به‌ دلیل دوام ، استحکام و مقامت بالایی که دارد و زیبایی کلاسیک و سلطنتی‌ای که به میز کنفرانس خواهد بخشید معمولاً انتخاب اصلی مشتری‌ها برای سفارش محصولات چوبی ، اعم از ساخت وسایل تزئینی چوبی ، ساخت پارتیشن چوبی ، ساخت کمد دیواری چوبی ، ساخت ویترین و دراورچوبی ، ساخت جاکفشی و … است . محصولات چوبی با این چوب به دلیل مزایای زیادی که دارند قیمت نسبتاً بالایی دارند .
 • راش : چوب راش نیز در طراحی و ساخت انواع محصولات اداری چوبی نیز بسیار پرکاربرد است که هم ظاهری زیبا و هم قیمت مناسبی دارد و همچنین مقاومت خوبی نیز در مقابله با فشارها و جابه‌جایی‌ها دارد .
 • نئوپان : احتمالاً ارزان‌ترین چوب در ساخت انواع محصولات چوبی ، چوب نئوپان می‌باشد که در واقع ترکیبی از چوب‌های بازیافتی و نوعی رزین مخصوص است . چوب نئوپان نیز مقاومت خوبی در برابر فشار دارد و مستحکم است و هم تهیه آن به نسبت بقیه اجناس موجود در بازار دکوراسیون مقرون به‌ صرفه‌تر خواهد بود و برای همین این روزها برای ساخت کنفرانس ، کمد دیواری ، ساخت دراور و تخت‌خواب بسیار استفاده می‌شود .
میز کنفرانس مدل U

اندازه ای که برای میز کنفرانس انتخاب می‌شود ، براساس طول و عرض اتاق کنفرانس می‌باشد و رابطه‌ی مستقیم با مساحت اتاق کنفرانس دارد و یا براساس تعداد حاضرین در جلسه و نحوه برگزاری کنفرانس مشخص می‌شود . به‌ طوری که اگر تعداد افراد حاضر در جلسه بیشتر از 70 – 80 نفر است ، بهترین انتخاب برای میز کنفرانس ، میز کنفرانس مدل U و به شکل دایره یا بیضی می‌باشد که تمامی افراد بر یکدیگر اشراف داشته باشند و بتوانند به طور رو در رو با یکدیگر گفت‌وگو و تبادل نظر کنند .

میز کنفرانس مدل U

این میز برای برگزاری جلسات خصوصا جلسات بزرگ طراحی و ساخته شده است تا به گردهمایی و تبادل نظر افراد به نتیجه درستی در مسائل خود برسند . این میز از مهم‌ترین و ضروری‌ترین مبلمان اتاق کنفرانس و جلسات می‌باشد .

میز کنفرانس مدل U

ارتفاع میز کنفرانس مدل U باید متناسب با قامت یک فرد معمولی باشد . در صورتی که هنگام طراحی و ساخت ، پایه‌ها بیش از حد بلند طراحی شود ، مهمانان زمان نشستن و پذیرایی با مشکل مواجه می‌شوند . کوتاه بودن میز کنفرانس هم به معنای خم شدن مهمانان است که چندان خوشایند نیست . بنابراین باید ارتفاع آن استاندارد باشد . همچنین میز کنفرانس مدل U باید بر اساس اصل ارگونومیک طراحی و ساخته شده باشد تا افراد هنگام استفاده از آن احساس راحتی داشته باشند .

برای انتخاب میز کنفرانس باید نورپردازی بر آن مناسب ‌باشد که به این نکته توجه داشته باشید . زیبایی یک میز کنفرانس اداری مناسب به نورپردازی آن می‌باشد که امری بسیار مهم برای طراحی دکوراسیون اداری است . که نورپردازی مناسب بر میز کنفرانس مدل U به ارتفاع آن بستگی دارد و نیز اتاق‌های کنفرانس باید از نور کافی برخوردار باشند ، بهترین نور برای یک اتاق کنفرانس ، نور طبیعی غیر مستقیم ، و یا نور مصنوعی است . 

میز کنفرانس مدل U

در طراحی اتاق‌های کنفرانس فضایی برای پذیرایی تعبیه می‌شود ؛ که در آغاز ، پایان و یا حین جلسات بتوان از طریق آن ، بدون تداخل با فضای اداری یا ایجاد مزاحمت ، پذیرای میهمانان جلسات شد ؛ که این فضا نیز می‌تواند در طراحی میز کنفرانس لحاظ شود . در بعضی موارد نیز با طراحی مبلمان اداری در بخشی جداگانه ، میز و امکانات پذیرایی قرار داده می‌شود ، تا برای دقایقی کوتاه افراد و کارمندان را از مذاکرات و تبادل نظر و فضای خسته‌کننده دور کند و سبب رفع خستگی آنها شود .

همانطور که می‌دانید فلاور‌باکس‌ها یکی دیگر از اکسسوری‌های فضاهای اداری هستند ، که با ایجاد فضای سبز و تنوع ، زیبایی فضای اداری را دو چندان می‌کنند . این باکس‌ها در طرح‌ها و ابعاد مختلف ، مطابق با سبک به کار رفته در طراحی دکوراسیون داخلی و سلایق مختلف قابل سفارش می‌باشند . قابل ذکر است که از انواع گیاهان در طراحی آن می‌توانید استفاده کنید . این باکس‌های زیبای گل و گیاه در اتاق کنفرانس ، بسیار شیک و جذاب هستند و این فضا را از یکنواختی و خشکی در می‌آورند .

پس با قراردادن یک یا چند فلاورباکس زمینی و نصب آنها بر میز کنفرانس مدل U می‌توان فضای دلنشین و خاصی ایجاد کرد . انتخاب نورپردازی مناسب در اتاق جلسات و کنفرانس ، جلوه خاصی به میز کنفرانس می‌بخشد .

نورپردازی یکی از عناصر بسیار مهم در فضای اداری می‌باشد که هم در فضاسازی سبک مورد نظر ایفای نقش می‌کند و هم برای ایجاد نور کافی که کارمندان را در طول روز دچار خستگی نکند ، مهم است . بنابراین همانطور که در قسمت بالا ذکر شد استفاده از میز کنفرانس مدل U با سطح شیشه‌ای گزینه‌ی مناسبی به جهت نورپردازی فضای جلسات است .

میز کنفرانس مدل U

شرکت طراحی مبلمان اداری آبادیس با استفاده از این مقاله شما را با یکی از اصلی‌ترین میزها در اداره‌ها یعنی میز کنفرانس آشنا کرد . همچنین در این مقاله شما را با یکی از پرطرفدارترین سبک‌های این میز یعنی میز کنفرانس مدل U و ویژگی‌هایش آگاه نمود .

همچنین مارا در ترب و ایمالز دنبال کنید