مبلمان شرکتی
مبلمان شرکتی

مبلمان یک فضا نشان‌دهنده‌ی درجه و زیبایی یک محیط است . مبلمان از مواردی است که دارای انواع متفاوتی می‌باشد و هر محیط دارای مبلمان مختص خود است . معمولا فضاهای بزرگ دارای مبلمان‌های مشخص و استانداردهایی برای تعیین و طراحی مبلمان هستند . ما باید با مشخص کردن محیط خود ، نوع خدمت‌رسانی ، سبک دکوراسیون ، ابعاد و مساحت محیط و … مبلمان فضای خود را انتخاب و تهیه نماییم . همانطور که گفته شد هر فضایی دارای مبلمانی است .

مبلمان فضاهای عمومی از یک استاندارد پیروی می‌کنند و طبق همان استاندارد تشکیل می‌شوند . یکی از این فضاهای عمومی که مراجعه‌کنندگان بسیاری در طول روز دارند ، شرکت‌ها می‌باشند . مبلمان شرکتی نیز از انواع مبلمان‌های مهم محسوب می‌شوند . که هر یک از اتاق‌های شرکت دارای مبلمان شرکتی برای خود است . اکنون قصد داریم شما عزیزان را با این مبلمان شرکتی ، بخش‌های مختلف شرکت و مبلمان آن و انواع آنها ، نقش مبلمان و نکاتی که باید در خرید مبلمان شرکتی به آن توجه نمود آشنا کنیم .

مبلمان شرکتی

محیط کار جایی است که افراد شاغل نیمی از ساعت روزانه‌ی خود را در آن می‌گذرانند و به عبارت بهتر می‌توان گفت که در آن زندگی می‌کنند . گاهی نیز به واسطه‌ی شغلی که در آن مشغول هستند لازم است تا پذیرای افرادی به عنوان مهمان در محیط کاری خود باشند . بنابر همین موضوع چیدمان و نوع دکوراسیون به کار گرفته شده در این محیط و مبلمان شرکتی هم از لحاظ ایجاد راحتی و آسایش و هم از لحاظ بار بصری و روانی بسیار حائز اهمیت است .

آشنایی با انواع مبلمان شرکتی ، چیستی آن و تفاوتی در آن نسبت به مبلمان منزل و … وجود دارد می‌تواند در تهیه این وسایل کمک بزرگی به شما داشته و دید شما را نسبت به این امر بازتر کند. شما افراد با شناسایی بخش‌های مختلف یک شرکت و نیز مبلمان اداری همه‌ی بخش‌ها و انواع آنها می‌توانید با دقت بیشتری مبلمان شرکتی خود را انتخاب و تهیه نمایید .

مبلمان شرکتی

شرکت‌ها نیز از بخش‌های مختلف و ثابتی تشکیل شده‌اند که در ادامه‌ی مقاله قصد داریم شما را با این بخش‌های ثابت و مبلمان شرکتی هر یک از آنها آشنا کنیم .

اتاق مدیریت یا مدیرعامل یک شرکت از مهم‌ترین بخش‌های شرکت می‌باشد . چرا که مدیر و مدیرعامل در رأس یک شرکت و مجموعه قرار دارد و روحیه و نوع فعالیت مدیر بر سایر کارمندان و پرسنل تأثیرگذار است . حتی مدیرعامل یک شرکت با رؤسای دیگر شرکت‌ها و با تاجران و بازرگانان بزرگ همیشه دیدار دارد و باید دارای اعصابی آرام و احساس خوشایندی باشد تا شرکت را به سمت رسیدن به مقامات والا سوق بدهد .

از جمله مواردی که بر روحیه‌ی یک مدیر تأثیرگذار است ؛ مبلمان و دکوراسیون فضا و به عبارتی مبلمان شرکتی است . مبلمان اتاق و دفتر مدیرعامل شامل میز مدیریت ، صندلی ، فایل ، کمد ، فلاورباکس ، مبل ، میز جلو مبلی و … است . در ادامه شما را انواع این مبلمان آشنا می‌کنیم .

میز مدیریت : میزهای مدیریت در انواع متفاوتی از جنس و متریال طراحی ساخته شده‌اند . و از نظر جنس و متریال به شرح زیر می‌باشند :

 1. میز مدیریت چوبی
 2. میزمدیریت MDF

میزهای مدیریت چوبی از چوب طبیعی مانند چوب راش ، چوب گردو ، چوب نئوپان و … طراحی و ساخته شده‌اند و از مهم‌ترین مبلمان شرکتی محسوب می‌شوند . شما می‌توانید این میز مدیریت را در هر طرح و رنگی ، سایز و ابعادی تهیه نمایید . اغلب میزهای مدیریت از جنس MDF طراحی و ساخته می‌شوند چرا که قیمت مناسبی دارند و مقرون به صرفه هستند و هم وزن سبکی نسبت به چوب طبیعی دارد .

این میز مدیریت در انواع روکش‌های MDF و در انواع رنگ ، سایز و ابعاد ساخته شده است . از انواع آن می‌توان به میز مدیریت وکیوم ، میز مدیریت لمسه‌دار ، میز مدیریت کلاسیک ، میز مدیریت هایگلاس اشاره کرد که تمامی آنها شامل مبلمان شرکتی می‌شود . از دیگر مبلمان اداری اتاق مدیریت می‌توان به مبلمان راحتی که به عنوان نشیمن‌گاه که اغلب در مقابل میز مدیریت قرار می‌گیرد اشاره نمود که اغلب این مبل‌ها ، مبل‌های کاناپه هستند که اسکلت اصلی و متریال پایه‌ی آنها MDF است .

این مبل‌ها در انواع پارچه و روکش‌ها مانند چرم ، مخمل و … ساخته شده اند . در انواع طرح و رنگ ، سایز و ابعاد ، اشکال مختلف طراحی و ساخته شده‌اند . میزهایی در مقابل یا در کنار این مبل‌ها قرار می‌گیرند که آنها نیز از جنس چوب و یا MDF هستند و برخی از آنها دارای شیشه می‌باشند . از دیگر مبلمان اداری اتاق مدیریت می‌توان به فایل اشاره نمود . فایل‌ها محلی برای قرارگیری اسناد ، مدارک ، پرونده‌ها و حتی وسایل شخصی و کاری افراد طراحی و ساخته شده‌اند .

فایل دارای انواع جنس و متریال یعنی فایل فلزی ، فایل پلاستیکی ، فایل MDF ، فایل چوبی است که هر کدام دارای رنگ‌های زیبا و شکیلی می‌باشند . فایل‌ها در 2 الی 10 کشو طراحی و ساخته شده اند . شما عزیزان برای زیباسازی فضای اتاق مدیریت و حس طراوت و شادابی بخشیدن به مبلمان شرکتی خود می‌توانید از فلاورباکس‌ها از جنس‌های سنگی ، فلزی ، شیشه‌ای ، MDF ، چوبی و … طراحی و ساخته شده‌اند ، استفاده نمایید .

همانطور که از اسمش مشخص است ، این سالن ، جایی است که افراد و مسئولان شرکت در آنجا همایش‌های لازم را تحقق اهداف خود انجام می‌دهند . در این سالن یک تریبون سخنرانی برای سخنرانی افراد وجود دارد که تریبون سخنرانی ساخته شده از جنس MDF است و در انواع شکل‌ها و رنگ‌ها و نیز نوع طراحی ، ساخته شده‌اند .

از دیگر مبلمان شرکتی بخش سالن همایش مبلمان و صندلی‌های ویژه‌ای است که افراد حاضر در مراسم بر روی آنها می‌نشینند و این نوع صندلی در انواع متفاوت به صورت تک‌نفره و به صورت به هم چسبیده طراحی و ساخته می‌شوند که اسکلت آنها هم از جنس چوب و هم از جنس فلز است و در انواع روکش‌ها و پارچه‌ها با طرح رنگ متفاوت ساخته شده‌اند .

قسمت ورودی شرکت دارای مبلمان مشخصی است که در قسمت و بخش ورودی کانتر اطلاعات و حراست و نیز منشی وجود دارد . این کانترها از جنس و متریال MDF  می‌باشند و همانطور که می‌دانید MDF خود دارای انواع روکش‌ها است که هر کدام دارای رنگ‌های متفاوتی می‌باشند . کانترها باید طوری طراحی و ساخته شده باشند که کارمندان هنگام کار خود احساس امنی داشته باشند و رجوع‌کنندگان به اسناد به محرمانه دسترسی نداشته باشند و نیز کانترها باید دارای قسمت‌هایی برای نصب و قرارگیری مانیتور ، کیس ، پرینتر و … باشند .

همچنین قسمت ورودی یک شرکت دارای کمد ورودی است برای قرارگیری لوازم شخصی و کاری کارمندان طراحی و ساخته شده است . کمد ورودی از جنس MDF و در رنگ‌های متفاوتی ساخته شده است و در انواع سایز و ابعاد می‌باشد . برخی از آنها دارای آیینه‌ برای زیبایی کمد می‌باشند . کمد ورودی دارای درب‌های گوناگونی به شرح زیر است :

 1. کمد ورودی درب ریلی
 2. کمد ورودی درب لولایی
 3. کمد ورودی دکوراتیو بدون درب

از دیگر مبلمان شرکتی می‌توان به انواع میز گردهمایی برای جلسات داخلی شرکت که اغلب در دفتر مدیریت قرار دارد می‌توان اشاره نمود که این میز در مدل C و U طراحی و ساخته شده است . این میز از جنس MDF و برخی از آنها دارای سطح شیشه‌ای می‌باشند . این میز در ابعاد مختلف ساخته شده است و بر اساس اصل ارگونومیک طراحی شده است و شما عزیزان بر اساس محیط خود و تعداد پرسنل مشخص برای جلسات خود می‌توانید آن را تهیه و انتخاب نمایید .

همچنین از مبلمان شرکت می‌توان میز کارگروهی را نام برد که این میز برای دفاتر گروهی ساخته شده است که مانند تمامی مبلمان شرکتی از جنس MDF با رنگ‌های زیبا و شکیل ساخته شده است . پارتیشن‌ها نیز در مبلمان اداری نقشی دارند و افراد می‌توانند به عنوان دیوار از این محصول کاربردی استفاده کنند .

پارتیشن‌ها نیز از جنس MDF ، فلز ، چوب طراحی و ساخته شده‌اند و به صورت دوجداره و تک‌جداره می‌باشند . اینها از جمله مبلمان شرکتی بودند که دارای انواع متفاوتی می‌باشند و شما عزیزان طبق بودجه ، سلیقه ، نوع خدمت‌رسانی ، محیط و دکوراسیون محیط خود می‌توانید بهترین مبلمان اداری را تهیه نمایید .

میز گردهمایی مدست

مبلمان شرکتی از جمله مهم‌ترین بخش برای زیبایی و تکمیل یک شرکت می‌باشد . شرکت‌ها به دلیل مراجعه‌کنندگان بسیار در طول روز باید ظاهر آراسته ، زیبا و خوشایندی داشته باشند تا افراد هنگام ورود و خروج از شرکت احساس خوشایند و سرحالی داشته باشند و در مدت زمان حضور خود کسل و یا کلافه نشده باشند .

همچنین مبلمان شرکتی بسیار بر روحیه‌ی افراد و کارمندان شرکت تأثیر می‌گذارد و نیز بر روندکاری آنها مؤثر است . بنابراین نقش مبلمان شرکتی ، امری است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت و انتخاب و تهیه مبلمان شرکتی امری و مهم و حائز اهمیت می‌باشد .

مبلمان شرکتی

برای داشتن یک مبلمان شرکتی درجه یک باید در انتخاب آن بسیار دقیق بود و به نکاتی که در قسمت پایین ذکر می‌شود توجه نمود :

 1. سبک و طرح و رنگ مبلمان مورد نظر
 2. طول عمر و دوام مبلمان شرکتی
 3. سبک دکوراسیون بخش‌های مختلف شرکت و سبک اصلی شرکت
 4. توجه به سبک و ابعاد و مساحت شرکت
 5. الویت‌بندی بخش‌ها و در نطر گرفتن تمامی جوانب
 6. آماده سازی و تشکیل تمامی مبلمان شرکتی برای مکان خود و تکمیل بودن مبلمان خود
 7. آگاهی از نحوه‌ی استفاده مبلمان شرکتی
 8. کیفیت مطلوب مبلمان شرکتی
 9. توجه به جنس و متریال اصلی مبلمان شرکتی ، جنس پارچه و روکش‌های مبلمان شرکتی و یراق‌آلات استفاده شده در ساخت آنها
 10. توجه به بودجه و سلایق خود
 11. توجه به نوع خدمت‌رسانی شرکت
فلاور باکس مدست تیپ 2001

شرکت طراحی مبلمان اداری آبادیس از جمله شرکت‌های تولیدکننده‌ی مبلمان‌ها مانند مبلمان شرکتی است که تمامی محصولات آن دارای کیفیت مطلوب و نیز بر اساس اصل ارگونومیک می‌باشند . این شرکت با کمک این مقاله شما عزیزان را با مبلمان شرکتی ، انواع آن و نیز بخش‌ها و مبلمان اصلی و مهم آن ، نکات مهم در خرید و تهیه مبلمان شرکتی آشنا نمود ؛ تا بهترین مبلمان شرکتی را برای اداره و شرکت خود انتخاب نمایید و نسبت به کاربردهای آن آشنا باشید .

همچنین مارا در ترب و ایمالز دنبال کنید